Wi-Fi internete bağlanamayan veya erişemeyen Samsung Galaxy J5 2017 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy J5 2017’niz İnternet’e Wi-Fi ile bağlanamıyor mu? Eğer öyleyse, bu yazı size yardımcı olabilir. Cihazınızın İnternet erişimini nelerin kaybetmesine ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Kablosuz bağlantı sorunlarının çoğu, hatalı donanımdan çok bir yazılım sorununa bağlıdır. Sorun, hesabınız ve ağ durumunuz, yanlış ayarlar, bozuk ağ, dolandırıcılık uygulamaları ve benzer şekilde modem veya yönlendirici hataları gibi birçok faktörle ilişkilendirilebilir. Kablosuz bağlantı sorunlarının uzun sorun giderme prosedürleri gerektiren karmaşık bir sorun olarak görülmesinin nedeni budur.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy J5 sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Sizinkine benzeyen ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin sorunları bulmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak ve göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Kablosuz bağlantı sorunlarıyla başa çıkmak için olası çözümler ve geçici çözümler

Yukarıdaki gereksinimlere dikkat ettikten sonra da Galaxy J5’iniz hala Wi-Fi üzerinden İnternet’e bağlanamıyor, o zaman artık cihazınızdaki yazılım sorunlarını gidermeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birine başvurabilirsiniz. Sorunun giderilip giderilmediğini ve cihazınızın zaten bağlanıp bağlanamayacağını öğrenmek için her prosedürü tamamladıktan sonra Wi-Fi internetinizi test etmeyi unutmayın.

Sorun gidermeye başlamadan önce, kontrol etmeniz gereken bazı şeyler şunlardır:

  Tüm cihazlarınızın internet erişimi olup olmadığını kontrol edin. Tüm cihazlarınızın aynı Wi-Fi ağını kullanarak İnternet erişimi yoksa, büyük olasılıkla bir ağ hatasıdır. Buna uygun olarak, mevcut ağ durumunuzu kontrol etmek için İnternet servis sağlayıcınızı arayın. Operatörünüzle kontrol etmeyi kaçırmamanız gereken başka bir şey, ağ kesintileri – yerinizdeki ağ hizmetlerini etkileyebilecek planlanmış veya ani teknik sorunlar. Uçak modunun kapalı olduğundan emin olun. Uçak modu etkinleştirildiğinde, Galaxy J5’inizdeki Bluetooth ve Wi-Fi dahil tüm diğer bağlantı özellikleri otomatik olarak devre dışı bırakılır. Bu özelliğe erişmek ve bunları yönetmek için Ayarlar-> Uçak Modu’na gidin, ardından gerekirse kapatmak için anahtara dokunun. Uçak modu simgesine bildirim panelinden de erişebilirsiniz. Her iki şekilde de aynı amaca hizmet eder. Başka bir tarayıcı uygulamasına geçmeyi deneyin. Bazen, telefonunuzun suçlanacağını düşünebilirsiniz, ancak aslında kullandığınız tarayıcı uygulamasıdır. Android, stok veya üçüncü taraf uygulamaları için tarayıcı uygulamaları, önbelleğe alınmış bozuk dosyalar ve geçmiş verileri gibi birçok faktör nedeniyle her zaman çökebilir. Bu olduğunda, çeşitli hata türleri oluşabilir. Tarayıcı hata verdiğinden, Internet’e göz atmak olan ana görevini yerine getiremez. Sorununuza neden olmadığından emin olmak için, farklı bir tarayıcı uygulamasını değiştirmeyi veya kullanmayı deneyin ve ardından herhangi bir web sitesine gidin. Diğer tarayıcı web sitesini veya sayfayı yükleyebiliyorsa, bu bir tarayıcı sorunudur.

Kablosuz yönlendiriciyi / modemi yeniden başlatın veya güç döngüsü yapın.

Bilgisayarınızdaki veya mobil cihazınızdaki ağ bağlantısı sorunları ile ilgili yardım için onlara ulaştığınızda İnternet destekçileri tarafından önerilen ilk çözüm bir modem / yönlendirici yeniden başlatılmasıdır. İşlem aksi halde güç döngüsü olarak adlandırılır. Ağ ekipmanını birkaç saniyeliğine kapatmayı ve sonra tekrar açmayı içerir. Özellikle diğer tüm cihazlarınız aynı ağı kullanarak Wi-Fi internete bağlanamıyorsa bunu denemelisiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Yönlendiriciniz kapanana kadar Güç düğmesine basın.A / C adaptörünü fişten çekin veya güç kaynağından çıkarın. En az 30 saniye fişten çekin. ışık göstergeleri sabit kalır. Yönlendiricinizde kırmızı ışık olmadığından emin olun. Kırmızı ışıklar genellikle yönlendiriciyle ilgili, o ağı kullanan tüm aygıtlarda ağ bağlantısını sürdürmek için düzeltilmesi gereken bir sorunu belirtir.

Kablosuz yönlendiricinin veya modemin güç döngüsü, modemdeki veya yönlendiricideki bellenim sorunlarının çözülmesine yardımcı olarak, çökmesine ve bağlı tüm aygıtlara kablosuz sinyal beslemesinin durdurulmasına neden olabilir.

Galaxy J5 2017’nizi yeniden başlatın veya yumuşak sıfırlayın.

Tıpkı diğer elektronik cihazlar gibi, akıllı telefonlar da tükenebilir veya bozulabilir. Bu durumda, aygıt artık atanmış herhangi bir görevi yerine getiremez. İşleri doğru yapmak için genellikle yeniden başlatma gerekir. Basit bir yeniden başlatma, mobil cihazlardaki farklı yazılım sorunlarını çözebilir.

Bunu yapmak için, telefonunuzu normal şekilde kapatın veya kapanana kadar Güç düğmesine basın. 30 saniye sonra, Samsung logosu görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın.

Telefonunuz tamamen açılıncaya kadar bekleyin, ardından şimdi İnternet’e bağlanıp bağlanamayacağınızı görmek için test taraması yapın. İlk yeniden başlatmadan sonra sorun devam ederse, başka bir deneyin ve bunun bir fark yaratıp yaratmayacağını görün. Önerildiği gibi, sorunun küçük veya karmaşık olup olmadığını ölçmek için üç yeniden başlatma denemesi yeterlidir. Karmaşık sorunlar genellikle düzeltilmesi için daha gelişmiş veya daha zor çözümlere ihtiyaç duyar.

Kablosuz’u kapatıp tekrar açın.

Wi-Fi bağlantınızı yenilemenize yardımcı olabilecek basit bir numara, Wi-Fi anahtarını kapatıp tekrar açmaktır. Bu, rastgele bir belirti veya Wi-Fi hatası olarak ortaya çıkıyorsa sorunu çözebilmelidir.

Bunu yapmak için Ayarlar-> Bağlantılar>> Wi-Fi menüsüne gidin, ardından özelliği birkaç saniye kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun ve ardından Wi-Fi’yi yeniden etkinleştirmek için düğmeye tekrar dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve İnternet’e bağlanmayı deneyin.

Kablosuz ağlarınızı unutun ve yeniden bağlanın.

Cihazınıza birden fazla kablosuz ağ kaydettiyseniz, bu ağlardan herhangi birinin bozulması veya kullandığınız kablosuz ağla çakışmasına neden olabilir. Bu durumda, cihazınızda kayıtlı tüm kablosuz ağları unutmanız büyük olasılıkla sorunu çözecektir.

Galaxy J5’inizde bir kablosuz ağı nasıl unutacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Bildirim panelini açın Ayarlar’a dokunun. Ağ bağlantılarına gidin. Wi-Fi’ye dokunun. Gerekirse Wi-Fi’yi açmak için dokunun. Unutmak istediğiniz kablosuz ağ profilini seçin. Unut öğesine dokunun. İstenirse şifrenizi girin Seçilen ağ silinecek veya unutulacaktır. Ağa ilk kez bağlanacaksınız.Telefonunuzu yeniden başlatın, ardından Ayarlar-> Wi-Fi menüsüne dönün, ardından kablosuz ağı tarayın ve bağlanın.

Başarılı bir şekilde bağlandığınızda, İnternet’e göz atmayı deneyin ve şimdi bağlanıp bağlanamayacağınızı görün.

Galaxy J5’inizdeki APN veya ağ ayarlarını sıfırlayın

Ağ ayarlarının sıfırlanması, mevcut kablosuz ve Bluetooth ağları dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm bağlantı verilerini siler. Bu sıfırlama ayrıca ağ seçim modunu, arka plan verilerini ve veri kısıtlayıcı ayarlarını varsayılan değerlere geri yükler. Kablosuz ağınızı etkileyen herhangi bir hata veya aksaklık da süreçte silinecektir. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar çekmecesini açın. Genel Yönetim’e gidin. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’yı seçin.

Kablosuz İnternet sorununuzu çözüp çözmediğini test edin.

Galaxy J5’inizde bir ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama yapın

Ana sıfırlama karmaşık yazılım sorunlarını düzeltebilir, ancak tüm kritik verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi telefonunuzun dahili belleğinden siler. Bununla birlikte, mobil cihazlarda yazılımla ilgili sorunları giderirken yalnızca son çare olarak kabul edilmelidir. Kablosuz Internet’inizi düzeltmek için tam bir sistem sıfırlaması gerçekleştirmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Başlamadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar çekmecesini açın.Ayarlar’a dokunun. Bulut ve hesaplar’a gidin. Yedekle ve geri yükle’ye dokunun.Verilerimi yedeklemeyi ve Geri Yükleme seçeneklerini kapatmayı veya açmayı da seçebilirsiniz. Ayarlar’a geri dönün. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla’ya dokunun. Veri sıfırlama seçeneği Ardından onaylamak için Cihazı sıfırla’ya dokunun. İstenirse, cihazınız için doğru PIN veya şifreyi girin, ardından Devam’a dokunun. Tam sistem sıfırlamasını onaylamak için Tümünü sil öğesine dokunun.

Sıfırlama işlemi bitene kadar bekleyin, ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Başarılı bir şekilde önyükleme yaptıktan sonra, kablosuz ağınızı kurun ve bağlanın, ardından artık İnternet’e erişip erişemediğinizi görmek için test taraması yapmaya çalışın.

Galaxy J5 2017’niz hala Wi-Fi üzerinden İnternet’e bağlanamıyorsa ne yapmalı?

Bunlardan hiçbiri işe yaramazsa, daha fazla yardım için İnternet servis sağlayıcınızı veya Samsung Destek birimini aramanız gerekir. Ağın ucundaki hatayı düzeltmek ve aynı zamanda kablosuz bağlantınızı geri yüklemek için özel bir yazılım kullanarak daha gelişmiş bir sorun giderme prosedürü boyunca size yol gösterebilirler. Ancak sorunun bir şekilde arızalı bir donanıma bağlı olduğundan şüpheleniyorsanız, cihazınızı donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için bir servis merkezine götürebilirsiniz. Özellikle telefonunuzun düştüğü veya ıslandığı önceki servisler varsa servis bir seçenek olarak düşünülmelidir. Wi-Fi anteni bu örneklerin herhangi birinden fiziksel veya sıvı hasarı almış olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J5 siyah ölüm ekranı nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 telefonunuzla ekran titremesi sorunu ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 Dokunmatik Ekran Sorun Yanıt Vermiyor Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar ölüm sorunu [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 Ekranında Hiçbir Şey Görünmüyor Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar