WeChat'taki Birini Android ve iOS'ta Nasıl Engellersiniz?

İnsanlar rahatsız edici olabilir, ısrarcı olabilir ve hatta mobil mesajlaşma uygulamalarında sizi takip edebilir. Bahse girerim WeChat bağlantılarında böyle birisine sahipsin ve akıl sağlığın için bir şeyler yapmak istiyorsun. Orada bulundum, yaptım. Bakalım nasıl arkadaş olabileceğini, görünmez göründüğünü, anları gizleyebileceğini, birisini susturabileceğini ya da basitçe WeChat'taki birini engelleyebileceğini görelim.

Hem Android hem de iOS akıllı telefonlar için yöntemler ve bunların ayarları aynı kalır. Böylece her ikisi için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Hadi başlayalım.

1. WeChat'ta Birini Sessize Alma

Birini engellemek ince değildir. İnternetin yazılı olmayan ve söylenemeyen kurallarından biridir – bir çeşit çizgiyi geçmediği sürece kimseyi engellemezsiniz. Öyleyse Mute özelliği ile başlayalım. Bay Irritating ile tanışın. O kimsenin sohbet etmek istemediği adam. Sohbet pencerelerini açmak için adına dokunun ve ardından menüyü açmak için üç noktaya dokunun.

Etkinleştirmek için Bildirimleri Kapat üzerine dokunun. Artık hiç kimse sebepsiz yere size ping gönderdiğinde bildirim almayacaksınız. Zarif, hayır?

Bir grubun sesini kapatıyorsanız, yalnızca grubun bildirimleri susturulur; ancak size doğrudan mesaj göndermeyi seçerlerse o grubun kişilerinden gelen bildirimleri duymaya devam edersiniz.

Also on Guiding Tech
Android Messages vs WhatsApp: How Do They Compare

Read More

2. WeChat'taki Anları Gizle

WeChat, Moment'leri farklı şekilde ele alır. Politika, arkadaşımın arkadaşlarının arkadaşım olmamasıdır. Bu, arkadaşınız Moments'ı görüntüleyebildiği halde, ancak arkadaşları sizin arkadaşınız olmadıkça arkadaşlarının da yapamayacağı anlamına gelir. Şimdi, birinin Anlarınızı görmesini istemiyorsanız, ekranın altındaki Bana sekmesine dokunun ve Ayarlar'ı seçin. Ardından Gizlilik'i seçin.

Anlar ve Zaman Kapsülü altında, Yazılarımı Gizle üzerine dokunun. Şimdi basitçe '+' simgesine dokunun ve yayınlarınızı ve anlarınızı gizlemek istediğiniz adı arayın.

Adı seçtikten sonra, Tamam'a dokunun ve işlemi tamamlayın.

Adı gelecekte silmek istiyorsanız, şimdi görünür olması gereken '-' simgesine dokunun. Silmek istediğiniz adı seçin ve tekrar Tamam'a dokunun.

3. WeChat'ta Birini Arkadaş Etmek

Birini tanımak çok sert bir adımdır ve genellikle insanların bunu WeChat'ta yapmak için yeterince iyi bir nedeni vardır. WeChat uygulamasını başlatın ve Rehber öğesine dokunun ve arkadaş olmak istediğiniz kişinin adını seçin. Şimdi daha fazla seçenek ortaya çıkarmak için üç nokta menüsüne dokunun.

Kişiyi arkadaş listenizden çıkarmak için menünün altındaki Sil seçeneğine dokunun. Bu kişiyi arkadaş edemez ve artık ondan mesaj alamazsınız.

Gördüğünüz gibi, burada Anılar ve Zaman Kapsülü'nü ayrıca ilgili kişinin menüsünden de yönetebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
Facebook Messenger vs Android Messages: Which One Should You Choose

Read More

4. WeChat'taki Birini Engelle

Bu son çare. İşler dayanılmaz hale geldiğinde ve ellerden çıkınca böyle yaparız. Engelleme, filtresi olmayan insanlar ve her şeyi mesajlaşıp paylaşabileceğini düşünenler için tek seçenek.

WeChat'i açın ve Rehber sekmesine dokunun. İyiliği engellemek istediğiniz kişinin adını seçin. Önceki noktada yaptığınız gibi sağ üstteki menü simgesine dokunun.

Yeni bir menü aşağıdan yukarıya doğru gösterilecektir. Aynısını onaylamak için Engelle ve ardından Tamam düğmelerine dokunun.

5. Beni Bulma Yöntemleri

Bilinmeyen bir kişi size WeChat'tan bir arkadaşlık isteği gönderiyorsa, o zaman aklınızdan çıkan ilk soru sizi nasıl buldu? Herkes basit bir tahminde bulunmak için adınızı ve e-postanızı arayabilir. Ondan sonra, noktaları birleştirmek o kadar zor değil.

Giriş ekranındaki Me sekmesine dokunun ve ardından Ayarlar'ı seçin. Şimdi Gizlilik üzerine dokunun.

Burada Beni Bulma Metodları'na tıkladığınızda, insanların sizi WeChat'ta nasıl arayabileceklerini görünce şaşıracaksınız.

QR kod resmini e-postayla veya web üzerinden paylaşırsanız, mahkum olur. Herkese açık grup sohbetlerinin bir parçası olmak, istenmeyen arkadaşlık isteklerine yol açabilir. Karşılıklı bir arkadaş / düşman kartvizitinizi paylaşabilir. Birisinin telefon numarasını almak bugün o kadar zor değil.

Başkalarının yararlanmasını istemediğiniz seçenekleri buradan kaldırın.

Sohbet etmiyoruz!

WeChat, diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi, insanları bir araya getirmek ve yeni arkadaşlar edinmeyi veya eski arkadaşlarla iletişim kurmayı kolaylaştırmak için yaratıldı. Ne yazık ki, bazı insanlar kendilerine yardım etmek için kurulan sistemi suistimal etmekten vazgeçemiyorlar. Neyse ki, blok, dilsiz, arkadaşsız ve hatta rapor özellikleri kullanarak kendinizi korumanın yolları var. Onları akıllıca kullanın.

Sıradaki: Hiç bir Blockchain ile çalışan mesajlaşma uygulamasını denediniz mi? Tüm vızıltı ne hakkında bilmek ister misiniz? İşte sohbet tarzımızı değiştirmek isteyen 4 blok zinciri tabanlı mesajlaşma uygulaması.