Vivo X21 UD Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

#Vivo # X21UD, ilk olarak Mart 2018’de piyasaya sürülen premium bir Android akıllı telefon. Alüminyum gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine ve Corning Gorilla tarafından korunan 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.28 inç Super AMOLED ekrana sahip. Cam 3. Çift arka kamera sistemi ve tek bir 12MP ön kamera kullanır. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 660 işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Vivo X21 UD’nin Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Vivo X21 UD veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

The Vivo X21 UD Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

Aşağıda önerilen sorun giderme adımlarını uygulamadan önce, öncelikle telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce indirmenizi öneririm. Bu, sorunun eski bir yazılımdan kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda bir Wi-Fi ağına bağlanması için açılması gereken bir Wi-Fi anahtarı vardır. Bir Wi-Fi sorunu varmış gibi görünmesini sağlamak için bu anahtarı açmayı unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun Wi-Fi anahtarının açık olduğundan emin olmaktır.

  Ayarlar’ı seçinKablosuz ve ağları seçinWi-Fi’yi seçinWi-Fi’yi açın

Vivo X21 UD’nin Kablosuz ağa bağlanmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin

Bazen bu soruna telefonunuz değil yönlendirici neden olur. Şu ana kadar yönlendiriciyi sorunun kaynağı olarak ortadan kaldırmak en iyisidir. Diğer cihazların yönlendiriciye başarıyla bağlanıp bağlanamayacağını kontrol edin. Yönlendiricide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC filtreleme) var mı? Bu ayarı kontrol etmek için yönlendiriciye yönetici erişiminizin olması gerekir. Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir. Değilse, sorunun yönlendiriciden kaynaklanması muhtemeldir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz, erişimini kolaylaştırdığı için performansını hızlandırmak için genellikle en sık kullanılan verileri depolar. Bu verilerin bozulabileceği durumlar da bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için cihazı yeniden başlatarak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Vivo X21 UD’nin Wi-Fi bağlantısına bağlanıp bağlanmadığını hala kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlayın

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Güç tuşuna birkaç saniye basarak telefonu açınAyarlar’ı seçinDaha fazla Ayarlar’a dokunun.Yedekleme ve Sıfırla’ya dokunun.Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın, yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olma olasılığı vardır. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu açmak için güç düğmesine basın, ardından Vivo logosu göründüğünde ses kısma tuşuna uzun süre basın Telefonun Güvenli Modda önyükleme yapması gerekir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanma olasılığı vardır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Bu soruna neden olan uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi gereklidir. Telefonu normal şekilde başlatmanız ve bir uygulamayı kaldırmanız gerekir. Uygulama kaldırıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun oluşana kadar bu işlemi tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre birlikte basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Recovery” seçeneğini seçin. Gezinmek için Sesi Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Açma / Kapama tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi tuşuna ve ardından seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların Vivo X21 UD’nin Wi-Fi’ye bağlanmayacağı sorunu çözememesi durumunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre birlikte basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Recovery” seçeneğini seçin. Gezinmek için Sesi Kısma düğmesini ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Ses seviyesi tuşları tekrar YES (EVET) seçeneğine gidip açma / kapatma tuşuyla düğmesine basarak, çok sayıda NO ve YES (EVET) içeren bir ekran görünecektir.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Telefonunuzu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.