Wi-Fi ağından bağlantısını kesen Motorola Moto E4 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonunuzun Wi-Fi ağınızla bağlantısı kesildiğinde, muhtemelen kablosuz yönlendiricinizden veya modeminizden çok uzaktasınız ve böylece cihazınız zayıf bir sinyal alıyor. Sinyal zayıf olduğunda, bağlantı kesintilere daha eğilimlidir. Sonuç olarak, bağlantınız kesik kesik hale gelir. Bunun olmasını önlemek için, cihazınızı ağ donanımınıza daha yakın mesafede kullandığınızdan emin olun.

Uzaktan yanı sıra, cihazınız ve Wi-Fi ağı arasındaki bağlantıyı kesebilecek yazılımla ilgili bazı faktörler de vardır. Ve bu bağlamda ele alınan budur. Motorola Moto E4’ünüzde Wi-Fi ağınızın bağlantısını kesmeye devam eden aynı sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki vurgulanan çözümlere başvurabilirsiniz.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

WiFi ağından bağlantıyı kesen Moto E4 ile ilgili sorun giderme

Moto E4’ünüzde sorun gidermeden önce ağ donanımınızı (kablosuz yönlendirici veya modem) yeniden başlatın. Bunu yapmak, sorunun kablosuz yönlendiricinizdeki veya kullanımdaki modemin bellenim çökmesinden kaynaklanmadığından emin olacaktır. Bunu yapmak için, tüm ışıkları sönene kadar Güç düğmesine basarak modeminizi / yönlendiricinizi kapatın. Kapalıyken, AC adaptörünü güç kaynağından çıkarın ve en az 30 saniye verin. Geçen süreden sonra tekrar takın ve yönlendiriciyi / modemi tekrar açmak için Güç düğmesine basın. Tüm ışıklar sabit hale gelene ve telefonunuzun Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanmasını bekleyin. Moto E4’ünüz hala Wi-Fi ağınızla bağlantıyı kesiyorsa, cihazınızdaki yazılım sorunlarını ortadan kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri taşıyın ve deneyin.

İlk çözüm: Moto E4’ünüzü yumuşak sıfırlama / zorla yeniden başlatma.

Telefonunuzun kablosuz işlevlerinde hatalara neden olan rastgele yazılım hatalarını ortadan kaldırmak için, yumuşak bir sıfırlama yapın veya Moto E4’ünüzü yeniden başlatmaya zorlayın. Bunu yapmak, ağ sistemindeki çakışmalara neden olabilecek dahili bellekten hatalı önbellek dosyalarını da boşaltır. İşte böyle yapılır:

  Güç düğmesine birkaç saniye basın, ardından menü görüntülendiğinde bırakın. Kapat’ı seçin ve Tamam’a dokunun. Telefonunuz kapanacaktır. 30 saniye sonra, telefonu tekrar açmak için Güç düğmesine basın.

Alternatif olarak, Moto E4’ünüzü aşağıdaki adımlarla yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz:

  Güç düğmesini yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldığında ve önyükleme sırasında geçtiğinde düğmeyi serbest bırakın.

Cihazınızın yeniden başlatmayı bitirmesine izin verin ve ardından Wi-Fi’ye bağlanmayı tekrar deneyin ve zaten kararlı olup olmadığını görün. Bağlantı yine de kesilirse, bir sonraki geçerli yöntemlerle sorun gidermeye devam edin.

İkinci çözüm: Moto E4’ünüzde Wi-Fi ağını unutun.

Wi-Fi ağı bozulmuş olabilir ve bu nedenle sürekli başarısız oluyor. Bunu temizlemek için Wi-Fi ağını silmek ve yeniden eklemek yardımcı olabilir. Bu, cihazınızın Wi-Fi ağına ilk kez bağlandığı gibi yeni bir bağlantı kurmasını sağlar. İşte yapmanız gerekenler:

  Ana ekrandan Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun.Wi-Fi öğesine dokunun. Etkin olduğundan emin olun.Wi-Fi ağına dokunun ve basılı tutun.Ardından ağı unut seçeneğine dokunun.

Seçilen Wi-Fi ağı daha sonra telefonunuzdan silinecektir. İnternetiniz için aynı Wi-Fi ağını kullanmak için tekrar eklemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar-> Ayarlar-> Wi-Fi menüsüne gidin ve Wi-Fi anahtarının açık olduğundan emin olun. Menzil içindeki bir Wi-Fi ağı listesine gidin.Ardından tercih ettiğiniz Wi-Fi ağını seçmek için dokunun. Devam etmek için ağ şifresini girin ve ardından Bağlan’a dokunun.

Cihazınız bağlanana kadar bekleyin. Ardından, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bağlantınızı test edin.

Üçüncü çözüm: Moto E4’ünüzdeki ağ / APN ayarlarını sıfırlayın.

Ağla ilgili bazı ayarlar, hatalı bir güncellemeyle karıştırılmış olabilir ve sonunda cihaz ağ kararlılığını etkiler. Bu, telefonunuz güncelleme güncellemesinin ardından Wi-Fi bağlantısı kesintileri yaşamaya başladığında tetikleyicidir. Telefonunuzdaki ağ ayarlarındaki hataları gidermek için Moto E4’ünüzdeki ağ veya APN ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan sola kaydırın. seçeneği.

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın. Ağ sorunları o zamana kadar gitmiş olmalı.

Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en son sürüme güncelleyin.

Cihazınız için en son yazılım güncellemesini yüklemek, bir şekilde yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyorsa, sorunu çözmenin anahtarı olabilir. Yazılım güncellemeleri genellikle güvenlik geliştirmeleri veya hata düzeltmeleri sunar. Moto E4’ünüzde kablosuz güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  Giriş ekranına gidin, ardından ok sembolünü yukarı sürükleyin.Ayarlar öğesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Sistem’e dokunun.

Ancak bu yöntem yalnızca cihazınızın Wi-Fi internete istikrarlı erişimi varsa mümkündür. Gerekirse, telefonunuzu bir bilgisayarda güncellemek için başka araçlar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Beşinci çözüm: Android Kurtarma’da önbellek bölümünü silin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Başka hiçbir şey işe yaramazsa ve Moto E4’ünüzün Wi-Fi ağınızla sabit bir bağlantı elde edememesi durumunda tam bir sistem sıfırlamasına başvurmayı düşünebilirsiniz. Telefonda, düzgün bir Wi-Fi bağlantısı kurmasını engelleyen ve temizlenmesi gereken bazı önemli sistem hataları olabilir. Bu sıfırlamaya devam etmek isterseniz, tüm önemli dosyalarınızı güvenlik için yedekleyin. Ardından, fabrika ayarlarına sıfırlamak ve Android kurtarma yoluyla Moto E4’ün önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Ardından, Sesi Kısma ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun ve ardından Önyükleme seçenekleri ekranı göründüğünde her iki düğmeyi de bırakın. seçmek. Motorola logosu ve ardından Android kurtarma ekranı görüntülenecektir. Android kurtarma ekranında, Ses Açma düğmesini yaklaşık 10 ila 15 saniye basılı tutun. Ardından Güç düğmesine hızlıca basın ve bırakın. Android kurtarma ekranı görünecektir.Fabrika verilerini sıfırlama / silme verilerini kaydırmak ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın, ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. düğmesine basarak seçimi onaylayın. Cihazınız daha sonra sıfırlama ve ardından önbellek bölümünü silmeye teşvik eder ve bittiğinde telefonunuzu yeniden başlatmanızı ister. Yeniden başlatmayı onaylamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlamadan sonra yazılım sorunlarının tümü giderilmelidir. Ancak sorun devam ederse ve Moto E4’ünüz hala Wi-Fi ile bağlantıyı kesiyorsa, sorun büyük olasılıkla ağ ekipmanında veya ağ servis sağlayıcınızdadır.

Daha fazla yardım isteyin

Cihazınızdaki ağla ilgili sorunların üstesinden gelmek için önceki tüm yöntemleri tükettikten sonra da devam ederse, sorunu İnternet servis sağlayıcınıza veya operatörünüze yükseltebilirsiniz. Sorunun devam eden bir kesinti veya servis bakımı ile ilişkilendirilip ilişkilendirilmediğini öğrenmek için kesinti kartlarını kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

Yönlendiricinin veya modemin suçlanacağından şüpheleniyorsanız, düzeltilmesi konusunda daha fazla yardım için ağ ekipmanı üreticisine başvurmalısınız. Operatörünüz tarafından sağlanıyorsa, bir teknisyenin gelmesini ve bunun yerine ağ ekipmanınızı kontrol etmesini veya düzeltmesini isteyebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.