Vivo X21 UD, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

#Vivo # X21UD, ilk kez Mart 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon. Alüminyum gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine ve Corning Gorilla tarafından korunan 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.28 inç Süper AMOLED ekrana sahip Cam 3. Çift arka kamera sistemi ve tek bir 12MP ön kamera kullanır. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 660 işlemcisini bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo X21 UD ile bağlantı kuracağız Wi-Fi sorununa bağlanmayacağız.

Bir Vivo X21 UD’ye veya bu konuda başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Vivo X21 UD, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını yapmadan önce ilk önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce indirmenizi öneririm. Bu, güncel olmayan bir yazılımın neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Wi-Fi düğmesini açmayı unutmayın

Telefonunuzda bir Wi-Fi şebekesine bağlanabilmesi için açılması gereken bir Wi-Fi düğmesi bulunur. Bir Wi-Fi problemi varmış gibi görünmesini sağlayarak bu anahtarı açmayı unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun Wi-Fi düğmesinin açık olduğundan emin olmaktır.

  Ayarları Seçin Kablosuz ve Ağları Seçin Wi-Fi’yi Seçin

Vivo X21 UD’nin Wi-Fi bağlantısına hala bağlanmayacağını kontrol etmeye çalışın.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

Bazen bu soruna telefonunuz tarafından değil yönlendirici neden olur. Şu anda olduğu gibi, yönlendiriciyi sorunun kaynağı olarak ortadan kaldırmak en iyisidir. Diğer cihazların yönlendiriciye başarılı bir şekilde bağlanıp bağlanamadığını kontrol edin. Yönelticinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC filtreleme) var mı? Bu ayarı kontrol etmek için yönlendiriciye yönetici erişimine ihtiyacınız olacak. Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı denemek ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir. Olmazsa, o zaman sorunun yönlendiriciden kaynaklanması olasıdır.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, genellikle erişimi kolaylaştırdığı için performansını hızlandırmak için en sık kullanılan verileri depolar. Bu verilerin bozulabileceği, bunun da soruna yol açabileceği durumlar vardır. Sorunun nedeni olup olmadığını kontrol etmek için, cihazı yeniden başlatarak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Vivo X21 UD’nin Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacak olup olmadığını kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırla

Bu adım, genellikle telefonun bir veri şebekesine bağlanma sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Birkaç saniye Güç tuşuna basarak telefonu açınSeçenekleri SeçinTamam Diğer Ayarlar. Yedekle ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesini seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olma olasılığı vardır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu kapatın ve telefonu açmak için açma / kapama düğmesine basın, sonra Vivo logosu göründüğünde ses kısma tuşuna uzun basın. Telefon şimdi Güvenli Modda başlatılmalıdır.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, yüklediğiniz bir uygulamanın neden olma olasılığı vardır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Bu soruna neden olan uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi gereklidir. Telefonu normal şekilde başlatmanız ve ardından bir uygulamayı kaldırmanız gerekecek. Uygulama kaldırıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu işlemi tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından onu seçmek için güç tuşunu kullanın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Vivo X21 UD’nin düzeltilememesi durumunda Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacaksa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız gerekir. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Birçok NO ve YES içeren bir ekran görünecektir, ses seviyesi tuşları tekrar YES’e gidin ve açma / kapatma tuşuyla basın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Telefonunuzu bir servis merkezine getirmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.