Wear OS smartwatch’ınızı fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayabilirsiniz

Ne yazık ki, Wear OS akıllı saatlerinin özel özelliklerinden biri, yeni bir akıllı telefonla eşleştirmek istediğinizde fabrika ayarlarına sıfırlanmaları gerektiğidir. Dolayısıyla, piyasadaki en yüksek menzilli telefonun en üstünü satın aldıysanız veya smartwatch’ınızı sıfırlamak istiyorsanız, işte takip etmeniz gereken adımlar.

Wear OS smartwatch’larını sıfırlamanın anlamı nedir?

Smartwatch’ları Wear OS’nin fabrika ayarlarına geri yüklediğinizde, tüm uygulamalar ve verileri ile tüm sistem ayarları silinir. Saatinizi akıllı telefonunuzla eşleştirdikten sonra (yeni veya eski), doğrudan smartwatch’dan Play Store’a gitmeli ve hangi uygulamaları saatinize tekrar yükleyeceğine karar vermeli ve daha sonra tekrar indirmelisiniz. Uygulamaları giyilebilir cihazınıza nasıl indireceğinizi öğrenmek için Google’ın resmi kılavuzuna bakın.

    Smartwatch’larınız için en iyi Wear OS uygulamaları

Michael Kors smartwatch 15

Wear OS smartwatch’ınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Smartwatch’larınızı sıfırlamak sadece birkaç basit adımla gerçekleşir. İşte nasıl yapılacağı:

    Ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın Ayarlar> Sistem Aşağı gidin ve Telefonun bağlantısını kes ve Sıfırla veya Telefondan çıkar seçeneğine dokunun.

Bu noktada saatiniz yeniden başlatılacak ve sıfırlama prosedürü otomatik olarak başlayacaktır. Birkaç dakika içinde Wear OS smartwatch’larınız fabrika durumuna geri döner ve yeni akıllı telefonunuzla eşleştirmek de dahil olmak üzere ilk kurulumuna devam etmeniz gerekir.

Smartwatch’larınızı sıfırlamak zorunda kaldınız mı? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizden bahsedin.