Vivo X21, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

#Vivo # X21, ilk kez Mart 2018’de piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. İlk olarak 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.28 inç Super AMOLED ekranlı bir Alüminyum gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Corning Gorilla Glass 3 ile korunmaktadır. Çift arka kamera sistemi ve önde tek bir 12MP selfie kamerası kullanır. Kaputun altında 6GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 660 okta çekirdek işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo X21’in Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bu konuda bir Vivo X21 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Vivo X21, Wi-Fi Sorununa Bağlanmayacak

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce indirmenizi öneririm. Bu, güncel olmayan bir yazılımın neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Android cihazlarda, Wi-Fi ağına bağlanabilmesi için açılması gereken Ayarlarında bir Wi-Fi anahtarı bulunur. Bir Wi-Fi problemi varmış gibi görünmesini sağlayarak bu anahtarı açmayı unutmuş olabilirsiniz. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun Wi-Fi düğmesinin açık olduğundan emin olmaktır.

  Ayarlar Seçin Kablosuz ve ağları seçinSeçici Wi-Fi’yi seçin Wi-Fi

Vivo X21’in Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacak olup olmadığını kontrol etmeye çalışın.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

Bazen bu soruna telefonunuz tarafından değil yönlendirici neden olur. Yönelticiyi konunun kaynağı olarak şimdiki kadar erken ortadan kaldırmak en iyisidir. Diğer cihazların yönlendiriciye başarılı bir şekilde bağlanıp bağlanamadığını kontrol edin. Yönelticinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC filtreleme) var mı? Bu ayarı kontrol etmek için yönlendiriciye yönetici erişimine ihtiyacınız olacak. Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı denemek ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir. Olmazsa, o zaman sorunun yönlendiriciden kaynaklanması olasıdır.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz, performansını hızlandırmaya yardımcı olmak için genellikle en sık kullanılan verileri kaydeder. Bu verilerin bozulabileceği, bunun da soruna yol açabileceği durumlar vardır. Sorunun nedeni olup olmadığını kontrol etmek için, cihazı yeniden başlatarak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Vivo X21’in Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacak olup olmadığını kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırla

Bu adım, genellikle telefonun bir veri şebekesine bağlanma sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Birkaç saniye Güç tuşuna basarak telefonu açınSeçenekleri SeçinTamam Diğer Ayarlar. Yedekle ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesini seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olma olasılığı vardır. Bu, uygulamanın hataları varsa veya telefonunuzla uyumlu değilse oluşabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu kapatın ve telefonu açmak için açma / kapama düğmesine basın, sonra Vivo logosu göründüğünde ses kısma tuşuna uzun basın. Telefonun şimdi Güvenli Modda başlatılması gerekir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, yüklediğiniz bir uygulamanın neden olma olasılığı vardır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Bu soruna neden olan uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi gereklidir. Telefonu normal şekilde başlatmanız ve ardından bir uygulamayı kaldırmanız gerekecek. Uygulama kaldırıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu işlemi tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların oluşmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından onu seçmek için güç tuşunu kullanın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların çözülememesi durumunda Vivo X21 Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacaksa fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmanız gerekir. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Çok sayıda NO ve YES içeren bir ekran görünecektir, ses seviyesi tuşları tekrar YES’e gidin ve açma / kapatma tuşuyla basın.

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Telefonunuzu bir servis merkezine getirmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.