WhatsApp’ta engellenip engellenmediğini nasıl kontrol edebilirim?

İyi bir arkadaşınızın mesajlarınızı cevaplamasından bu yana uzun zaman geçti mi? Belki de gönderdiğiniz komik videolara cevap vermediler veya WhatsApp’taki çağrılarınıza cevap vermediler mi? Engellendiyseniz ne olur? Bunu öğrenmenin iki yolu vardır: kişiye doğrudan sorun (avlayabilirseniz) veya bir dizi ipucu kullanarak çalışın! İkincisini nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp’ta bir kişi nasıl engellenir

WhatsApp, bir nedenden ötürü, artık bir şey yapmak istemediğiniz kişileri engellemenizi sağlar. Artık belirli bir kişiden kalıcı aramalar veya rahatsız edici mesajlar almak istemiyorsanız, kişi listenizden rahatsızlığı seçin ve Ayarlar> Diğer> Engelle’ye gidin ve Tamam’ı seçerek onaylayın. Yeni engellediğiniz kişi artık size mesaj gönderemeyecek veya sizi arayamayacak. Daha rahatlamış hissediyorsun, değil mi?

Bununla birlikte, bir süredir bir veya daha fazla kişiye WhatsApp’ta gönderilen mesajlara bir cevap almadıysanız, nedeni şu olabilir: kendiniz engellendiniz! Eski kız arkadaşınızın veya eski arkadaşınızın kara listesine girip girmediğinizi öğrenmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmektir.

    Tabletinizde WhatsApp nasıl bulunur?

Whasapp 06

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğini kontrol etme

1. Söz konusu WhatsApp kişisinin son çevrimiçi durumunu doğrulayın

Stalker olduğunuzdan (itiraf edin!) Çok iyi biliyorsunuz ki WhatsApp’ın üst kısmında görüntülenen yeşil çubuktan, kişinin adının gösterildiği, kişinin en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz. Bu bilgilere bir süredir erişemediyseniz, üç olasılık vardır: engellendiniz, iletişim kurduğunuz kişi, gizlilik menüsünde özel ayarı seçerek bu bilgileri paylaşmamaya karar verdiniz veya paylaşmamaya karar verdiniz son çevrimiçi durumunuzu kendiniz (bu durumda kişileriniz için de aynı verileri göremezsiniz).

    WhatsApp sohbetlerini gizleme (ve gerektiğinde geri yükleme)

Kişinizi çevrimiçi olarak yakalayabiliyorsanız, güvende olursunuz, engellenmediniz.

androidpit whatsapp tips 9

2. Bir mesaj gönderin ve onay işaretlerini sayın

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğini öğrenmenin başka bir yolu, kişinize bir mesaj göndermek ve görüntülenen onay işaretlerini saymaktır: tek bir onay işareti mesajın başarıyla gönderildiğini gösterir, iki onay işareti alıcının mesajı aldığını gösterir, iki mavi onay işareti mesajın alındığını ve okunduğunu! Ne yazık ki, sizin için Ayarlar> Hesap> Gizlilik’e erişerek, tıpkı son çevrimiçi durumdaki gibi okuma onaylarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Durum, daha da karmaşık hale gelir, özellikle de tek bir kene alıcının telefonunu kapattığını (nadiren, ancak yine de mümkün), ağa bağlı olmadığını veya ekranda bildirimi gösterdiğini düşünürseniz WhatsApp uygulamasını açmadan (iPhone sahipleri arasında yaygın).

    Android bildirim ayarları nasıl değiştirilir?

AndroidPIT whatsapp vs telegram 8448

3. Kişinin profil fotoğrafını kontrol edin

Kuşkusuz, WhatsApp’ta gerçekten engellenip engellenmediğini kontrol etmek için en etkili hiledir, çünkü kara listeye alındıktan sonra artık kişinin profil fotoğrafını görüntüleyemezsiniz. Profil görüntüsü yerine, herhangi bir profil resmi yüklememeye karar veren kişiler için listelenen, aynı şekilde bir insan siluetine sahip gri simgeyi bulacaksınız.

Bununla birlikte, rahatsız edici kişi daha önce hiç profil fotoğrafı kullanmamışsa, bu hile bile size engellenmiş olup olmadığının kesinliğini sağlamaz.

    Eski WhatsApp sohbetlerini yeni akıllı telefonunuza aktarma

mama whatsapp

4. Kişiyi yeni bir gruba eklemeyi deneyin

Leo Boss’un önerdiği gibi, başka bir yol bir grup oluşturmak ve sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişiyi eklemeye çalışmaktır. Bunları gruba ekleyemiyorsanız, büyük olasılıkla engellendiğiniz anlamına gelir.

    Çevrimiçi görünmeden bir WhatsApp mesajına nasıl cevap verilir

Gördüğünüz gibi, WhatsApp’ta engellendiğinizi yüzde 100 doğrulamanın bir yolu yok ve bu bir kaza değil. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının resmi web sitesinde belirtildiği gibi, geliştiriciler, kişilerimizden birini engellediğimizde gizliliğimizi korumak için bunu belirsiz tutmaya karar verdiler. Kara listeye alınıp alınmadığınızı öğrenmek için tek yapmanız gereken ipuçlarını bir araya getirmek ve biraz sezgi kullanmak.

Engellenirseniz, kilidi açılsa bile / açılsa bile gönderilen tüm mesajların alıcıya asla teslim edilmeyeceğini unutmayın. Bununla birlikte, bir kişiyi engellediğinizde, WhatsApp kişi listesinden kaldırılmaz, fikrinizi değiştirmeniz durumunda orada kalır.

Hiç WhatsApp’ta engellendin mi? Evet! Hayýr. Ben öyle düţünmüyorum … Belki, o kadar emin deđilim … Gerçekten de umrumda deđil! (Sadece bir seçime izin verilir) Sonuçları görüntüle VOTE!

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğini bulmanıza yardımcı olacak başka yararlı ipuçları biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter