Whatsapp Resim İçinde Resim Çalışmıyor

Çok uzun zaman önce, Samsung çoklu pencere modu ile telefonlar için çoklu görev öneriyordu. Google’ın Android 7.0’da yerel bir bölünmüş ekran modu tanıtımı Nougat, Android 8.0 Oreo’da resim içinde resim (PiP) modu için basamak taşı olarak görev yaptı.

Artık YouTube, Facebook, Netflix, WhatsApp ve daha pek çok popüler uygulama resim içinde resim modunu destekliyor.

Bununla birlikte, Android'deki WhatsApp iPhone için oyuna geç kaldı, yalnızca geçen yılın ilk çeyreğinde resim içinde resim desteği aldı. Özelliğin gecikmeli varışına rağmen, birkaç Android telefon kullanıcısı için sorunsuz bir şekilde çalışmaz.

Siz de telefonunuzda çalışmasını sağlamakta zorlanıyorsanız, bunu kanıtlanmış çözümlerle yapmanıza yardımcı oluruz.

Başlayalım.

WhatsApp Uyumluluğunu Kontrol Edin

WhatsApp resim içinde resim modu Android 4.4 KitKat ve üstünü çalıştıran tüm telefonlar için çalışır. Bundan daha az bir şey bu modu desteklemeyecektir. Android sürümünüzü, Ayarlar> Sistem> Hakkında> Android Sürümü bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı Güncelleme Zamanı

Uygulama uyumluluğunu doğruladığınıza göre, uygulama sürümünü de kontrol etmeniz gerekir. Daha önce, resim içinde resim modu beta sürümüyle sınırlıydı. Bununla birlikte, bu durum 2018’de, resim içinde resim de kararlı sürümde olduğunda değişti. Şimdi, 2.18.380'in üzerindeki tüm WhatsApp sürümleri, resim içinde resim modunu destekler. Uygulamanızı henüz güncellemediyseniz, bunu yapmak için iyi bir zaman. Bunun için Google Play Store'a gidin ve WhatsApp'ı güncelleyin.

Desteklenen Videolar

WhatsApp, WhatsApp'ta oluşturulan veya galeriden gönderilen videolar için PiP modunu desteklemez. Yalnızca YouTube, Facebook ve Instagram gibi harici bağlantılar için çalışır.

Video Önizlemesini Bekle

Örneğin, YouTube’dan üçüncü taraf bir bağlantı göndermeye çalışıyorsanız ve resim içinde resim modu çalışmıyorsa, çok önemli bir adımı atlamış olmanız gerekir.

Bağlantıda paylaş düğmesine her bastığınızda ve WhatsApp'ta açıldığında, önizleme penceresinin yüklenmesi için bir veya iki saniye beklemeniz gerekir. Yalnızca harici videoda bir önizleme penceresi olduğunda, her iki taraf için resim içinde resim modunda oynatılır.

Önizlemesiz bir video bağlantısı aldıysanız, video PiP modunda oynatılmaz. Sohbet ederken izlemek isterseniz, kişiden önizlemeyle tekrar göndermesini istemek dışında yapabileceğiniz pek bir şey değildir.

Also on Guiding Tech
6 Rights and Powers WhatsApp Group Admins Enjoy

Read More

Uygulama Önbelleğini Temizle

Resim içinde resim modu hala yok mu? Ah! Sonra ne WhatsApp için uygulama önbelleğini temizlemek için akıllıca bir hareket olacaktır. Bunu yapmak sohbetlerinizi, ortam dosyalarınızı veya ayarlarınızı silmez, yalnızca geçici dosyaları kaldırır. Unutmayın ki net depolama / veri isabet ederse, her şeyi kaldıracak. Bu nedenle, aşağıda açıklanan adımlarda düğmelere basarken dikkatli olun.

Adım 1: Cihaz ayarlarınızı açın ve cihazınızda mevcut olan seçeneğe bağlı olarak Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama Yöneticisi / Yüklenmiş uygulamalar seçeneğine gidin.

Adım 2: Tüm uygulamalar altındaki WhatsApp üzerine dokunun.

Adım 3: Depolama ve ardından Önbelleği temizle öğesine dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın.

Resim İçinde Resimi Düzgün Kullanın

Dedikleri gibi, 'Gerçek olamayacak kadar iyiyse, doğru değil.' Benzer bir şey WhatsApp ile devam ediyor. Resim içinde resim modu, yalnızca video bağlantısı olan sohbet penceresinde çalışır. WhatsApp ana ekranına geri döner veya WhatsApp'tan çıkarsanız, yüzen video penceresi de kaybolur. Yani, PiP modunu WhatsApp'ın dışında kullanmaya çalışıyorsanız, Android telefonda henüz mümkün olmadığını söylediğimiz için üzgünüz.

Beta Kullanıcıları Dikkatli Olun

WhatsApp veya herhangi bir uygulamanın beta sürümü hatalara açıktır. Bu özellik başlangıçta yalnızca beta sürümünde mevcut olsa da, beklediğiniz gibi çalışmayabilir. Dolayısıyla, özellik sizin için çalışmıyorsa, kararlı sürüme geçin.

WhatsApp Resim İçinde Modu Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ta video önizlemesine dokunun. Video daha sonra sürükleyerek ekranda hareket ettirebileceğiniz kayan bir pencerede oynatılmaya başlar. Ayrıca, içeri ve dışarı hareketini sıkıştırarak boyutunu değiştirebilirsiniz. Videoyu tam ekranda izlemek için, sağ üst köşedeki tam ekran simgesine dokunun. Videoyu, yalnızca tam ekranda kullanılabilen ilerleme kaydırıcısı ile de kontrol edebilirsiniz.

Resim içinde resim modunu kapatmak için, geri düğmesine basın veya kapatmak için videodaki çapraz düğmeyi kullanın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Resim İçinde Resim Modunu Devre Dışı Bırak

PiP modu beklentilerinizi karşılamadı mı ya da kayan pencere sizi rahatsız ediyor mu? Endişelenmenize gerek yok, videoları WhatsApp'ta genellikle resim içinde resim modu olmadan oynatabilirsiniz.

Ne yazık ki, modu devre dışı bırakmak için doğrudan bir yol yoktur. Ancak, işi mükemmel yapan iki geçici çözümü biliyoruz.

Yöntem 1: Bağlantıya tıklayın

İlgili uygulamasında / web sitesinde oynatmak istediğiniz bir videoyu aldığınızda veya gönderirken, videoya dokunmak yerine bağlantının kendisine dokunun. Bu, videoyu WhatsApp'ın dışındaki diğer bağlantılara benzer şekilde açacaktır.

Yöntem 2: Önizlemesiz Gönder

Daha önce belirtildiği gibi, video önizlemesi resim içinde resim modu için önemlidir. Video gönderirken, önizleme görünmeden hemen önce videoyu paylaşın veya önizlemeyi kaldırmak için mesajın sağ üst köşesindeki çapraz düğmeye dokunun.

WhatsApp Resim İçinde Resim Modu, Diğer Uygulamalardan Farklı mı

Evet. Çok. Yeni başlayanlar için, Android 4.4 KitKat'tan başlayan tüm Android cihazlarda çalışır. Bu, genellikle Android 8.0 Oreo ve üzeri sürümlerin gerekli olduğu diğer uygulamalarda mümkün değildir.

İkincisi, daha önce belirtildiği gibi WhatsApp'ın dışında veya hatta başka bir sohbette çalışmaz. Bu kişi için sınırlayıcı olan PiP modunun tam ihtişamıyla uygun şekilde tadını çıkaramamasıdır. Bununla birlikte, Home düğmesine basmanız gereken WhatsApp dışındaki görüntülü görüşmelerde işe yarar.

Also on Guiding Tech
11 Things to Know About WhatsApp Chat Archive Feature

Read More

WhatsApp Daha İyi Yapabilir

WhatsApp'ın hala Android'de resim içinde resim modu için çok şey yapması gerekiyor. Umarız yukarıdaki kısıtlamaları kaldırırlar ve videolar WhatsApp dışında da veya en azından farklı sohbetlerde çalışır. Bunlardan biri, son zamanlarda harici bağlantılar için destek ekleyen WhatsApp web sitesinde garip bir şekilde kullanılan işlevsellik olan yerel WhatsApp videoları için resim içinde resim çalışmaları da isterdi.

Bu arada, yukarıdaki düzeltmeleri kullanarak videoları resim içinde resim modunda izleyebilmeyi umuyoruz. Gönderiye katkıda bulunacak bir şey var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: WhatsApp deneyiminizi başka bir seviyeye taşımak ister misiniz? Android için bu harika 17 WhatsApp ipuçları ve püf noktaları göz atın.