Wi-Fi Açılmıyor (Android / Samsung) – Nasıl Onarılır

Bu yazıda, Samsung / Android Wi-Fi’ı açarken takılıp kalmayacağınızı ya da açmayacağınızı söyleme adımlarını tartışacağız. Samsung, üstün akıllı telefonları ile pazarı yakaladı ve tüm yeniliklerinin Samsung sevenler için yeni bir şeyler sunması gerekiyor.

Ancak hiçbir şey kusursuz değildir ve birçok Android kullanıcısı “Wifi açılmayacaktır” sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. Bununla birlikte, bu küçük bir konudur ve bazı yararlı yöntemlerle düzeltilebilir.

Yöntemler aşağıda açıklanmıştır.

İlk okuma: Android Wi-Fi Açılmayacaksa Ne Yapmalı

Ayrıca bakınız: 4.4.2 güncellemesinden sonra Samsung Galaxy S4 Wi-Fi sorunu nasıl çözülür

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S4’te Wi-Fi bağlantısı sorunu nasıl çözülür

Okumalısınız: Samsung Galaxy Ağ Kayıtlı Değil Nasıl Onarılır

Web sitemize abone olun: Technobezz

Android Wi-Fi’nizin açılmamasının nedenleri

Bir android akıllı telefon kullanıyorsanız, bazı nedenlerden dolayı bazen açılmayabilir.

En yaygın neden, cihazınızdaki düşük hafıza alanı olabilir.

RAM yöneticisini kontrol edin ve boş belleğin 45 MB’den az olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, Wi-Fi normal şekilde açılmıyor.

Diğer sebep güç tasarrufu modunun açık olması olabilir.

Ayrıca Bkz. – Samsung Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir Wi-Fi sorunları

“Wi-Fi açılmıyor” probleminin çözümleri

 

Hafızayı temizle

Sorunu çözmek için RAM yöneticisine gidin. Ardından, bellekten bir seviye 1 çıkarın.

Sorun çözülmediyse, seviye 2’yi bellekten arındırın.

Bunu yaptıktan sonra neredeyse 800 MB belleğin boş olacağını göreceksiniz. Seviye 2 hafızada

sorunu çözmek için birçok kullanıcıya yardımcı oldu.

  Seviye 1, çalışan tüm uygulamaları temizler Seviye 2, arka planda çalışan gizli programlarınızı temizler.

www.sebertech.com

 

 

Telefonu Yeniden Başlat

Wi-fi ile ilgili sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için cihazı bir kez yeniden başlatmayı deneyin. Böyle yaparak:

  Bildirim alanını aşağı çekerek cihazınızdaki Uçak modunu açın. Daha sonra cihazı tamamen kapatın. Şimdi pili çıkarın ve telefonu 5 dakika bu durumda tutun. Pili takmadan güç düğmesine bir dakika boyunca basın. Pili tekrar takın ve ardından güç düğmesine basarak cihazı açın. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Reboot phone

 

 

WIFI Güç Tasarruf Modunu Kapatın

Samsung Galaxy / Android cihazınızda wifi ile ilgili bir sorun yaşamanızın ana nedenlerinden biri,

güç tasarrufu modundan kaynaklanmaktadır.

Bu modu kapatmak için şuraya gidin:

  Çevirici kadran: * # 0011 # Servis modunu açacak Menü tuşuna basın WIFI’a tıklayın Varsayılan olarak, bazı Galaxy cihazlarında güç tasarrufu modu açık kalır, bunları kapatın.

 

Uçak modunu kontrol edin

Bu ayarları Android cihazınızda etkinleştirdiyseniz bir kez kontrol etmeniz ve Uçak kipinin açık olduğunu tespit etmeniz durumunda, bu seçeneği devre dışı bırakın ve Wi-Fi’nin sorunu çözüp çözmeyeceğini kontrol edin. Ancak, bu Uçak modu açık olarak ayarlandığında, sadece Wi-Fi değil, diğer bazı konularla da karşılaşmaya başlayacaksınız.

www.xcomglobal.com

Firmware Güncelle ve Router Kanalını Değiştir

Router arka ofisine gidin

  Linksys – http://192.168.1.1 3Com – http://192.168.1.1 D-Link – http://192.168.0.1 Belkin – http://192.168.2.1 Netgear – http://192.168.0.1.

Oturum aç,

Normalde kullanıcı adı admin ve şifre şifredir.

Oturum açtıktan sonra, kablosuz ayarlara gidin ve sizin için en uygun olan Kanalı ayarlayın, android’inizde wifi analizörü kullanarak anlayabilir veya 4 – arasından bir Kanal seçebilirsiniz.

Bu kanallar çoğu yerde en iyi performansı gösterme eğilimindedir.

Kanalınızı değiştirdikten sonra, Gelişmiş sekmesine gidin ve Ürün Yazılımı Yükseltme’ye tıklayın.

Update firmware

 

 

Tüm Cihazların Bağlantısını Kes

Bir veya daha fazla kullanıcının paylaştığı IP çatışması diye bir şey var.

Aynı ağa bağlanmak için aynı IP adresi. Aynı ağa bağlanmak için IP adresi.

Bu, veri iletişiminde bir örtüşmeye neden olur. Bunu düzeltmek için:

  Tüm bağlı cihazların yönlendiriciye, cep telefonuna, tablete ve PC’ye bağlantısını kesin. Yönlendiriciyi bir dakika için fişten çekin. Yönlendiriciyi tekrar takın ve yönlendiriciye yalnızca bir cihaz bağlayın. Bunu gördüğünüzde başarıyla bağlandınız. Diğer cihazları bağlayın.

Disconnect all devices

 

 

Güç Döngüsü Çözümü

Güç döngüsü, tam şarjın veya cihazın gücünün kesilmesini ifade eder. Bu bir şeyler mucize olarak işe yarayabilir ve Wi-Fi ile ilgili sorunu bir dakika içinde çözebilir. Cihazınızda çıkarılabilir bir batarya varsa, bataryayı cihazdan çıkarın, ancak telefonun ondan önce hiçbir güç kaynağına bağlı olmadığından emin olun. pili 1-2 dakika boyunca ayrı bir yere yerleştirin ve sonra tekrar yerine yerleştirin. Şimdi sorunun şimdi çözülüp çözülmediğini görmek için cihazı açın.

Ancak, cihazınızda çıkarılabilir olmayan bir batarya varsa, bir güç döngüsü çözümü gerçekleştirmenin başka bir yolu vardır ve bu, güç düğmesine 10-20 saniye boyunca uzun süre basmaktır.

www.makeuseof.com

 

 

Üçüncü Parti Uygulamalarını Kontrol Edin

Bazen, tüm sorunu yaratan herhangi bir üçüncü taraf uygulaması olabilir. Sorunun gerçekte başlamasından sonra yüklediğiniz son üçüncü taraf uygulamasını hatırlayabiliyorsanız, uygulamayı kaldırmanız yeterli olacaktır. Ancak, bu uygulamanın asıl suçlu olup olmadığından emin değilseniz, üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakacak olan aygıtı güvenli modda başlatmak ve sorun bu modda ortaya çıkmazsa, bunun başka bir şey olmadığından emin olun. Bu Wi-Fi sorununu oluşturmak için üçüncü taraf bir uygulama. Bu yüzden, uygulamayı tanımaya çalışın ve kaldırın. Veya fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli modda başlatmak için

  Size birkaç seçenek getirecek olan güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Ardından, güvenli moda girmenizi onaylamanız istenene kadar güç kapalı seçeneğine dokunun ve basılı tutun. Tamam düğmesine basın, telefonunuz güvenli modda yeniden başlatılır.

Wi-Fi wont turn on

 

 

Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Şu yöne rotayı ayarla

  Hesapları Ayarlama sekmesi Yedekleme ve sıfırlama Fabrika verilerine sıfırlama

Method 5

 

 

Bu adımı uygulamadan önce, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi tüm verileri sildiğinden ve ilk aldığınızda telefonu geri getirdiğinden önemli verilerinizi yedekleyin.

Telefonunuzun yedeğini almanın birkaç yolu vardır. Önce bir yedekleme oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  En iyi seçeneklerden biri, Galaxy cihazlarımızın yazılımını güncellemek için normalde kullandığımız Samsung’un kendi Kies yazılımını kullanmaktır. Cihazın yedeğini oluşturmanın ikinci yolu Google hesabıdır. Ayarlar> Genel> Yedekle ve Sıfırla seçeneğine gidin ve iki seçenek sunar; bunlar verilerimi ve otomatik geri yüklemelerimi yedekler. Bu seçeneklerin yanındaki onay kutusunu işaretleyerek etkinleştirildiğinden emin olun; Wi-Fi şifresi, uygulama verileri, Google ayarları ve yer imleri gibi ayrıntıları otomatik olarak Google sunucusuna yedekler. Verilerinizi yedeklemenin başka bir yolu Samsung hesabını kullanmaktır. Bunun için Uygulama> Ayarlar> Kullanıcı ve yedekleme> Hesap bölümüne gidin ve Samsung hesabınıza giriş yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Seçenek açık olarak ayarlanmışsa, kişileri, takvimi ve internet ayarlarını Samsung hesabına senkronize eder.

 

Çözüm, bir geliştirici “Ravi Chandra Timmavajjula” tarafından keşfedildi, telefonu sıfırlarken (4. kez) ve ikinci adımda Wi-Fi ağlarını sorduğunda, ağları tarayabildiğini gördüm. ve bir ağa bağlanın. Sonra yapılandırma adımlarının geri kalanını takip ettikten sonra (örneğin, Samsung hesap girişi, Google hesap girişi vb.) Aynı sorunlar yeniden başlar. Bu durumda, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın ve Samsung’a giriş yapmak istediğinizde ve google hesaplarında her ikisinde de sunucudan geri yükleme seçeneğinin işaretini kaldırdığınızdan emin olun (ancak asıl sorunun temelde Samsung’da olduğunu düşünüyorum). WiFi seçeneği şimdi iyi açılır. Daha sonra ayarlar> hesaplara gitmeyin ve hem Google hem de Samsung için teker teker yedeklemeyi açıp geri yükleyin. Bu süreci takip ettiğimde sorun tekrar ortaya çıkmadı.

Ayrıca bakınız – iPhone 6 açılmıyor

Waqas Khan tarafından test edilen çözüm

Wifi bağlantı sorunlarını çözmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1-Wifi simgesine tıklayın ve basılı tutun (Smart Network Switch Penceresini görene kadar) 2-Ana düğmenin sol tarafındaki sekmeye tıklayın. 3-Tıkla Gelişmiş 4-Her Zaman Taramayı İzin Ver seçeneğinin işaretini kaldırın 5-Wifi’a bağlanmayı deneyin. İyi bağlanmalısın.

Yukarıdaki çözümler tüm Samsung ve Android cihazlarda çalışır. Yani, bir Samsung Galaxy S2, Galaxy S3, S4, S6, Galaxy S6 Edge veya en son sürüm Samsung Galaxy S7, S7 Edge olsa bile, belirtilen çözümleri uygulamayı deneyebilirsiniz ve kesinlikle kurtulmanıza yardımcı olacaktır Wi-Fi hiçbir sorun yaşamadan sorunu açmaz. Ancak, belirtilen tüm özümlerden geçtikten sonra sorun devam ederse, cihazınızı en yakın Samsung mağazasına veya bir teknisyene götürmelisiniz.

 

Android’de Wi-Fi nasıl açılır veya kapatılır

Android cihazınızdaki kablosuz bağlantı seçeneğini kapatmak veya açmak için zaman zaman zaman zaman arayla karşılaşabilirsiniz. Bu çok basit bir işlemdir ve sadece iki veya üç kolay adımda yapılır. Android’de, ilk önce yapmanız gerekenler:

  Cihazın ana ekranından ayarlara gidin. Wi-Fi seçeneğini buradan alacaksınız. Düğmeyi değiştirerek üzerine dokunun ve ardından kapatıp açın

 

 

İOS’ta Wi-Fi nasıl açılır veya kapatılır

İPhone, iPad veya iPod gibi herhangi bir iOS cihazında Wi-Fi özelliğini açma ve kapatma işlemi, Android cihazındaki işleme hemen hemen benzer. Bu aynı zamanda seçenek üzerinde küçük bir dokunuş ve işte bu kadar.

Yapmanız gereken ayarlara yönelmek ve ardından Wi-Fi üzerine dokunun. Kapatmak ve açmak için Wi-Fi seçeneğini kaydırın. Bu kadar.

 

 

Windows’ta Wi-Fi nasıl açılır veya kapatılır

Windows, ihtiyaç duyulan kablosuz bağlantıyı etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğiyle de gelir, ancak işlem Android ve iOS aygıtlarına göre biraz farklılık gösterir. Burada açıklanmıştır:

  İlk önce, Başlat menüsüne gidin ve ardından Kontrol Panelini aramanız gerekir. Bulduktan sonra üzerine dokunun. Ardından ‘Ağ ve İnternet kategorisine’ dokunun. Oradan Ağ ve Paylaşım merkezi seçeneğini seçin. Sol tarafta size çeşitli seçenekler getirecektir. ‘Adaptör ayarlarını değiştir’ seçeneğine tıklayın. Ardından, kablosuz bağlantı simgesine sağ tıklayın ve etkinleşecektir. Devre dışı bırakmak istiyorsanız aynı adımları izleyin.

 

Ayrıca okuyabilirsiniz: Samsung / Android / Tablet nasıl düzeltilir