WhatsApp Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

WhatsApp gibi popüler bir uygulama Samsung Galaxy S10 Plus gibi üst düzey bir akıllı telefona çökmeye devam ettiğinde, bunun neredeyse yazılımla ilgili bir sorun olduğunu varsayabilirsiniz. En azından, geçmişte karşılaştığımız benzer sorunların durumu budur. Ancak sorun şu ki, ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olmadığı sürece bu sorun kolayca çözülebilir. Bununla birlikte, bazı sorun giderme prosedürlerini uygulamanız gerekebilir.

Bu yüzden, bu yazıda, çökmeye devam eden WhatsApp ile Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığa göz atacağız ve sorunun gerçekten ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğini çözene kadar birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

WhatsApp Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Şahsen geçmişte benzer sorunlarla karşılaştım ve çoğu zaman, bu tür bir sorunun gerçekten ciddi olmadığı ve kesinlikle kendiniz çözebileceğinizden emin olabilirsiniz. Olduğu söyleniyor, WhatsApp telefonunuzda çökmesini tutarsa yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Önce Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirin

Öncelikle bu prosedürü uygulamanız zorunludur, çünkü WhatsApp’ın küçük bir üretici yazılımı sorunu veya hatta sadece bir aksaklık nedeniyle çökmeye devam etmesi çok olasıdır. Bu gibi meseleler her zaman olur ve oldukça can sıkıcı ve ciddi görünebilirken, düzeltmeleri çok kolaydır ve Zorla Yeniden Başlatma işlemi başladığında işte o zaman. Simüle edilmiş bir pil çıkarma ve çok etkili. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, WhatsApp’in Galaxy S10 Plus’ınızda hala çökmeye devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Samsung Galaxy S10 Plus, gecikmeli dokunmatik ekran ile nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: WhatsApp önbelleğini temizleme

Android sistemi, bireysel uygulamalar için önbellek oluşturur. Bunlar, uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlayan geçici dosyalardır. Ancak, bozuldukları zamanlar olur ve bu olduğunda, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak endişelenmeyin, çünkü gerçekten durum buysa, aşağıdakileri yaparak sorunu çözebilmeniz gerekir:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. WhatsApp’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbellek silindikten sonra, uygulamayı açın ve WhatsApp’ın sürekli çökmeye devam edip etmediğini ve varsa bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: WhatsApp verilerini silin

Önbelleği sildikten sonra ve WhatsApp hala çökmeye devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey onu sıfırlamak. Uygulamaları sıfırlarken, yapmanız gereken şey silmek veri dosyaları ve işte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. WhatsApp’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, uygulamayı açın ve WhatsApp’ın bu işlemden sonra bile çökmeye devam edip etmediğini görmek için kullanmayı deneyin. Hala devam ederse, daha etkili bir çözüm zamanı.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus karardı ve açılmıyor

Dördüncü çözüm: WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Uygulama konularına gelince, bu oldukça etkili. Aslında bu, bu sorunun sonu olabilir. Bu, tüm uygulamanın üretici yazılımı ve diğer uygulamalarla ilişkisini kaldıracaktır. Endişelenme, dosyalarından hiçbirini kaybetmeyeceksin. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. WhatsApp’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Hafızasını yenilemek için cihazınızı yeniden başlatın.

Bundan sonra, uygulamayı tekrar yükleyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. İşte telefonunuza bir uygulamanın nasıl kurulacağı…

  Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekin. Play Store’da bulun ve dokunun. ‘Whatsapp’i arayın. WhatsApp’a dokunun ve Yükle’ye dokunun. Uygulamayı başarıyla yükledikten sonra Aç’a dokunun.

Bu çoğu zaman sorunu çözecektir. Ancak, WhatsApp bu prosedürden sonra hala çökmeye devam ediyorsa, o zaman sadece bir bellenim sorununun işareti olabilir. Bu sefer telefonunuzu sıfırlamanız gerekecek.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, uygulama çökmeleri dahil olmak üzere uygulama veya yazılımla ilgili sorunları çözecektir. Fakat mesele şu ki, tüm olası çözümleri tüketmeden önce bu prosedürü önermiyoruz, ancak seçeneklerden mahrum kaldığınız görülüyor. Böylece, önemli dosya ve verilerinizi işlem sırasında silinecekleri bir yedek oluşturun. Yedeklemeden sonra, cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı WhatsApp ile çökmeye devam eden sorunlarınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus “Kişiler durdu” hatası gösteriyorSamsung Galaxy S10 Plus “Dosyalarım durdu” göstermeye devam ediyor Donmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl sıfırlanır [Sorun Giderme Kılavuzu]