WhatsApp durumunuzu Facebook’ta nasıl paylaşabilirsiniz?

WhatsApp şimdi durumunuzu Facebook’ta ve diğer uygulamalarda bir hikaye olarak paylaşma imkanı sunuyor. İşlevsellik geçen Haziran ayından bu yana test ediliyordu, ancak şimdi daha geniş kapsamlı kullanıma sunuldu.

Bu yeni özelliğin gelmesi, Facebook’un mesajlaşma uygulamalarını birleştirme isteğini onaylıyor ve böylece kullanıcıların grubun tüm uygulamaları (Facebook, Instagram ve WhatsApp) arasında mesaj alışverişi yapmalarına izin veriyor gibi görünüyor.

İşlevselliği henüz resmi değilse, WhatsApp’ın en son sürümünde dağıtılmıştır ve uygulamadaki bir sayfa işlevselliği bile ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Artık WhatsApp durum güncellemelerinizi Android ve iPhone’da paylaşma seçeneğiniz olabilir. Bir hatırlatma olarak (ve bilmeyenler için) durum, kullanıcıların profillerinde içerik (resimler, metinler, fotoğraflar, videolar …) yayınlamasına ve ardından 24 saat sonra kaybolmasına izin verir.

    WhatsApp’ta silinmiş mesajlar nasıl okunur

WhatsApp durumunuzu Facebook’ta bir hikaye olarak nasıl paylaşabilirsiniz?

Hiçbir şey daha kolay olamazdı. Hem Android hem de iPhone için izlenecek basit prosedür:

    WhatsApp uygulamasını açma Durum düğmesine basın ve bir posta oluşturun Daha sonra yeni veya eski bir durumu paylaşmak isteyip istemediğinize bağlı olarak iki paylaşım seçeneğiniz vardır: Yeni bir durumu paylaşın: Durumum altında, Facebook Hikayesinde Paylaş’a dokunun. Bu durumu Facebook’ta kimlerle paylaşacağınızı da özelleştirebilirsiniz (tüm kişileriniz, bazıları …) Eski bir durumu paylaşma: iPhone’daki Durumum’a veya Android’de Durumum’un yanındaki üç küçük noktaya dokunun ve ardından Paylaş’a dokunun.

androidpit whatsapp statut

Durumunuzu diğer uygulamalarla nasıl paylaşabilirsiniz?

    WhatsApp uygulamasını açma Durum’a basın ve bir posta oluşturun Daha sonra yeni veya eski bir durumu paylaşmak isteyip istemediğinize bağlı olarak iki paylaşım seçeneğiniz vardır: Yeni bir durumu paylaşma: Durumum altında, Paylaş Eski bir durumu paylaş öğesine dokunun: iPhone’daki Durumum’a dokunun veya Android’de Durumum’un yanındaki üç küçük nokta Diğer’e ve ardından Paylaş’a dokunun

Yeni işlevselliği henüz aldınız mı? WhatsApp durum özelliğini kullanıyor musunuz?

Kaynak: WhatsApp

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter