WhatsApp’ta sıkıştırma olmadan fotoğraf gönderme

Bildiğiniz gibi, WhatsApp fotoğraf gönderirken oldukça agresif bir sıkıştırma kullanıyor, öyle ki bazen bir önceki nesil bir akıllı telefon tarafından çekilmiş gibi görünüyorlar. Bununla birlikte, sıkıştırmayı önlemenin çok basit bir yolu vardır. Size bu rehberin nasıl olduğunu göstereceğiz.

Evet, neyse ki, üçüncü taraf uygulamaları indirmek veya başka bir mesajlaşma platformu kullanmak zorunda kalmadan kişilerinize fotoğraf gönderirken WhatsApp’ın sıkıştırmasını “aldatmanın” bir yolu var. Aynı numara, farklı adımlar içermesine rağmen, hem Android hem de iOS’ta geçerlidir. Öyleyse her iki işletim sisteminde nasıl yapıldığını açıklayayım.

    WhatsApp: Android için nihai ipuçları ve püf noktaları

Whatsapp 04

WhatsApp: Android’de sıkıştırma olmadan fotoğraf gönder

Bir Android akıllı telefonun sahipleri için işlem düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Bir veya daha fazla kişiye orijinal kalitede fotoğraf gönderme yöntemi esas olarak görüntünün uzantısını değiştirmektir. Bildiğiniz gibi, WhatsApp ayrıca herhangi bir sıkıştırma olmadan aktarılan belgeleri göndermeyi de destekleyebilir. Neye ulaştığımı göreceksin:

    Herhangi bir dosya yöneticisini indirin ve göndermek istediğiniz görüntü için akıllı telefonunuzun klasörlerini arayın. Dosyayı .doc olarak değiştirerek yeniden adlandırın. “Kamufle edilmiş” belgeyi WhatsApp kişinize gönderin dosyayı açıp bir dosya yöneticisi açın ve uzantıyı .jpg olarak değiştirin.

whatsapp how to send uncompressed pictures

WhatsApp: iOS’ta sıkıştırma olmadan fotoğraf gönderin

İOS ile ilgili olarak, süreç yalnızca kökte değişir. Fotoğraflarınızı Dosya uygulamasıyla kaydedin veya paylaşın: cihazınızdaki veya iCloud hesabınızdaki herhangi bir klasörden seçim yapabilirsiniz.

    WhatsApp ile videolarınızı GIF’lere dönüştürme

WhatsApp ios Compress

Görüntüyü kaydettikten sonra, WhastApp’ı açın ve ataç simgesini kullanarak “belgeyi” (elbette Fotoğraf’ı seçmeyin) gönderin. Sıkıştırılmamış bir belge olarak gönderilecek önceden kaydedilmiş görüntüyü bulacağınız dosyaların listesini göreceksiniz.

WhatsApp: sıkıştırılmamış fotoğraf göndermek için alternatif çözümler

Elbette, bağlantıyı WhatsApp’taki orijinal dosyaya (Dropbox, Evernote, Google Foto) paylaşmanıza izin veren başka birçok üçüncü taraf seçeneği var, ancak yeni uygulamalar yüklemek veya bu hizmetlere kaydolmak istemiyorsanız, Yukarıdaki yöntemler sizin için doğru olabilir.

Bu numaradan haberin var mıydı? Kullanıyor musunuz veya sıkıştırmaya mı güveniyorsunuz?

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter