Wear Maps akıllı saatlerinde Google Haritalar nasıl kullanılır?

Wear OS akıllı saatinizde adım adım yol tarifleri almak kolaydır. Ayrıca, Wear OS ile, akıllı saatinizde GPS yerleşikse akıllı telefonunuza bağlanmadan yapabilirsiniz. Google Haritalar’ı Wear OS akıllı saatinizde sesli komutla ve manuel olarak nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Akıllı saatinizde gezinmeyi kullanmak istiyorsanız, atmanız gereken ilk adım Google Haritalar uygulamasını Play Store’dan saatinize indirmektir.


Haritalar – Gezinme ve Toplu Taşıma

Yukarıda söylediğim gibi, saatinizde GPS ve Wear OS varsa, akıllı telefonunuza bağlı olmadan gezinebilirsiniz. Haritayı ortam ekranı ile her zaman açık tutabilirsiniz. Ancak, Wear OS’un daha eski bir sürümünde olsanız bile, telefonunuz hala kilitliyse, konumu hala etkin olduğu sürece saatinizde gezinebilirsiniz.

Adım adım yol tariflerini sesli olarak alın

Saatinize sesinizi kullanarak belirli bir yere yol tarifinizi vermesini söyleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Saatinizi uyandırın ve “OK Google …” deyin. Sonra “… [varış noktanıza gidin… …” deyin. Ardından “… [bisiklet, bisiklet veya araba ile] ulaşım şeklini belirtin. Bir Google Haritalar kartı görünür ve hedefinizi daha ayrıntılı bir şekilde açıklamanız gerekebilir. Adım adım navigasyon başlayacaktır

AndroidPIT moto 360 2015 35

Manuel olarak adım adım yol tarifleri alın

Sesli olarak bir hedef belirlemek istemiyorsanız, manuel olarak yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Akıllı saatinizde Google Haritalar uygulamasını açın Haritada bir hedefe dokunun Ekranın altındaki Gezin düğmesine basın Seçtiğiniz hedefin adresini görmek için sola kaydırın ve yürüme, binme arasındaki ulaşım modunu değiştirmek için tekrar sola kaydırın bisiklete binmek veya araba sürmek, ardından menüyü kapatmak için tekrar kaydırın ve

GörüşlerBrittany McGheeAkıllı saatler, bisiklet sürerken en uygun navigasyon aracıdırWhat do you think?5050775 katılımcı

Wear OS için diğer Google Haritalar ipuçları

    Navigasyona başladıktan sonra, alttaki yeşil karta kaydırarak yol tariflerinin bir listesini görebilirsiniz Hedefinize ulaşana kadar kalan süreyi ve mesafeyi görmek için bir kez sola kaydırın Tam ekran navigasyondan mola vermek için yönleri sessize alın, sağa hızlıca kaydırın. Gezinmeye geri dönmek için, yol tarifleri bildirimindeki mavi oka dokunun Gezinmeyi iptal etmek için kartı yukarı, sonra sola kaydırın ve Gezinmeden çık’a dokunun

İster sesli ister elle, Wear OS akıllı saatinizde yol tarifi almak kolaydır. Akıllı saatiniz için oluşturmamızı istediğiniz başka adım adım talimatlar var mı? Paylaşmak için başka ipucunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

    AndroidPIT hakkında en son smartwatch yorumları

Tips & Tricks

Facebook Twitter