Vivo Y95 Sorun Açılmayacak Nasıl Fix

#Vivo # Y95, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen uygun fiyatlı bir Android akıllı telefon modeli. Önünde çift arka kamera sistemi ve çift selfie kamera sistemi kullanır. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 439 octa çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo Y95 ile başa çıkmayacağız.

Bu konuda bir Vivo Y95 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Vivo Y95 Sorun Açılmayacak Nasıl Fix

Telefonunuzla yaşayabileceğiniz en büyük sorunlardan biri açılmadığında ortaya çıkar. Bu sinir bozucu bir deneyim olabilir ve bir donanım veya yazılım sorunu olarak sınıflandırılabilecek çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Hasarlı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyorsa, bunu düzeltmenin tek yolu telefonu bir servis merkezine getirmek ve tamir ettirmektir. Bununla birlikte, sorun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek bunun sizin tarafınızdan çözülebilme olasılığı vardır.

Telefonu şarj et

Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmadığından emin olmaktır. Telefon sahibinin telefonunu şarj etmeyi unuttuğu birkaç durum oldu, bu yüzden açılmıyor. Bu faktör, aşağıda listelenen adımları izleyerek ortadan kaldıracağımız şeydir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bozuk bir geçici veriden kaynaklanabilecek problemi ortadan kaldırmak için telefon yazılımını yenilemelisiniz. Bu, telefondan geçici verileri kaldıracağından, cihazı kolayca yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Aygıt kapanana, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesine ve Sesi Azalt düğmesine basın ve sonra bırakın.

Vivo Y95’in açılmayacağını kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Telefonun özel bölümünde saklanan bu verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından onu seçmek için güç tuşunu kullanın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses tuşlarını kullanın ve açma / kapatma tuşuna basın.

Vivo Y95’in açılmayacağını kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefonun hala açılmaması durumunda gerçekleştirebileceğiniz en son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Çok sayıda NO ve YES içeren bir ekran görünecektir, ses seviyesi tuşları tekrar YES’e gidin ve açma / kapatma tuşuyla basın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.