WhatsApp Hikayeme ve Durumuma Kim Baktı?

WhatsApp statüsü, kuruluşundan bu yana kitleler arasında net bir favori olmuştur. Bir kişinin asıl durumunu paylaşması (Meşgul veya Unutulmuyor mu?) Ya da gizli bir mesaj göndermesi (sadece bir kaçının anlayabildiği), WhatsApp durumu çok çeşitli amaçlara hizmet etti.

2017 yılının Mart ayında durum ilk çıktığında, insanlar Instagram, Snapchat ve hatta Facebook’taki Hikayelerden haberdardı. Yakında WhatsApp statüsü 2018’in başlarında günlük 450 milyondan fazla kullanıcıyı kaptı ve sayı artmaya devam ediyor.

WhatsApp durumu, hayatınızın snippet’lerini görüntüler ve zevkli bir şekilde yapılan başlıklar halinde paylaşmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, WhatsApp durumunuzu veya hikayenizi kimin görüntülediğini görebiliyorsanız, düşüncenin aklınıza gelmesi gerekir. Kişilerinizin yaşamınızdaki olaylar ile konuşup uyuşmadığını kontrol etmenin zararı yoktur. Ne de olsa çoğumuz güzel bir durum oluşturmak için çok fazla zaman harcıyoruz, basit bir görüntü filtresi uygulamak veya başka bir uygulamadan farklı bir yazı tipi eklemek.

Yapabilir miyim, Yapamam mı?

Evet, Whatsapp, birisinin hikayenizi görüntüleyip görüntülemediğini bilmenizi sağlar. Alt kısımdaki küçük göz simgesi, WhatsApp durumunuzu kimin ve ne zaman gördüğü hakkındaki ayrıntıları ortaya koyuyor. Kontrol etmek için simgeye dokunmanız yeterli.

Ancak, bunun için bir yakalama var. Hikayenizi görüntüleyen herkesin adını göremezsiniz. Geçen gün arkadaşım bana hikayesini yanıtladığımda bile İsmimi Listelenen listesinde adımı göremediğini söyledi. Garip? Öyle değil.

WhatsApp Durumu Özelliği tarafından bakıldığında uygulamanın okunan makbuzları ile birlikte çalışır (evet, bu korkmuş mavi keneler). Bu nedenle, diğer taraftaki kişi, WhatsApp hesabı için Okuma makbuzlarını devre dışı bıraktıysa, adlarını Şuna Göre Görüntüle listenizde göremezsiniz. Tıpkı WhatsApp’taki Son Görülen özelliği gibi.

Aynı zamanda tam tersi çalışır. Okunan makbuzları devre dışı bıraktıysanız, birilerinin hikayenizi ne zaman izlediğini göremezsiniz. Evet, tüm dünya takas üzerinde çalışıyor.

Güncellemelerinizi Kimler Görebilir?

Öyleyse, hikayenizi kimin izlediğini göremiyorsanız bile, bu WhatsApp Hikayenizi görüntüleyebilecek olan anlamına mı geliyor? Varsayılan olarak, yalnızca telefon rehberinde kayıtlı olan kişiler, WhatsApp hikayenizi görebilir. Ama hepsi bu kadar değil. Ayrıca, numaralarını rehberinize de kaydetmeniz gerekir.

Ayrıca, WhatsApp Durumunuzun izleyicisini seçebilirsiniz. Mesajlaşma platformu size üç seçenek sunar:

  • Kişilerim
  • Kişilerim hariç
  • Sadece paylaş

İsminden de anlaşılacağı gibi, ilk seçenek tüm kişilerinizin durumunuzu görmesini sağlar.

Oysa, ikinci seçenekle, favorilerinizden birkaçının hayatınızda neler olduğunu görmesini engelleyebilirsiniz. Yani evet, insanların durumunuzu iyi görmelerini engelleyebilirsiniz. Oldukça doğal bir şekilde, üçüncü seçenek, en sevdiğiniz kişilerle durumunuzu paylaşması nedeniyle Instagram’daki Close Friends özelliğine benzer.

İnsanların durumunuzu iyi görüntülemesini engelleyebilirsiniz

Yani evet, izleyicilerinizi seçiyorsunuz. Ancak, gizlilik değişikliklerinin gelecekteki durumlarınız için geçerli olacağını unutmayın. Yani, meraklı meslektaşınızı yasakladığınızda bile, geçmiş durumlarınızı hala görebilecekler. Tek iyi haber 24 saat sonra kaybolması.

Durum Gizliliğinizi değiştirmek için Durum sekmesine gidin, üç nokta simgesine dokunun ve seçeneklerinizi seçin.

Üçüncü Taraf Uygulama Alternatifleri Hakkında Ne?

Şimdi uygulama içi işlev resim dışında olduğu için üçüncü taraf uygulamaları ne olacak? Zaman zaman güneşin altındaki her şeyi ortaya çıkardığını iddia eden WhatsApp eklentileriyle karşılaşıyoruz. WhatsApp uçtan uca şifreli bir hizmet olduğunu iddia ediyor ve API bu bilgileri üçüncü taraf uygulamalarla paylaşmıyor.

Bu tür uygulamaları keşfetmiş olsanız bile, en iyi fikir görmezden gelmektir, çünkü bu uygulamaların verilerinizi nasıl işleyeceğini asla bilemezsiniz. Sadece gizliliği feda ederek izleyicilerin adını ve sayısını görebilmek kendi başına saçma bir fikirdir. Bu tür uygulamalar olsa bile, WhatsApp’ın şifreli doğası göz önüne alındığında içeriğin gerçekliğinden şüpheliyim.

Soğuk Alternatif? Belki Instagram Hikayelerini Dene

Durum ziyaretçilerinizi ticari amaçlarla takip etmeye hala hevesliseniz, WhatsApp mallarınızı pazarlamak için en iyi platform olmayabilir; Instagram. Büyüleyici yeni çıkartma ve özelliklerle, Instagram Hikayeleri daha serin ve kullanımı çok daha kolaydır. Ayrıca, takipçilerinizi ve izleyicilerinizi takip etmek kolaydır.

Tek yapmanız gereken herkese açık bir profil oluşturmak. Bir hikaye yayınladığınızda, üzerine basit bir dokunuşla daha fazla ayrıntı ortaya çıkarır.

Yani, soruya geri dönüyorum.

WhatsApp Hikayemi ve Durumumu Kim Baktı?

Evet, WhatsApp durum görüntüleyicilerinizin adlarını görmenizi sağlar. Ancak, her izleyicinin adını göstermiyor. Bu isimlerden bazılarının gizli ve doğru kalması gerekiyordu. Ne de olsa, bunu seçtiler. Fakat hata yapmayın, durumunuzu hala görebilirler ve asla bilemezsiniz.

WhatsApp statüsünün büyük bir hayranı değilim. Telefon rehberim birkaç kişiyle bağlantıya geçiyor ve aynı zamanda en az% 30’unun telefonuma kaydedilmiş numaram olması ihtimali de iyi. Ve bu% 30 bağlantı benim yakın arkadaşlarım, ailem, akrabalarım ya da iş arkadaşlarım değil.

Bu yüzden, gizlilik seçeneklerini kontrol etmeden bir resmi dikkatsizce paylaşırsam, bu resim telefonlarına çeker. Bu olduğunda, hepimiz onu oradan indirmenin ne kadar kolay olduğunu biliyoruz.