Wi-Fi bağlıyken bile İnternet erişimi olmayan bir Samsung Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bu yazı, Samsung Galaxy S9 Plus’ta Wi-Fi ağına bağlı olsa bile İnternet’e erişemeyen bir sorunu ele alıyor. Böyle bir sorunun oluşmasına neyin yol açabileceğini ve denenebilecek olası çözümleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Sorun gidermeden önce, cihazınızın doğru Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun ve doğrulayın. Bu kulağa aptalca gelebilir, ancak bazen telefonunuzda birden fazla Wi-Fi ağı kurduğunuzda olabilir. Böylece tekrar kontrol etmek zarar vermez. Bunu zaten kontrol ettiyseniz ve yine de aynı sorunu yaşadıysanız, telefondaki ağ hatalarını gidermeye ve düzeltmeye başlayabilirsiniz. İşte denemeniz için bazı potansiyel çözümler.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Ağ ekipmanınızı (kablosuz yönlendirici / modem) yeniden başlatın.

Ağ ekipmanının yeniden başlatılması (güç döngüsü), modemde veya kablosuz yönlendiricide düzgün çalışmasını engelleyebilecek ürün yazılımı sorunlarını gidermeye yardımcı olur. Akıllı telefonlar gibi, ağ ekipmanı da çeşitli Wi-Fi bağlantı sorunlarına yol açabilecek ürün yazılımı çökmeleriyle durdurulabilir. Bunu temizlemek için kablosuz yönlendiricinizi veya kullanımdaki modemi yeniden başlatmak veya yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı tamamen kapatmak için Güç düğmesine veya düğmesine basın. AC adaptörünü güç kaynağından çıkarın. En az 30 saniye veya 1 dakika sonra tekrar takın.Ardından tekrar açmak için Güç düğmesine / anahtarına basın.

Tüm ışık göstergeleri sabit olana ve telefonunuzun Wi-Fi ağına otomatik olarak yeniden bağlanmasını bekleyin.

İkinci çözüm: Kablosuz’u kapatıp açın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Ağ ekipmanını iki veya daha fazla kez yeniden başlattıktan sonra sorun devam ederse, telefonda ağ sorunlarına neden olan yazılım hatalarını gidermeye başlayabilirsiniz. İlk basit çözümünüz olarak, Kablosuz’u kapatıp açın ve ardından aşağıdaki adımlarla telefonunuzu yeniden başlatın:

  Uygulamalar ekranına erişmek için Ana ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Bağlantılar-> Wi-Fi menüsüne gidin. Wi-Fi’yi birkaç saniye kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun. Ardından Kablosuz’u tekrar açmak için Kablosuz anahtarına tekrar dokunun.

Kablosuz bağlantıyı kapatıp açtıktan sonra, Galaxy S9 Plus’ınızı aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın:

  Güç kapatma istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından Yeniden Başlat seçeneğini belirleyin. Ardından onaylamak için Yeniden Başlat öğesine tekrar dokunun. Telefonunuzun yeniden başlamasını bitirmek için 30 saniye bekleyin.

Bu, Wi-Fi ağının düzensizleşmesine neden olabilecek küçük yazılım hatalarının giderilmesine yardımcı olabilir.

Üçüncü çözüm: Wi-Fi ağını unutun ve tekrar bağlanın.

Kablosuz ağın unutulması, kablosuz ağın cihazınızdan silinmesi anlamına gelir. Bu, kullanımda işlevsiz bir Wi-Fi ağı tarafından uygulanıyorsa sorunu çözebilir. Wi-Fi ağının bozulması ve artık düzgün çalışmaması mümkündür. Bu durumda, ağı telefonunuzun belleğinden silmeniz veya unutmanız, kurmanız ve ardından telefonunuzun ilk yaptığı gibi bağlanmanız gerekir. Galaxy S9 Plus’ınızdaki Wi-Fi ağını nasıl unutacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Bağlantılar-> Wi-Fi menüsüne gidin.Gerekirse, özelliği açmak için Wi-Fi anahtarına dokunun. kullanımda, ardından Ağ seçeneğini unut seçeneğine dokunun.

Kablosuz ağınızı sildikten sonra, aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Kablosuz ağınıza tarayın ve yeniden bağlanın:

  Ana ekrandan boş bir yere kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Ayarlar-> Bağlantılar>> Wi-Fi menüsüne gidin.Ardından gerekirse Wi-Fi’yi açmak için Wi-Fi düğmesine dokunun. Daha sonra kapsama alanındaki kablosuz ağın bir listesi görünecektir.Wi-Fi ağınızı listede görmüyorsanız, Wi-Fi ağınızı eklemek için Diğer’e dokunun. Aksi takdirde, listeden Wi-Fi ağınızı seçmek için üzerine dokunun ve ardından Bağlan düğmesine dokunun. İstenirse, Wi-Fi ağınıza erişmek için doğru şifreyi girin.

Bağlandıktan sonra bir web sitesi açmayı deneyin ve şimdi İnternet’e erişip erişemeyeceğinizi görün.

Dördüncü çözüm: Galaxy S9 Plus’ınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Geçersiz veya yanlış ağ ayarları da benzer bir soruna neden olabilir. Bu genellikle yeni bir yazılım güncellemesi yüklendiğinde ve daha sonra telefondaki geçerli ayarları otomatik olarak geçersiz kıldığı durumdur. Bazı ayarların şebekeyle veya telefonun diğer sistem işlevleriyle çakışması eğilimi vardır. Bunu temizlemek için Galaxy S9 Plus’ınızdaki ağ ayarlarını şu adımlarla sıfırlayın:

  Ana ekrandan boş bir yere kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Ayarlar’a gidin.Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’yı seçin. onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

Cihazınızın varsayılan ağ ayarlarını sıfırlamayı ve geri yüklemeyi bitirmesine izin verin. İşiniz bittiğinde, telefonu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınızı arayın ve yeniden bağlanın.

Beşinci çözüm: Fabrika verilerine sıfırlama / master, Galaxy S9 Plus’ınızı sıfırlar.

Önceki yöntemleri uyguladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini dikkate almak için son seçenekler arasında fabrika verilerine sıfırlama veya ana sıfırlama bulunur. Bu, özelleştirilmiş ayarlar, uygulamalar ve kaydedilmiş diğer veriler dahil olmak üzere cihazınızdaki her şeyi silecektir. Ağ sorunlarına neden olan zorlu hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar da telefondan kaldırılır. Böylece daha sonra tamamen temiz ve tamamen işlevsel bir cihaza sahip olacaksınız. Denemek isterseniz, tüm önemli verilerinizi yedekleyin ve ardından şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan boş bir yere kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Ayarlar’a gidin. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’yı seçin. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. onaylamak için TÜMÜNÜ SİL üzerine dokunun.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuz kendi kendine yeniden başlatılır ve ardından varsayılan ayarlara geri döner. Bu, cihazınızda tekrar kullanmak için Kablosuz ağınızı ayarlamanız ve bağlanmanız gerektiği anlamına gelir.

Diğer seçenekler

Daha fazla yardım ve öneri için şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun ve sorunu bildirin. Ayrıca sorunun devam eden ağ bakımı veya benzeri faaliyetlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için kesinti sistemlerini kontrol etmelerini de isteyebilirsiniz. Herhangi bir ağ bakımı varsa, yapmanız gereken tek şey bitene kadar beklemek ve Wi-Fi internetiniz o zamana kadar normale dönmelidir.

Ağ ekipmanınızın (kablosuz yönlendirici veya modem) arızalı olduğundan şüpheleniyorsanız, daha fazla yardım için cihaz üreticisine veya operatörünüzün teknik desteğine başvurun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Yararlı bulabileceğiniz yayınlar:

  Çözüldü Samsung Galaxy S9 +, Yazılım Güncellemesinden Sonra Wi-Fi Ağına Bağlı KalmayacakBir arama yaparken Galaxy S9 Plus’ın “Ağda kayıtlı değil” hatası gösterilmesi nasıl giderilir? Spotify uygulaması çökmeye devam ettiğinde Galaxy S9 Plus nasıl düzeltilir, Android Auto, BMW otomobilleriyle uyumlu değil Samsung Galaxy S9 Plus’ı “Ne yazık ki Dosyalarım Durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ı “Ne yazık ki Chrome ile nasıl düzeltebilirim? durdu ”hatası (kolay adımlar)