WhatsApp ile videolarınızı GIF’lere dönüştürme

WhatsApp’ın eğlenceli özelliklerinden biri, telefonunuzla çektiğiniz herhangi bir videodan GIF yapmanıza olanak sağlar. Klipler altı saniye uzunluğunda olabilir, herhangi bir uzunluktaki videodan alınabilir ve daha sonra uygulama içinde dönüştürülebilir. Bu yazıda size nasıl olduğunu gösteriyoruz.

Eğlenceli özel GIF’leri arkadaşlarınızla paylaşmak kolaydır. Giphy veya Tenor’dan GIF’leri arama ve gönderme özelliğinin yanı sıra, artık videolardan dönüştürerek kendi GIF’lerinizi WhatsApp’ta yapabilirsiniz. Kaynak videolar, kamera rulonuza yerleştirilmeli ve GIF yapım sürecinde altı saniye uzunluğunda veya daha kısa sürede kesilmelidir. İşte baştan sona nasıl yapacağınız.


WhatsApp Messenger

Videoyu GIF’e dönüştürme ve WhatsApp ile gönderme:

    GIF yapmak istediğiniz bir videoyu çekin. WhatsApp’ta bir sohbet açın. Sağ üstteki ek simgesine (ataç) dokunun. Galeri’yi seçin. GIF’e dönüştürmek istediğiniz videoyu seçin.

AndroidPIT whatsapp video gif feature tips tricks

    Görüntülenen video düzenleyicide, bir üst sağdaki kamera simgesine dokunun. GIF’in yerinde görünmesini sağlamalısınız. Videoyu istediğiniz gibi düzenleyin, ancak dönüştürülmek üzere altı saniyenin altında olması gerekir. Videoyu kırpmayı ve isteğe bağlı mesajı eklemeyi bitirdiğinizde, göndermek için sadece yeşil ok simgesine dokunun.

AndroidPIT whatsapp video gif feature tips tricks 2

Ve şimdi videonuzu bir GIF’e dönüştürdünüz. Tebrikler! Arkadaşlarınıza ve ailenize her türlü eğlenceli GIF’i göndermenin tadını çıkarın.

Tarafından görüşBrittany McGheeWhatsApp’ın yeni özellikleri, Facebook Messenger’dan daha eğlenceli olmasını sağlarWhat do you think?5050120 katılımcı

Bizi koruduğunu görmek istediğin başka ipuçları ve püf noktaları var mı? Ne tür GIF göndereceksiniz? Yorumlarınızı bize bildirdiğinizden emin olun ve en son özellikler ve bizim en iyi ipuçlarımız ve püf noktalarımızla ilgili diğer WhatsApp makalelerimize göz atmayı unutmayın!