Vivo Y95 MMS Sorunu Gönderemiyorum

#Vivo # Y95, Kasım 2018’de piyasaya sürülen bütçe orta sınıflı bir android akıllı telefon modelidir. 720 x 1520 piksel çözünürlüğe sahip 6.22 inç IPS LCD ekranlı plastik gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada bir çift kamera sistemi varken ön tarafta tek bir 20MP selfie kamerası var. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 439 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo Y95 ile MMS gönderemiyoruz.

Bu konuda bir Vivo Y95 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Vivo Y95 MMS Sorunu Gönderemiyorum

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Telefon güncellendiğinde, aşağıda listelenen adımlara geçme zamanı.

Operatörünüz, MMS gönderebilmesi ve alabilmesi için genellikle telefonunuzdan iki şey isteyecektir. Öncelikle, telefonunuz aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olmalıdır ve güçlü bir mobil veri sinyali, tercihen LTE aldığını gösterir. İkincisi, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir. Bu ayarlar her operatör için benzersizdir; bu nedenle, telefon APN ayarlarını, operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırmalı ve gerekirse cihazınızda gerekli değişiklikleri yapmalısınız. Operatör APN ayarlarınızı web sitelerinden alabilir veya müşteri hizmetleri yardım hattını arayarak da alabilirsiniz.

Her iki koşulun da telefonunuz tarafından karşılanması durumunda ancak sorunun devam etmesi halinde, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını yenilemeye çalışın; bu, telefonunuzda mevcut olan bozuk geçici verileri kaldıracaktır. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Bu genellikle yanıt vermeyen bir cihazda yapılsa da, bu durumda da çalışması gerekir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Vivo Y95’in MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Kısa mesaj uygulamasındaki bozuk geçici verilerin bu özel soruna neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olan şey buysa, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Ayarlar menüsüne gidin> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Cihazınızdaki tüm uygulamaların listesini göreceksiniz. Mesaj uygulamasına dokunun. Uygulama bilgilerini açtıktan sonra, CLEAR CACHE ve CLEAR DATA seçeneklerinden birini göreceksiniz. Her iki seçime de dokunun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen indirdiğiniz bir uygulama yüklü olduğunda Vivo Y95’in MMS sorunu göndermesine neden olabilir. Bu genellikle uygulamada hata varsa veya telefonla uyumluluk sorunları varsa gerçekleşir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın ve telefonu açmak için açma / kapama düğmesine basın, sonra Vivo logosu göründüğünde ses kısma tuşuna uzun basın. Telefon şimdi Güvenli Modda başlatılmalıdır.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, bunun sizin yüklediğiniz bir uygulamaya neden olma ihtimali vardır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından onu seçmek için güç tuşunu kullanın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Vivo Y95’in MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Vivo Y95’in MMS sorunu çözememesi durumunda MMS sorunu gönderilemiyorsa, şu an bu durumla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Birçok NO ve YES içeren bir ekran görünecektir, ses seviyesi tuşları tekrar YES’e gidin ve açma / kapatma tuşuyla basın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses seviyesi tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Telefonu doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olduktan sonra MMS göndermeyi deneyin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.