Vivo Z1 Lite MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

#Vivo # Z1Lite, ilk olarak Kasım 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 1080 x 2280 piksel çözünürlüğe sahip 6.26 inç IPS LCD ekrana sahip plastik gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Önde 16MP selfie kamerası varken arka tarafta bir çift kamera sistemi bulacaksınız. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 626 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Vivo Z1 Lite ile MMS gönderemiyoruz.

Bir Vivo Z1 Lite veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Vivo Z1 Lite MMS Sorunu Gönderemiyor Nasıl Yapılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümüne sahip olduğundan emin olmak her zaman iyi bir fikirdir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, en azından eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

MMS gönderip alabilmeniz için önce operatörünüzün telefonunuzdan ihtiyaç duyacağı iki şey vardır. İlk önce, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olması ve güçlü bir mobil veri sinyali alması, tercihen LTE olması gerekir. İkincisi, doğru APN ayarlarına sahip olmalıdır. Bu ayarlar her operatör için benzersiz olduğundan, telefonunuzdaki APN ayarlarını operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırmalı ve gerekirse gerekli değişiklikleri yapmalısınız. Operatör APN ayarlarınızı web sitelerinden alabilir veya müşteri hizmetleri yardım hattını arayarak da alabilirsiniz.

Her iki koşulun da telefonunuz tarafından karşılanması durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz performansını artırmak için genellikle geçici verileri depolar. Ancak bu veriler bazen bu soruna neden olabilecek şekilde bozulabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemeniz gerekecektir. Bu genellikle yanıt vermeyen bir cihazda yapılsa da, bu durumda da çalışması gerekir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Vivo Z1 Lite’ın MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen, mesajlaşma uygulaması tarafından depolanan bozuk veriler, MMS göndermesini önler. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir. Bunu yapmak için, Erişim Ayarları> Diğer ayarlar> Uygulamalar> Tümü> Mesajlaşma uygulaması> Depolama> Verileri temizle seçeneğine gidin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama Vivo Z1 Lite yüklendiğinde MMS gönderemez. Bu genellikle uygulamada hata varsa veya telefonla uyumluluk sorunları varsa gerçekleşir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın ve telefonu açmak için açma / kapama düğmesine basın, sonra Vivo logosu göründüğünde ses kısma tuşuna uzun basın. Telefon şimdi Güvenli Modda başlatılmalıdır.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, bunun sizin yüklediğiniz bir uygulamaya neden olma ihtimali vardır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Bir deneme ve hata yöntemi yaparak belirli bir uygulamayı tam olarak belirleyebilirsiniz. Telefonu normal şekilde başlatın ve bir uygulamayı kaldırın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından onu seçmek için güç tuşunu kullanın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğine gitmek için ses tuşlarını kullanın ve güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Vivo Z1 Lite cihazını düzeltemediği durumlarda MMS gönderilemiyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapılmasını öneririm. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Ses Kısma + Güç tuşunu kısa bir süre bir süre basılı tutun. Fastboot Modu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın. Bu modda “Kurtarma” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses Kısma tuşunu ve bunu onaylamak için Güç tuşunu kullanın. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna basın ve girmek için güç düğmesine basın. Çok sayıda NO ve YES içeren bir ekran görünecektir, ses seviyesi tuşları tekrar YES’e gidin ve açma / kapatma tuşuyla basın.

Telefonu doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olduktan sonra MMS göndermeyi deneyin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.