Waze'i en iyi yardımcı pilot yapmak için 5 ipucu ve püf noktası

Waze bugün en popüler sürüş uygulamalardan biridir. Niye ya? Çünkü Waze, yolculuğunuz için mesafeye dayalı en iyi rotayı seçer, aynı zamanda mevcut trafik koşullarında topluluğundan sağlanan bilgiler sayesinde seçer. Beklenmedik tıkanıklığı önlemek ve zamandan kazanmak için size izin vereceğim. İşte size Waze'i en iyi yardımcı pilot yapabilmeniz için (keşfedeceğiniz) beş Waze özelliği.

  • Google Maps ipuçları ve püf noktaları
  • Android Auto nedir ve bunu nasıl kullanıyorsunuz?

1. En iyi rotayı seçin

Varsayılan olarak, Waze hesaplamalarına (yol, trafik, kara yolu taşması, vb.) Dayalı en kısa yolculuk süresine sahip rota verir. Bu, uygulamanın bazen mesafe açısından daha uzun bir yol seçmenizi önerdiği anlamına gelir, ancak yolculuk süresi daha kısa olacaktır. Neyse ki, uygulama ayrıca birkaç seçenek arasından rotanızı seçmenize izin verir. Bu özellik kullanıcılar arasında iyi bilinmemekle birlikte çok yararlı olabilir.

Opinion by Pierre VitréI prefer using Waze over Google MapsWhat do you think?5050281 participants

Bunu denemek için, bir hedef girerken ilk önerilen rotayı hemen kabul etmeyin. Güzergahları tıklayın ve alternatiflere bir göz atın. Bazen, bu şekilde daha iyi bir rota bulabilirsiniz.

Alternative routes can sometimes be more convenient. © AndroidPIT

2. Ses değiştirme

Waze'in varsayılan sesinden yeterince şey yaşadınız mı? Umutsuzluğa kapılmayın! Uygulama, sesi oldukça eğlenceli seçeneklerle değiştirmenize olanak tanır ( Ayarlar> Ses ve Ses> Sesli Yol Tarifi ). Waze ayrıca daha özelleştirilmiş bir sürüş deneyimi için kendi sesinizi veya bir arkadaşınızın kaydını yapmanızı sağlar ( Ayarlar> Ses ve Ses> Sesimi kaydet ). Ayrıca dil becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, dilinizi de değiştirebilirsiniz.

Want to improve your English? Use Waze in a different language. © AndroidPIT

3. Cezaları hızlandırmaktan kaçının

Lisansını almak güzel. Tutmak daha iyidir. Lisansınızda puan toplamaya başlamak istemiyorsanız, hızlandırmak için ceza ödememek daha iyidir. Çok sayıda hız kamerası var ve limitin sadece birkaç kilometreye çıkması bir suç işlemiş oluyorsunuz. Neyse ki, Waze bunun farkındadır ve Otoyol Koduna uymanıza yardımcı olmak ister. Sürüş hızınızı göstermenin yanı sıra, hızı sınırı aştığınızda sizi uyaracak şekilde uygulamayı ayarlayabilirsiniz. İzin verilen hız sınırını% 5,% 10,% 15 … veya 5 km / s, 10 km / s, 15 km / s hızları aştığında sesli bir uyarı seçebilirsiniz.

  • Ayarlar> Hız Alarmı> Alarm ne zaman gösterilecek

With this option, you no longer have any excuse for your speeding ticket. © AndroidPIT

4. Takviminizi senkronize edin

Waze, özellikle profesyoneller tarafından yolda ve düzenli olarak otomobillerini profesyonel bir ortamda kullananlar tarafından kullanılmaktadır. Bir sonraki randevunuzun adresi takviminizdeyse, Waze bu bilgileri okuyabilir (size izin verirseniz bunu yapabilir) en iyi rotayı sunabilir ve bu sayede adresinizi uygulamada yeniden yazmak zorunda kalmazsınız.

  • Ayarlar> Takvim'e gidin

Synchronizing the calendar can be convenient for professionals on the road. © AndroidPIT

5. Kişileri senkronize edin

Benzer şekilde, Waze kişilerle uygulamalarınızı senkronize etmenizi sağlar. Ardından adını tıklayarak arkadaşınızın evine gidebilirsiniz. ETA'yı, ne zaman varacağınızı bildirecek şekilde, uygulamanızdan iletişim bilgilerinize gönderebilirsiniz.

  • Ayarlar> Hesap ve Giriş'e gidin ve ardından Telefon numarasına dokunun. Telefon numaranızı ve size gönderilen doğrulama kodunu kısa mesajla girin.
  • Ardından sağ alt köşedeki Arkadaşlar simgesine hafifçe vurun ve Rehbere erişime izin ver'i tıklayın.

You can send your ETA to your contacts through Waze. © AndroidPIT

Waze için başka ipucu biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumları paylaşmaktan çekinmeyin.