Vivo Y89 Sorunu Açmaz Nasıl Fix

#Vivo # Y89, ilk kez Ocak 2019’da piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.26 inç IPS LCD ekrana sahip çift SIM bir cihazdır. Çift arka kamera sistemi ve önde tek 16MP selfie kamera kullanır. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 626 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo Y89 ile başa çıkmayacağız.

Bu konuda bir Vivo Y89 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Vivo Y89 Sorunu Açmaz Nasıl Fix

Telefonunuzla yaşayabileceğiniz en büyük sorunlardan biri, açmayı reddettiği zamandır. Buna birkaç faktör neden olabilir, ancak nedenler donanım veya yazılım problemi olarak sınıflandırılabilir. Bu hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyorsa, devam etmenin en iyi yolu cihazın bir servis merkezinde onarılmasını sağlamaktır. Bununla birlikte, sorun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek bunun sizin tarafınızdan çözülebilme olasılığı vardır.

Telefonun bataryasını şarj etme

Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, boşalmış bir bataryanın neden olabileceği sorunu ortadan kaldırmaktır. Telefon bataryasının tamamen boşalması durumunda telefonun açılmaması için bazı durumlar vardır. Bu faktör, aşağıda listelenen adımları izleyerek ortadan kaldıracağımız şeydir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz genellikle en sık kullanılan verileri daha hızlı erişebilmeleri için saklar. Ancak bu veriler bozulabilir ve bu soruna yol açabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon sıfırlama işlemini yaparak telefon yazılımını yenilemelisiniz. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Aygıt kapanana, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesine ve Sesi Azalt düğmesine basın ve sonra bırakın.

Vivo Y89’un açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan bu verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından onu seçmek için güç tuşunu kullanın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Vivo Y89’un açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefon hala açılmıyorsa, gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Birçok NO ve YES içeren bir ekran görünecektir, ses seviyesi tuşları tekrar YES’e gidin ve açma / kapatma tuşuyla basın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.