WhatsApp ile ilgili bir sorun mu var? İşte çözümler

WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir – küresel popülasyonun yüzde 10’undan fazlası her ay aktif olarak kullanılıyor. Bu kullanım hacmine bakıldığında, birçok şeyin doğru olduğu açıktır, ancak bugün neyin yanlış gittiğine odaklanacağız. İşte Android’deki en yaygın WhatsApp sorunlarından bazıları ve bunların nasıl çözüleceği.

  WhatsApp hayranları: işte temel ipuçları ve püf noktaları: WhatsApp hakkındaki en son haberler ve güncellemeler

Bölüme atla:

WhatsApp’ı yükleyemiyorum Etkinleştirme kodumu alamadım WhatsApp, WhatsApp çalışmıyor veya WhatsApp çalışmıyor, ne var? WhatsApp bağlantılarını tanımıyor. WhatsApp kopyalanan kişiler var. WhatsApp’ta Son Görülen mi? WhatsApp’ta ‘Son Görülen’i göremiyorum. WhatsApp’taki mavi onay işaretlerinin anlamı nedir? Sesli aramalarda sorun yaşıyorum veya cevapları cevaplayamıyorum Sesli mesajları duyamıyorum veya WhatsApp ses çalamıyor. WhatsApp’a video veya fotoğraf indiremiyorum Ülkemde WhatsApp engellendi fotoğrafları kaydedemiyorum başka bir kişiye gönder Telefonum kaybolur veya çalınırsa ne yapmam gerekir? Yeni mesajlarınız olabilir. WhatsApp ile ilgili veriler nasıl kaydedilir WhatsApp mesaj göndermez. WhatsApp ile ilgili diğer sorunlar

WhatsApp’ı yükleyemiyorum

WhatsApp’ın en son sürümünü indirmek için Android sürümü 2.3.3 veya daha üstünü çalıştıran bir akıllı telefonunuz olması gerekir. Telefonunuzun geçerli Android sürümünü Ayarlar> Telefon Hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp uygulamasını WhatsApp web sitesinden yüklemeye çalışıyorsanız, ayarlarınızda Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirilmiş olması gerekir. Ayarlar> Uygulamalar’a gidin ve mobil tarayıcınızı bulun. Bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesini sağlayın. Tabii ki, Play Store’dan alırsanız bu bir sorun değildir.

Androidpit best texting app whatsapp 9927

WhatsApp Messenger

Aktivasyon kodumu alamadım

Kurulum sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiyse ancak etkinleştirme kodunuzla otomatik olarak oluşturulan mesaj hiçbir zaman geçmezse, önce numaranızı doğru girdiğinizden emin olun. Açılır listeden doğru ülkeyi seçtiğinizi iki kez kontrol edin. Bu, telefon numaranızın geldiği ülke, mutlaka içinde bulunduğunuz ülke değil.

Hala kodu almıyorsanız, sesli arama isteğinde bulunmayı deneyin. Bu şekilde, kodun size bir bilgisayar tarafından telefonla okunmasını sağlayabilirsiniz.

Unutmayın, WhatsApp’a kaydolmak için bir SIM kartınız olmalıdır. Ayrıca, telefon numarası başına yalnızca bir cihaz kullanabilirsiniz.

androidpit whatsapp authorization code international number

WhatsApp, WhatsApp çalışmıyor veya WhatsApp çalışmıyor.

WhatsApp bağlantı sorunları genellikle Wi-Fi veya ağ veri bağlantınızdan kaynaklanır. Mesaj gönderemezseniz, işte birkaç çözüm:

  Telefonunuzun açık olduğundan emin olun (yeniler için bir tane). Uygulamanın en son sürümünü Play Store’dan yükleyin (yukarıdaki bağlantı). İnternet bağlantınızı, Wi-Fi veya 4G’yi kontrol edin (Ayarlar> Kablosuz ve Ağ’da). Görev Killer uygulamasının WhatsApp’ı etkilemediğinden emin olun. Uygulama önbelleğini boşaltın (Ayarlar> Uygulamalar> WhatsApp> Önbelleği Temizle). Sonunda, en uç noktadaki çözüm: Uygulamayı kaldırın ve tekrar kurun.

Bazen, güçlü WhatsApp bile sunucu sorunları yaşar. Hizmet kapalı olduğu için WhatsApp’ın çalışmadığını düşünüyorsanız, kesinti güncellemelerinin yapıldığı WhatsApp Durum Twitter hesabına gidin.

WhatsApp kişilerimi tanımıyor

WhatsApp’ın kişilerinizi tanımaması için birkaç neden var, işte bunun olduğundan emin olmak için basit bir kontrol listesi:

  Doğru irtibat numaralarına sahip olduğunuzdan emin olun (WhatsApp için kullandıklarından). Şu anda WhatsApp kullandıklarından emin olun. WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Kişi listenizdeki tüm kişilerin ‘görünür’ ve / veya ‘görüntülenebilir’ olduğundan emin olun. Kişi listenizdeki tüm kişi gruplarının (arkadaşlar, aile, iş arkadaşları vb.) ‘Görünür’ ve / veya ‘görülebilir’ olarak ayarlandığından emin olun.

Androidpit best texting app whatsapp 9951

WhatsApp’ın yinelenen kişileri var

Bu sorun WhatsApp’a yapılan güncellemelerle büyük ölçüde ortadan kalkmış olsa da, adres defterinizde yinelenen kişiler varsa, bir şekilde devam edebilir. Android’de yinelenen kişileri nasıl kaldıracağınızı öğrenin.

‘Video oynatılamıyor’ hatası

Bunun olmasını önlemek için deneyebileceğiniz iki şey vardır. Öncelikle, Google Foto’nun güncel olup olmadığını kontrol edin. Google Play Store’u açın, sol üstteki menü düğmesine ve ardından Uygulamalarım ve oyunlarım seçeneğine basın ve Google Foto’nun sayfanın en üstünde olup olmadığını görmek için bir güncelleme bekleyin.

Bu yardımcı olmadıysa, başka bir çözüm Ayarlar> Uygulamalar / Uygulama yöneticisi> Google+ ‘ya gidip Güncellemeleri kaldır üzerine basmaktır.

androidpit whatsapp video not playing solution

WhatsApp’ta ‘En Son Görülenler’ ne anlama geliyor?

Son Görülen zaman damgası, bir kullanıcının WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir. Bu, mutlaka iletilerinizi okudukları, yalnızca uygulamayı açtıkları anlamına gelmez.

WhatsApp’deyken ve kişilerinizden biri de onu açtığında, durumlarının ‘Çevrimiçi’ olarak değiştiğini göreceksiniz, ancak yine de bu, mesajlarınıza sadece WhatsApp kullandıkları anlamına geldiği anlamına gelmiyor.

WhatsApp’ta ‘Son Görülen’i göremiyorum

Sohbette Son Görülen zaman damgasını göremiyorsanız, bunun çeşitli nedenleri olabilir. Son Görme zamanınızı Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Görme bölümünde devre dışı bıraktıysanız, başkalarının Son Görülen zamanlarını da göremezsiniz.

androidpit whatsapp last seen

Sorun yalnızca bir veya bazı kişilerle ilgiliyse, WhatsApp ayarlarında Son Görülen zamanı devre dışı bıraktıkları anlamına gelebilir. Hala mesajlarını alıyorlar ve cevaplıyorlarsa, bu kesinlikle kesin bir durum.

Nihai neden, bir bağlantının sizi engellemiş olmasıdır. Mesajlarınız hiçbir zaman bir gri keneyi geçemezse, bu durum engellenmiş olduğunuzdan daha emin olmanızı sağlar. Kişinin profilinde de değişiklikler göremiyorsanız, kesinlikle engellenmişsiniz demektir. Bunu kırdığım için üzgünüm.

androidpit whatsapp single tick

WhatsApp’ta mavi onay işaretlerinin anlamı nedir?

WhatsApp mesaj pencerenizdeki iki kontrolün (veya onay işaretinin) ne anlama geldiği konusunda çok fazla kafa karışıklığı var. WhatsApp’taki tüm işaretlerin eksiksiz bir şekilde dağılmasını istiyorsanız, ayrıntılı olarak bir bakın: WhatsApp onay işaretlerinin anlamı nedir? Aynı zamanda sesli mesajlar için mikrofon işaretlerini de içeren makale.

İşte hızlı bir özeti:

  Saat simgesi, mesajınızın henüz cihazınızdan gönderilmediği anlamına gelir. Bir gri onay işareti, mesajın WhatsApp sunucusu tarafından gönderildiğini ve alındığını gösterir. İki gri onay işareti, mesajın istenen cihaza iletildiğini gösterir. İki mavi onay işareti, alıcının / alıcıların mesajı gördüğü anlamına gelir. (Grup görüşmelerinde, gruptaki tüm katılımcıların mesajı görüntülediği anlamına gelir.)

Sesli aramalarda sorun yaşıyorum veya cevapları cevaplayamıyorum

Kalitesiz sesli görüşmeler yaşıyorsanız, telefondan ayrılıyorsanız veya arama yapamıyor veya alamıyorsanız, bu kesinlikle bağlantınızla ilgilidir. Sesli aramalar Wi-Fi veya mobil veriler üzerinden gerçekleştirilir. Bağlantınızın güçlü olduğundan emin olun. Mobil veri kullanıyorsanız, en az 3G’ye ihtiyacınız olacak. Belki de bağlantıyı kesmeyi ve ağa yeniden bağlanmayı deneyin. Sorun sizin tarafınızda bile olmayabilir: konuştuğunuz kişinin de iyi bir bağlantıya sahip olmalarını sağlaması gerekir.

whats app voice call

Sesli mesajları duyamıyorum veya WhatsApp ses çalamıyor

Bu, WhatsApp’ın güvendiği yakınlık sensörü ile ilgili olabilir. Telefonunuzdaki ön kameranın yanında bulunur ve telefonunuzu kulağınıza tuttuğunuzda tespit eder. Sensör aktif ise, ses kulak hoparlöründen çok sessiz bir şekilde çalar. Telefonunuzu yüzünüzden uzak tuttuğunuzdan emin olun; ses normal hoparlörden çalmalıdır. Ses seviyesinin de açık olduğundan emin olun.

WhatsApp’ta video veya fotoğraf indiremiyorum

Ayarlar> Veri kullanımı bölümüne gidin ve Wi-Fi üzerindeyken yalnızca medya otomatik indirme etkin olup olmadığını görün. Öyleyse, bir Wi-Fi şebekesine bağlanmanız veya mobil verilerde ve / veya dolaşımdayken otomatik indirmeleri etkinleştirmeniz gerekir.

whatsapp tips and tricks mobile data

Genelde olduğu gibi geri dönüş, Wi-Fi kullanıyorsanız yönlendiricinizi yeniden başlatmak ve telefonunuzu da yeniden başlatmaktır.

WhatsApp ülkemde engellendi

Ülkenizde WhatsApp’ın engellenmesi için talihsiz sayılardan biriyseniz, sorunun çözülmesinin bir yolu vardır. Bir VPN kullanın. Bir VPN’nin ne olduğunu, neden bir taneye ihtiyacınız olduğunu ve buradan nasıl yararlanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Başka bir kişiye göndermek üzere fotoğraf kaydedemiyorum

Bunun yapılma şekli değişti. Sohbette paylaşmak istediğiniz resme uzun basın ve sayfanın sağ üst köşesinde sağa bakan bir ok görünecektir. Buna basın; görüntüyü paylaşmak istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz.

androidpit whatsapp sharing photos

Telefonum kaybolur veya çalınırsa ne yapmam gerekir?

İlk önce, SIM kartınızı, operatörünüze başvurarak kilitleyin. Bu her zaman ilk adımınız olmalı. Bu yapıldıktan sonra, WhatsApp artık bu cihazda etkinleştirilemez. Yeni bir SIM’e sahip olduğunuzda (muhtemelen aynı numarayla), yeni telefonunuzda WhatsApp’ı yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Bu arada, WhatsApp’a hesabınızı devre dışı bırakmalarını isteyen bir mesaj gönderin. Support@whatsapp.com adresine “Kayıp / Çalıntı: Lütfen hesabımı devre dışı bırak” konulu bir e-posta gönderin ve telefon numaranızı (uluslararası arama koduyla birlikte) e-posta kutusuna ekleyin. Bunu yapmazsanız, WhatsApp hala Wi-Fi üzerinden kullanılabilir.

androidpit stolen smartphone

“Yeni mesajlarınız olabilir” bildirimi

Bazen, WhatsApp’tan “Yeni mesajlarınız olabilir” ifadesini içeren bir bildirim alabilirsiniz. Özellikle WhatsApp’ı açtığınızda ve herhangi bir yeni bildirim görmediğinizde, bu oldukça belirsiz ve şifreli mesajdan şaşırmış olabilirsiniz. Açıklama oldukça basit! WhatsApp sizi mesajlar konusunda bilgilendirmek için push bildirimleri kullanır, ancak gerçek mesajı iletmek için farklı bir kanal kullanır.

Kötü veya düşük veri / Wi-Fi bağlantısı olan bir bölgedeyseniz, şebeke push bildirimini yapabilir ancak gerçek mesajı iletemez. Akıllı telefonunuzdaki veri koruyucu modunu açtığınızda, bu sorunlar zaman zaman ortaya çıkar. Şimdi, WhatsApp ile bu bildirimin ortaya çıkmasına neden olabilecek gerçek bir sorun olabilir, ancak bunun en büyük olasılıkla kötü bir veri bağlantısıyla ilgili olması.

WhatsApp’ta veri kaydetme

WhatsApp günlük kullanımınızdaki tüm telefon verilerinizi çiğniyor mu? İşte aç uygulamasını kontrol altında tutmanın yolu.

  WhatsApp’ı açın. Sağ üst taraftaki ‘üç noktaya’ dokunun Ayar Seçin Dördüncü seçeneğe dokunun, Veri ve depolama kullanımı Üçüncü seçeneği seçin, Mobil veri kullanırken Dört seçeneği devre dışı bırakın (Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgeler) ve Tamam tuşuna basın. Düşük veri kullanımı ve sağdaki kutuyu işaretleyin

Bu, mobil veri kullanırken herhangi bir dosya türünün otomatik indirilmesini devre dışı bırakır. Bu, bu dosyaların veri planınızla indirilmesini önler. Bunu yapmak için bir Wi-Fi ağına bağlanmanızı bekleyecektir.

WhatsApp Mesajları göndermiyor

WhatsApp mesajları gönderemiyor veya alamıyorsanız, bunun nedeni genellikle kötü bir internet bağlantısıdır. Ancak telefonunuzun İnternete bağlı olduğundan eminseniz, aşağıdaki adımlarla sorun gidermeyi deneyin:

  Telefonunuzu yeniden başlatmayı veya kapatıp tekrar açmayı deneyin. WhatsApp için ilk SMS doğrulama işlemini tamamlamanız gerekir. WhatsApp hakkında mesaj göndermeye çalıştığınız kişinin numarası, telefonunuza doğru şekilde kaydedilmedi.

WhatsApp ile diğer sorunlar

Burada listelenmeyen WhatsApp ile başka sorunlar yaşıyorsanız, bize bildirin. Daha fazla sorunuz varsa, forumumuzu inceleyebilir veya isteklerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakabilirsiniz. Bu makaleyi, WhatsApp sorunlarınız için daha fazla çözümle de güncelleyeceğiz.