Whatsapp Galaxy S10 çökmesini tutar nasıl düzeltmek için | “Ne yazık ki, Whatsapp durdu” hatası ile ilgili sorunları gidermek için kolay adımlar

Whatsapp, bugün milyonlarca kullanıcı için en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. Yıllarca genel olarak güvenilir olmasına rağmen, zaman zaman hıçkırık çekebilir. Whatsapp Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ederse ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu makale tam size göre.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Nasıl Whatsapp çökmesini düzeltmek için | “Ne yazık ki, Whatsapp durdu” hatası ile ilgili sorunları gidermek için kolay adımlar

Whatsapp son zamanlarda Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ederse, bu durum uygulamadaki bir hatadan veya kodlama sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Aşağıdaki önerilerimizi izleyerek sorunun nasıl çözüleceğini öğrenin.

Whatsapp # 1 çökmesini sürdürüyor: Hataları kontrol et

Uygulama sorunlarıyla uğraşırken, yapılacak ilk sorun giderme adımlarından biri bir hata olup olmadığını bilmek. Çoğu zaman, hatalar sorunun nedenini belirtir, bu da bir çözüm bulmak için iyi bir yol olabilir. Örneğin, Whatsapp çökmeye ve “Ne yazık ki, Whatsapp durdu” hatasını göstermeye devam ederse, bunun en olası nedeni kodlama sorunu olabilir. Bu,% 100 güvence sağlamazken, sorun gidermenizin nereye yönlendirilmesi gerektiğini işaret eder.

Bir hata alırsanız, birçok insanın bu sorunu yaşadığını görmek için Google’ı da kullanabilirsiniz. Bu durumda, çevrimiçi olarak yapabileceğiniz bir çözüm olabilir.

Whatsapp # 2 çökmesini engellemeye devam ediyor: Zorla Whatsapp’tan ayrıldı

Sorunlu uygulamayı yeniden başlatmak, sorunu gidermek için başka bir iyi yoldur. Çoğu uygulama hatası geçicidir ve bir uygulama yeniden başlatıldıktan sonra kaybolur. Bu basit çözümü atlamadığınızdan emin olun.

Whatsapp uygulamanızı yeniden başlatmanın iki yolu vardır. İşte nasıl:

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Whatsapp # 3 çökmesini önlüyor: Cihazı yeniden başlat

Uygulamayı bırakmak veya uygulamayı yeniden başlatmak zorla çalışmadığında, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey cihazın kendisini yeniden başlatmaktır. Birincisi gibi, bu adım bir süre çalıştıktan sonra küçük hataların telefonunu temizleyebilir. Telefonunuzun yeniden başlatılmadan günlerce çalışmasına izin verirseniz bazı hatalar oluşabilir. Bu durumdan kaynaklanan sorunları gidermek için cihazınızda yumuşak bir sıfırlama yaptığınızdan emin olun. Düzenli bir yeniden başlatmanın aksine, yazılımdan sıfırlama, batarya çekme işleminin etkisini taklit eder, böylece işlem sırasında RAM de silinir. Bu, küçük hatalarla uğraşırken geçmişte etkili olduğunu kanıtlar. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Whatsapp # 4 çökmesini önlüyor: Güncelleştirmeleri yükle

Android kullanıcılarının problemleri çözmek veya gelecekteki hataları önlemek için yapabilecekleri önemsiz şeylerden biri de güncellemeleri yüklemek. Whatsapp’ın en son güncellemeyi çalıştırdığından emin olun. Whatsapp gibi Facebook uygulama ailesi, Google Play Store’a bunu yapmamasını söyleseniz bile güncellemeleri otomatik olarak indirecek ve yükleyecek şekilde ayarlanabilir. Whatsapp uygulamanızın güncel olup olmadığını görmek için uygulamanın ayarlar menüsüne girmeyi deneyin.

Whatsapp # 5 çökmesini sürdürüyor: Güncellemeleri kaldır

Bir güncelleme yükledikten sonra Whatsapp çökmeye devam ederse, uygulamanın koduyla ilgili bir sorun olabilir. Uygulamanın daha istikrarlı, eski sürümüne geri döndürmesi için güncellemeleri kaldırabilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamayı bul ve dokun. Sağ üstteki diğer ayarları seç (üç nokta) .Tap Güncellemeleri kaldır.

Sağ üstte Diğer ayar simgesi yoksa, bu, uygulamanızın tamamen güncellendiği anlamına gelir. Bu adımı atlayıp bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Whatsapp, # 6 numaralı düzeltmeyi engelliyor: Uygulama önbelleğini temizleme

Doğrudan uygulama ile başa çıkmak için başka bir yolu onun önbelleğini temizlemektir. Instagram uygulamanızın önbelleğini şu adımlarla silin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster.

Whatsapp # 7 çökmesini önlüyor: Uygulamayı sıfırla

Uygulamanın önbelleğini temizlemek yardımcı olmazsa, bir sonraki hamleniz verileri temizleyerek uygulamayı varsayılan değerlerine döndürmek olur. Adımlar temel olarak önbelleği temizlemek için aynıdır. Önbelleği temizlemek üzerine dokunmak yerine, Verileri Temizle üzerine dokunun. Bunu yapmak, Instagram uygulamasını fabrika ayarlarına döndürür, böylece tekrar kullanmadan önce hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekir.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst).

Whatsapp # 8 çökmesine neden oluyor: Mobil veri veya wifi kullanın

Bazen, çevrimiçi uygulamalardaki bağlantı sorunları, yalnızca mobil verilerden wifi ya da tam tersine geçiş yapılarak giderilir. Yardımcı olup olmadığını görmek için bunu yaptığınızdan emin olun. Örneğin, internete bağlanmak için sık sık mobil veri kullanıyorsanız, Whatsapp’ı kullanırken wifi’a geçmeyi deneyin. Bu işe yarayacaksa, mevcut mobil veri yapılandırmasında bir hata olabilir. Düzeltmek için, önce mobil verilerin çalıştığından ve çalıştığından emin olun. Bu halledilirse, devam edip cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Onaylamak için SIFIRLA AYARLAR düğmesine dokunun. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Whatsapp # 9 çökmesini önlüyor: Hileli uygulamaları kontrol et

Diğer uygulamalar bazen Android ve diğer uygulamalarla etkileşime girebilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Whatsapp # 10 çökmesini sürdürüyor: Önbellek bölümünü sil

Android, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan bir sistem önbelleği kullanır. Bazen bu önbellek, güncelleme sırasında ve sonrasında veya başka nedenlerden dolayı bozulur. Bu zararsız gibi görünse de, bozuk bir önbellek sonunda bir takım diğer küçük sıkıntıların yanı sıra performans sorunlarına neden olabilir. Telefonunuzun sistem önbelleğinin temiz olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü silebilirsiniz. Bu, telefonu geçerli önbelleği silmeye ve zaman içinde yenisiyle değiştirmeye zorlar.

S10’unuzdaki önbellek bölümünü silmek için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Whatsapp # 11 çökmesini önlüyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Cihazınızı bu aşamada silmek, cihaz düzeyinde olası tüm hataları kapatmanızı sağlamak için yapılabilir. Yine de çoğu durumda fabrika ayarlarına sıfırlama gerekli değildir. Zorluğa aldırış etmiyorsanız ve problemin olası tüm nedenlerini karşılamak istiyorsanız, devam edin ve telefonu silin. İşte nasıl:

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Gç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Whatsapp # 12 çökmesine devam ediyor: Hata raporu gönder

Yukarıdaki sorun giderme adımlarını uyguladıktan sonra Whatsapp hala çökmeye devam ediyorsa, sorunun çözme yeteneğinin ötesinde olması gerekir. Popüler, iyi bakımlı uygulamalar bile zaman zaman kesintilere veya kodlama sorunlarına maruz kalabilir. Bu yazımdan yaklaşık bir hafta önce, Facebook uygulama ailesi yaklaşık 12 saat boyunca bir kesinti yaşadı. Sunucu tarafı sorunları son kullanıcı tarafında düzeltilemez, bu nedenle tek yapabileceğiniz yayıncı veya geliştiricinin düzeltmesini beklemektir. Ancak, yapabileceğiniz şey, uygulamanın raporlama aracını ayarlar menüsünde bulunan sorunu bildirmektir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.