WhatsApp'ta Facebook Messenger Etiketler Nasıl Kullanılır?

WhatsApp kısa süre önce çıkartmalara başlamış ve o zamandan beri dünya çıldırmış durumda. Haydi! Çıkartmaları kim sevmez? Duyguları ifade etmekte çok daha başarılılar. Neden WhatsApp'ın oyuna bu kadar geç kaldığını merak ediyorum.

Çıkartma özelliği ile ilgili en iyi şeylerden biri, üçüncü taraf yapıştırmaları yükleyebilir veya hatta kendiniz bir çıkartma paketi oluşturabilirsiniz.

Daha önce, WhatsApp'ta Telegram etiketlerinin nasıl kullanılacağını gösterdik. Bu yazıda Facebook ve Facebook Messenger etiketlerini keşfetmeye ve WhatsApp'a getirmeye karar verdik.

Başlayalım! Yöntem kolay ama biraz uzun olsa da. Bu yüzden bu yazıyı iki bölüme ayırdık.

Note: The method works on Android devices only.

Messenger Çıkartmalarını İndir

Adım 1: Android telefonunuzda, dosya gezgini uygulamanızın gösterdiği şekilde, telefon belleği veya dahili bellek altındaki Android klasörüne gitmek için herhangi bir dosya gezgini uygulamasını kullanın.

Note: I’m using Solid Explorer for this post.

Adım 2: Veri klasörüne dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve com.facebook.orca klasörüne dokunun. Bu Facebook Messenger klasörü. Facebook etiketleri istiyorsanız, com.facebook.katana klasörüne dokunun. Geri kalan adımlar aynı kalır.

Adım 4: Dosyalara ve ardından çıkartmalara dokunun.

Adım 5: Burada, Facebook veya Messenger'a yüklenen her çıkartma paketi için bir klasör bulacaksınız. WhatsApp'ta çıkartmasını kullanmak istediğiniz çıkartma paketini bulmak için klasöre dokunun.

Adım 6: Şimdi sıkıcı kısmı geliyor. Her klasörde, her birinde bir çıkartma bulunan alt klasörler bulunur. Kullanmak istediğiniz etiketi seçin ve kopyalayın. Geri dönün ve dahili bellekte veya telefon hafızasında herhangi bir isimde bir klasör oluşturun ve çıkartmayı buraya yapıştırın. Aynı adımları kullanarak, her çıkartmayı ayrı ayrı yeni klasöre yapıştırmanız gerekir.

6. Adım için Alternatif Yöntem

Her çıkartmayı ayrı ayrı kopyalamak yerine, zaman kazanmak için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Varsayılan olarak, etiket görüntüleri galeriden gizlenir. Onları görünür hale getirir ve tüm dosyaları yeni bir klasöre taşımak için galeri uygulamasını kullanırız.

Kafan karışmasın. İşte adımlar.

Adım 1: Tüm çıkartma klasörünü mevcut konumundan dahili depolama / telefon hafızasındaki yeni bir konuma kopyalayın.

Adım 2: Cihazınızdaki galeri uygulamasını açın. Artık Facebook etiketlerinin galerinizde göründüğünü göreceksiniz. Tüm etiketleri seçin ve taşıyın / kesin. Sonra bunları önceki adımda oluşturduğunuz yeni klasörün içine yapıştırın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-210166{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/194750/facebook-fb-messenger-tips-and-tricks-android_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1525278633’);background-size:cover;background-position:center center}

#Facebook Messenger

Click here to see our Facebook Messenger articles page

WhatsApp'ta Çıkartmalar İçe Aktar

WhatsApp'ta istediğiniz yeni klasördeki tüm etiketleri aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Android etiketindeki Play Store'dan Kişisel etiketler uygulamasını indirin.

WhatsApp için kişisel etiketleri indirin

Adım 2: Uygulamayı açın. Burada bir dizi resim klasörü bulacaksınız. Yukarıda oluşturduğunuz klasörü bulun ve adlarının yanındaki Ekle seçeneğine dokunun. Onayınızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Ekle üzerine dokunun.

Note: You need to have at least three images in the folder.

Adım 3: WhatsApp'ı açın ve çıkartma ekranına gidin. Yeni kurulan çıkartma paketini burada bulabilirsiniz. İstediğiniz zaman bu klasöre daha fazla çıkartma ekleyebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
Top 17 New WhatsApp Tips & Tricks on Android in 2018

Read More

Bonus İpucu: Herhangi Bir Görüntüden Etiket Oluştur

Herhangi bir görüntüden çıkartma oluşturabiliyorken neden Facebook ile sınırlı kalsın? Özçekimleriniz, arkadaşlarınızın resimleri, internette sevdiğiniz herhangi bir rastgele resim ve hatta bir alıntı için kendi kişisel etiketlerinizi alabilirsiniz.

Oldukça kolay ve işte adımlar.

Adım 1: Cihazınızda Sticker Studio uygulamasını indirin.

Sticker Studio'yu indirin

Adım 2: Uygulamayı açın ve sağ alt köşedeki artı simgesine dokunun. İki seçenek elde edersiniz – Fotoğraf çek ve Fotoğraf seç. Eski bir görüntüden bir çıkartma oluşturmak istiyorsanız, Fotoğraf seç üzerine dokunun.

Adım 3: Galerinize götürüleceksiniz. Burada görüntüyü seçin.

Adım 4: Parmağınızı kullanarak, çıkartmak istediğiniz kısmı seçin.

Alternatif olarak, üstteki üç nokta simgesine dokunun ve önceden tanımlanmış şekillerden birini seçin. Ardından onaylamak için üstteki onay simgesine dokunun.

Adım 5: Burada alttaki artı simgesine dokunun ve uygun seçeneği seçin. Çıkartmalar üzerine de yazı yazabilir ve çizebilirsin.

Adım 6: Onaylamak için üstteki onay simgesine dokunun.

Adım 7: Yeni bir çıkartma paketi oluşturuyorsanız, adlandırmanız istenecektir. Bir isim ver.

Adım 8: Son olarak, çıkartma paketini WhatsApp'a eklemek için üst çubuktaki WhatsApp simgesine dokunun.

Note: You must have at least three stickers in a pack to add it to WhatsApp.

Adım 9 : WhatsApp'ı açın. Yeni çıkartma paketini çıkartmaların altında bulabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
6 Useful WhatsApp Forward Tricks You Must Know

Read More

Yapıştırıcı Hysteria Encore

Şüphe yok ki çıkartmalar bizim konuşmamızı arttırıyor. Facebook etiketlerinin hayranıysanız, şimdi bunları WhatsApp'a da getirebilirsiniz.

Facebook'un WhatsApp'a sahip olmasına rağmen çıkartmalar WhatsApp'a ulaşması çok uzun sürdü. Neyse ki, burada! Ama gerçekten WhatsApp'a animasyonlu etiketler ve Slack benzeri özel emojiler ekleyebilme yeteneğine sahip olmak istiyorum.