Wi-Fi şebekesiyle bağlantısı kesilen bir Nokia 6.1 Plus akıllı telefonu nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu]

Akıllı telefonlar, sunucu kapalı kalma süreleri ve ağ kesintileri gibi devam eden bir ağ sorunu olduğunda, rastgele Wi-Fi düşüşleriyle karşılaşır. Bunun gibi sorunların temelinde yatan nedenin sizin tarafınızdan değil şebeke sağlayıcınız olması nedeniyle kaçınılmazdır. Bununla birlikte, doğrudan veya dolaylı olarak telefonun kendisinde bulunan yazılım hatalarından kaynaklanan ağ sorunları da vardır.

Bunlar, bazı geçici çözümler tarafından düzeltilebilecek olanlardır. Bu bağlamda eşleştirdiğim çözümler, özellikle cihaz Wi-Fi şebekesinden ayrılmaya devam ettiğinde, Nokia 6.1 Plus akıllı telefonundaki bir şebeke sorunuyla uğraşmak için kullanılır. Umarım bu yararlı bulacaksınız.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

WiFi ile bağlantınızı kesen Nokia 6.1 Plus ile ilgili sorunları nasıl giderebilirsiniz?

Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce, sorunun ne zaman başladığını düşünmeye çalışın. Örneğin, Nokia telefonunuz bir uygulamayı yükledikten, güncellemeleri uyguladıktan veya bazı ayarları değiştirdikten sonra rastgele Wi-Fi şebekesi bağlantısı kesilmeye başladı mı? Bu, altta yatan sebebi belirlemenizi kolaylaştıracak ve aynı şekilde hızlı çözümler elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Ancak, bu mümkün değilse, o zaman devam edip verilen çözümlerin her birini uygulamayı deneyebilirsiniz. Aygıtınızla ilgili sorun gidermeye hazır olduğunuzda başlamaktan çekinmeyin.

İlk çözüm: Güç döngüsü kablosuz yönlendirici / modem sonra telefonunuzu sıfırlayın.

Telefondaki ağ sorunları, ağ ekipmanındaki (kablosuz yönlendirici veya kullandığınız modem) cihaz yazılımı sorunlarıyla da ilişkilendirilebilir. Bunun anlamı, bunu çözmek için bir şeyler yapman gerektiğidir. Bunun için en basit ancak çok etkili bir çözüm, ağ ekipmanı üzerinde bir güç döngüsü olacaktır. Akıllı telefonlarda yumuşak bir sıfırlama yapmak gibidir. İnternet kaynağınıza (kablosuz yönlendirici veya modem) erişebiliyorsanız, önce onu kapatmayı deneyin. İşte nasıl:

  Kapatmak için kablosuz yönlendiricinizdeki / modeminizdeki Güç düğmesine basın. Kapalıyken, AC adaptörünü güç kaynağından yaklaşık 30 saniye ila 1 dakika süreyle çıkarın. Geçen süreden sonra, AC adaptörünü tekrar prize takın ve açmak için Güç düğmesine basın. Kablosuz yönlendirici / modemdeki tüm ışık göstergeleri sabitlenene kadar bekleyin. Sinyal göstergesinin en az 2 sabit sinyal çubuğu gösterdiğinden emin olun.

Kablosuz yönlendiriciniz / modem donanım yazılımınız şimdi yenilendi. Ardından, hafızasını ve işletim sistemini de yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın / sıfırlayın. Başlangıç olarak, Nokia 6.1 Plus cihazında yazılım sıfırlaması böyle yapılır:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve menü göründüğünde bırakın. Güç kapalı seçeneğini seçin. Telefonunuz kapanacak. 30 saniye sonra, telefonu tekrar açmak için Güç düğmesine basın.

Telefonun Wi-Fi şebekesiyle bağlantısını kesmesine neden olan küçük yazılım hataları işlem sırasında giderilmelidir. Bu, telefondaki kayıtlı verileri etkilemez.

İkinci çözüm: Wi-Fi’yi kapatın ve sonra tekrar açın.

Telefondaki ufak Wi-Fi sorunlarını çözmenin bir başka basit yolu da özelliği kapatıp tekrar açmaktır. Telefonunuzun kablosuz işlevlerinde sorun çıkmasına neden olacak ve dolayısıyla telefon ile Wi-Fi şebekesi arasında dengesiz bir bağlantıya neden olacak bazı faktörler vardır. Bunu temizlemek için şu basit geçici çözümü deneyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Wi-Fi öğesine dokunun. Bir kaç saniye süreyle kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun ve Wi-Fi özelliğini tekrar açmak için öğesine dokunun.

Wi-Fi bağlantınız etkin olduğunda, ekranın üstündeki durum çubuğunda Wi-Fi simgesini göreceksiniz. Bu, telefonunuzun zaten Wi-Fi internete bağlı olduğu anlamına gelir.

Alternatif olarak, Uçak Modu’nu birkaç saniye açabilir ve ardından tekrar kapatabilirsiniz. Bu eski numara, çeşitli kablosuz bağlantı hataları ve aksaklıklarıyla ilgilenen birçok akıllı telefon sahibine harikalar yarattı.

  Bunu yapmak için, Ayarlar-> Diğer-> Uçak modu’na gidin, ardından özelliği açmak ve kapatmak için düğmeyi değiştirin.

Uçak modu açıldığında, telefondaki kablosuz bağlantı özellikleri otomatik olarak devre dışı bırakılır ve Uçak modu kapalıyken etkinleştirilir. Telefonunuzun kablosuz işlevlerini yeniden başlatmanın ve yenilemenin başka bir yolu.

Üçüncü çözüm: Wi-Fi ağını unutun ve tekrar bağlanın.

Daha da kötüye giden ve artık işlevsel olmayan Wi-Fi ağında daha kötü bir olasılık var. Bu durumda, düzeltmenin tek yolu bozuk Wi-Fi ağını unutmak veya silmek ve ardından tekrar bağlanmak üzere yeniden ayarlamaktır. Nokia 6.1 Plus’ta kaydedilmiş Wi-Fi şebekesini nasıl unutacağınız:

  Ayarları açmak için dokunun. Wi-Fi öğesine dokunun. Açmak için Wi-Fi ağ anahtarına dokunun. Aşağıya doğru gidin ve Yönet seçeneğine dokunun. Bilinen ağları seçin. Onaylamak için Sil’e dokunun.

Wi-Fi şebekesini unuttuktan sonra, ön belleği dahili bellekten silmek ve telefon sistemini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın / yeniden ayarlayın. Telefonunuz açılır açılmaz Wi-Fi ağınızı bağlanacak şekilde ayarlayın.

Dördüncü çözüm: Telefondaki ağ / APN ayarlarını sıfırlayın.

Telefondaki ağ bağlantısı sorunları, geçersiz veya yanlış ağ yapılandırmaları nedeniyle de olabilir. Bu, genellikle cihazdaki ağ ayarlarını otomatik olarak geçersiz kılan bir güncelleme yükledikten sonra geçerlidir. Son ayar değişikliklerinin çakışma veya hataya neden olma olasılığı vardır ve bu nedenle ağ bağlantısını dengesiz hale getirir.

  Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Aşağı kaydırın ve Yedekle ve Sıfırla öğesine dokunun. Ağ Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunun.

Ağ ayarlarının sıfırlandığını onaylayın, ardından telefon varsayılan veya orijinal ağ yapılandırmalarını geri yükleyene kadar bekleyin.

Beşinci çözüm: Telefon yazılımını güncelleyin (el ile).

Android 8.1 Oreo güncellemesi Nokia 6 (2018) için geçerli. Ancak telefonunuzda Wi-Fi bağlantısı sabit olmadığı için güncellemeyi manuel olarak kurmanız gerekir. Bunu yapmak için, stok kurtarma işlemini kullanarak bilgisayarınızda Oreo OTA ZIP’ı sideload etmeniz gerekecektir. Devam etmeden önce, verilerinizi koruma için yedekleyin. Ayrıca güncelleme işlemi sırasında ani kapanmaları önlemek için telefonunuzun en az yüzde 50 pili olduğundan emin olun.

Her şey hazır olduğunda, Android SDK araçlarını bilgisayarınıza yükleyin. Ardından, bu adımların kalanını taşıyın:

  Bilgisayarınızdaki cihaz modeliniz için Nokia 6 Android 8.1 Oreo OTA’yı indirin. Verilen USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. İndirilen dosyayı SD kartın köküne kopyalayın. Bilgisayardan çıkarın ve sonra bilgisayarı kapatın . Telefonunuz kapalıyken, şarj kablosunu takın. Ardından Sesi Aç ve Gç düğmelerini aynı anda stok Kurtarma ekranı görünene kadar basılı tutun. seçimi onaylamak için. OTA ZIP dosyasını SD karttan seçin ve ardından onaylamak için Tamam’ı seçin. Nokia 6 Android 8.1 Oreo güncellemesi daha sonra kuruluma başlayacaktır. Güncelleme tamamlandığında sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Yazılımı onardıktan sonra cihazınızı test edin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Aksi takdirde, daha fazla yardım için sorunu yükseltin.

Diğer seçenekler

Sorunu İnternet servis sağlayıcınıza / operatörünüze bildirin, böylece mevcut şebeke servis durumunuzu sistemlerinden kontrol edebilirler. Gerekirse, Wi-Fi ağ bağlantınızı dengelemek için gelişmiş Internet seçeneklerini yapılandırmada size yol gösterecektir. Ayrıca, ağ ekipmanındaki ürün yazılımı aksaklıklarını gidermek ve aynı şekilde İnternet bağlantınızı yenilemek için kablosuz yönlendiricinizi / modeminizi hazırlamalarını veya sıfırlamalarını isteyebilirsiniz.

Bunların hiçbiri yardımcı olmazsa, telefonunuzu donanım değerlendirmesi için bulunduğunuz yerdeki en yakın Nokia servis merkezine götürün. Başa çıkacağınız ağ sorunu, telefonun biraz onarılması gereken donanım hasarına bağlı olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.