WhatsApp ipucu: 'Canlı konumunuzu' gerçek zamanlı olarak nasıl paylaşırım?

Hem Google Haritalar hem de iOS Arkadaşlarımı Bul app'um üzerinde çalışıyor. Elbette, konumunuzu gerçek zamanlı olarak paylaşmaktan bahsediyoruz. Şimdiye kadar, yalnızca geçerli konumunuzu WhatsApp aracılığıyla göndermek mümkün oldu. Ancak, Ekim 2017 ortasından bu yana, canlı konumunuzu sohbet ortaklarıyla paylaşmak mümkün olmuştur. Size bu özelliğin nasıl kullanılacağını aşağıda göstereceğiz.

  • En yeni WhatsApp özellikleri
  • Uygulamaların konumunuza erişmesini engelleme

Bulunduğunuz yeri, WhatsApp'da gerçek zamanlı olarak Google Haritalar'a veya Arkadaşlarımı farklı şekilde iletirim. Galeri fotoğrafları veya gönderilecek diğer verileri seçmek gibi, sohbet ekranından yapılır. Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişi veya grupla sohbet edin ve sonra giriş satırındaki atacı tıklayın.

  • Android'de konumunuzu nasıl paylaşırım?

Aşağıdaki pencerede bulunduğunuz yeri seçersiniz. Bu durumda, bu özelliğin ne kadar süreyle etkin olacağı konusunda bir zaman sınırı belirlemeniz gerekir. 15 dakika, bir saat veya sekiz saat arasında seçim yapabilirsiniz. Konumunuzu kalıcı olarak paylaşma seçeneği yoktur.

You can share your live location by clicking on the paperclip on the input field, then the location pin icon. / © AndroidPIT

Özellik, Ekim ortasında sunucu tarafında etkinleştirildiğinden, telefonunuzdaki uygulamayı güncellemek gerekli değildir. Canlı konumunuzu paylaşma seçeneğiniz yoksa sabırlı olun. Alternatif olarak, seçeneği varsa, WhatsApp'daki konuşma ortağınızdan canlı bir konum isteyin. Ardından konumunuzu daha sonra gerçek zamanlı olarak paylaşabilmelisin. Gerçek zamanlı konum, uçtan uca şifreleme ile güvenceye alındığından üçüncü taraflar tarafından erişime karşı korunmalıdır.

Opinion by Shu On KwokWhen it comes to location information, security is key.What do you think?505015 participants

The messages from real-time location sharing look like this. / © AndroidPIT

Hızlı adımlarla WhatsApp canlı konum paylaşımı:

  • Konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyle sohbetinizi açın
  • Ataç tıklayın
  • Yeri seçin
  • "Canlı konumu paylaş" ı tıklayın
  • Canlı yerinizi ne kadar uzun süre paylaştığınızı belirleyin (15 dakika, bir saat veya sekiz saat)
  • İsterseniz mesaj ekleyin, ardından da gönder'i tıklayın
  • Paylaşmayı durdurmak için sohbeti açın ve 'Paylaşmayı durdur' düğmesine dokunun.

Bu özellik hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarınızda, yararlı olup olmadığını düşünün veya bize bildirin ve diğer WhatsApp ipuçlarını ve püf noktalarını kontrol etmeyi de unutmayın.

Kaynak: WhatsApp