Wi-Fi internete bağlanamayan veya erişemeyen Samsung Galaxy J5 2017 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy J5 2017 cihazınız İnternete Wi-Fi ile bağlanamıyor mu? Eğer öyleyse, o zaman bu yazı size yardımcı olabilir. Cihazınızın İnternet’e erişimini kaybetmesine neden olanları ve nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Birçok kablosuz bağlantı sorunu, hatalı donanımdan çok bir yazılım sorununa bağlanır. Sorun, hesabınız ve ağ durumunuz, yanlış ayarlar, bozuk ağ, hileli uygulamalar ve benzer şekilde modem veya yönlendirici hataları gibi birçok faktörle ilişkilendirilebilir. Bu nedenle kablosuz bağlantıdaki sorunların uzun sorun giderme prosedürleri gerektiren karmaşık bir sorun olarak kabul edilmeleridir.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin sayfasına göz atın. Çalışmazlarsa veya bizden daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak ve göndererek her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kablosuz bağlantı sorunları ile ilgilenmek için olası çözümler ve geçici çözümler

Yukarıdaki gereklilikleri yerine getirdikten sonra ve yine de Galaxy J5’iniz Wi-Fi aracılığıyla İnternet’e hala bağlanamıyorsa, o zaman şimdi cihazınızdaki yazılım sorunlarını gidermeye başlayabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerden birine başvurabilirsiniz. Sorunun çözülüp çözülmediğini ve cihazınızın zaten bağlanıp bağlanmadığını öğrenmek için her prosedürü tamamladıktan sonra Wi-Fi internetinizi test etmeyi unutmayın.

Sorun gidermeye başlamadan önce, kontrol etmeniz gereken bazı şeyler:

  Tüm cihazlarınızın internet erişimi olmadığını kontrol edin. Tüm cihazlarınız aynı Wi-Fi ağını kullanarak İnternet erişimine sahip değilse, bu muhtemelen bir ağ hatasıdır. Buna paralel olarak, mevcut ağ durumunuzu kontrol etmek için İnternet servis sağlayıcınızı arayın. Taşıyıcınızla kontrol etmeyi kaçırmamanız gereken bir diğer şey ise şebeke kesintileridir – bulunduğunuz yerdeki şebeke servislerini etkilemiş olabilecek planlanmış veya ani teknik problemler. Uçak modunun kapalı olduğundan emin olun. Uçak modu etkinleştirildiğinde, Galaxy J5’inizdeki Bluetooth ve Wi-Fi dahil olmak üzere tüm diğer bağlantı özellikleri otomatik olarak devre dışı bırakılır. Bu özelliğe erişmek ve yönetmek için, Ayarlar-> Uçak Modu’na gidin, ardından gerekirse kapatmak için düğmeye dokunun. Uçak modu simgesine bildirim panelinden de erişebilirsiniz. Her iki şekilde de aynı amaca hizmet eder. Başka bir tarayıcı uygulamasına geçmeyi deneyin. Bazen, telefonunuzun suçlu olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçekte kullandığınız tarayıcı uygulamasıdır. Android, hisse senedi veya üçüncü taraf uygulamaları için tarayıcı uygulamaları, bozuk önbellek dosyaları ve geçmiş verileri gibi birçok faktör nedeniyle herhangi bir zamanda çökebilir. Bu olduğunda, çeşitli hatalar oluşabilir. Tarayıcı arızalandığından, internette gezinmek olan ana görevini yerine getiremez. Sorununuza neden olmadığından emin olmak için farklı bir tarayıcı uygulamasını değiştirmeyi veya kullanmayı deneyin, sonra herhangi bir web sitesine gidin. Diğer tarayıcı web sitesini veya sayfayı yükleyebiliyorsa, bu bir tarayıcı sorunudur.

Yeniden başlatılması veya güç döngüsü kablosuz yönlendirici / modem.

Internet’in önerdiği ilk çözüm, bilgisayarınızdaki veya mobil aygıtınızdaki ağ bağlantısı sorunlarını çözme konusunda yardım almak için onlara ulaşırken, bir modem / yönlendirici yeniden başlatmasıdır. İşlem aksi takdirde güç çevrimi olarak adlandırılır. Ağ ekipmanını birkaç saniye kapatıp tekrar açmayı içerir. Özellikle diğer tüm cihazlarınız aynı ağı kullanarak Wi-Fi internete bağlanamıyorsa, bir denemelisiniz. İşte nasıl:

  Yönlendiriciniz kapanana kadar Güç düğmesine basın. A / C adaptörünü fişten çekin veya güç kaynağından çıkarın. En az 30 saniye boyunca fişini prizden çekin. Geçen süreden sonra tekrar prize takın. Işık göstergeleri sabitlenir. Yönlendiricinizde kırmızı ışık olmadığından emin olun. Kırmızı ışıklar genellikle yönlendiricideki, bu ağı kullanan tüm cihazlarda ağ bağlantısını sürdürmek için düzeltilmesi gereken bir sorunu belirtir.

Kablosuz yönlendiriciyi veya modemi kapatırken, modem veya yönlendirici üzerindeki üretici yazılımı sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir, bu da bağlı tüm cihazlara kablosuz sinyal beslemesinin çökmesine ve durmasına neden olabilir.

Galaxy J5 2017 cihazınızı yeniden başlatın veya yazılımdan sıfırlayın.

Diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi, akıllı telefonlar da bitebilir veya tıkanabilir. Bu olduğunda, cihaz artık atanmış herhangi bir görevi yerine getiremez. İşleri doğru yapmak için, genellikle yeniden başlatma gerekir. Basit bir yeniden başlatma, mobil cihazlardaki farklı yazılım sorunlarını çözebilir.

Bunu yapmak için, telefonunuzu normal yoldan kapatın veya kapatılıncaya kadar Güç düğmesine basın. 30 saniye sonra, Samsung logosu görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye boyunca tekrar basın.

Telefonunuz tamamen açılıncaya kadar bekleyin, sonra şimdi İnternete bağlanıp bağlanamayacağınızı görmek için bazı taramalar yapın. İlk yeniden başlatmadan sonra sorun devam ederse, bir kez daha deneyin ve bunun bir fark yaratıp yaratmayacağına bakın. Önerildiği gibi, üç yeniden başlatma girişimi, sorunun küçük mü yoksa karmaşık mı olduğunu ölçmek için yeterlidir. Karmaşık problemler genellikle düzeltilmesi için daha gelişmiş veya daha zor çözümler gerektirir.

Wi-Fi’yi kapatıp tekrar açın.

Wi-Fi bağlantınızı yenilemeye yardımcı olacak basit bir numara, Wi-Fi düğmesini kapatıp tekrar açmaktır. Bu sadece rastgele bir semptom veya Wi-Fi arızası olarak meydana geliyorsa, sorunu çözebilmelidir.

Bunu yapmak için, Ayarlar-> Bağlantılar-> Wi-Fi menüsüne gidin, ardından özelliği birkaç saniye kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun ve ardından Wi-Fi’yi yeniden etkinleştirmek için düğmeye tekrar dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve İnternete bağlanmayı deneyin.

Kablosuz ağlarınızı unutun ve tekrar bağlanın.

Cihazınıza birden fazla kablosuz iletişim şebekesi kaydettiyseniz, bu şebekelerden herhangi birinin bozulmuş veya kullandığınız kablosuz iletişim şebekesiyle çakışmasına neden olabilir. Bu durumda, cihazınıza kaydedilmiş tüm kablosuz iletişim şebekelerini unutmanız muhtemelen sorunu çözecektir.

Galaxy J5’inizdeki bir kablosuz ağı nasıl unutacağınız:

  Bildirim panelini açın. Ayarlar öğesine gidin. Ağ bağlantılarına gidin. Seçilen ağ silinecek veya unutulacak. Böylece, şebekeye ilk kez bağlanacaksınız. Telefonunuzu yeniden başlatın, daha sonra Ayarlar-> Wi-Fi menüsüne dönün, ardından kablosuz ağ için tarayın ve bağlanın.

Başarılı bir şekilde bağlandığınızda, İnternete göz atmaya çalışın ve şimdi bağlanıp bağlanamayacağınıza bakın.

Galaxy J5’inizdeki APN veya ağ ayarlarını sıfırlayın

Şebeke ayarlarını sıfırlamak, mevcut kablosuz ve Bluetooth şebekeleri de dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm bağlantı verilerini siler. Bu sıfırlama ayrıca ağ seçim modunu, arka plan verilerini ve veri kısıtlama ayarlarını varsayılan değerlere geri yükleyecektir. Kablosuz ağınızı etkileyen herhangi bir hata veya aksaklık da aynı şekilde işlemden silinir. Ve işte nasıl yapıldığı:

  Apps çekmecesini açın. General Management’a gidin.

Kablosuz İnternet sorununuzu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Galaxy J5 telefonunuzda ana sıfırlama veya fabrika sıfırlama yapın

Bir ana sıfırlama karmaşık yazılım sorunlarını çözebilirken, tüm kritik verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi telefonunuzun dahili belleğinden siler. Bununla birlikte, mobil cihazlarda yazılımla ilgili sorunları giderirken yalnızca son çare olarak görülmelidir. Kablosuz İnternet’inizi düzeltmek için tam bir sistem sıfırlaması yapmanız gerektiğine inanıyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Başlamadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

İşte böyle yapılır:

  Apps çekmecesini açın. Veri sıfırlama seçeneği. Onaylamak için Cihazı sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, cihazınız için doğru PIN veya şifreyi girin ve Devam düğmesine basın. Tam sistem sıfırlamayı onaylamak için Tümünü sil öğesine dokunun.

Sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin, sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Başarıyla başlattıktan sonra, kablosuz ağınızı kurun ve bağlanın, ardından Internet’e erişip erişemediğinizi görmek için biraz deneme taraması yapmayı deneyin.

Galaxy J5 2017’niz internete Wi-Fi ile hala bağlanamıyorsa ne yapmalı?

Bunların hiçbiri işe yaramazsa, daha fazla yardım için İnternet servis sağlayıcınızı veya Samsung Desteğini aramalısınız. Sonunda ağ hatalarını gidermek ve aynı şekilde kablosuz bağlantınızı geri yüklemek için özel bir yazılım kullanarak daha gelişmiş bir sorun giderme prosedürü boyunca size rehberlik edebileceklerdir. Ancak, sorunun bir şekilde hatalı bir donanıma bağlı olduğundan şüpheleniyorsanız, cihazınızı donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için bir servis merkezine götürebilirsiniz. Özellikle telefonunuzun düştüğü veya ıslandığı önceki durumlar varsa, servis bir seçenek olarak düşünülmelidir. Wi-Fi anteni, bu durumlardan herhangi birinde fiziksel veya sıvı hasar birikmiş olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J5’in ölüm siyah ekranını düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Ekran titreklik sorunu ile Samsung Galaxy J5’inle ilgili sorun giderme [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 Dokunmatik Ekranı Yanıt Vermeyen Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar Samsung Galaxy J5’in siyah ekranı ile nasıl düzeltileceği ölüm sorunu [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 Ekranında Hiçbir Sorun Görünmüyor