Wi-Fi’iniz nasıl doğru bir şekilde genişletilir?

Wi-Fi ağınızın menzilini genişletmek mi istiyorsunuz? Bu en iyi tekrarlayıcılar veya DLAN adaptörleri şeklinde mevcut olan ilave antenler ile yapılır. Yönlendiricinin radyo menzilini arttırır ve bağlantı kesintilerini ortadan kaldırır. Bunları kullanmak, kablosuz bağlantınızın sonunda yönlendiriciden uzakta, hatta birkaç kat yukarı veya aşağı odalara ulaşmasını sağlayacaktır.

En güçlü Wi-Fi yönlendirici bile radyasyon sınırlarına uymalıdır. Bu, menzilini sınırlar ve özellikle kalın duvarlı ve tavanlı evlerde alım sorunlarına neden olur. Wi-Fi alımını geçerli kurallar dahilinde arttırmak için stratejik olarak evinize ek antenler yerleştirebilirsiniz.

AndroidPIT wifi repeater 2413

Wi-Fi’nizi genişletmenin iki yolu vardır; bunların ikisi de ek kablo kullanmanızı gerektirmez:

    Powerline, Wi-Fi tekrarlayıcıları birbirine bağlar

Elektrik hattı köprüsü

Bir Powerline Köprüsü (veya elektrik hattı adaptörü), iki uzak odaya bağlanmak için elektrik şebekenizi kullanır. Birincisi LAN kablosuyla yönlendiriciye bağlı olan iki adaptörden oluşur. Bu, şifreli bir LAN sinyalini güç şebekenize besler. İkinci (ve muhtemelen daha başka) adaptör bu sinyali alır ve bir Wi-Fi sinyali olarak verir.

AndroidPIT wifi repeater 2419

İkinci D-LAN adaptörüne yayılan Wi-Fi, modern, ağ özellikli modellerde yönlendiricinizle aynı SSID ve parola kombinasyonuna sahiptir, böylece akıllı telefonunuzun bir Wi-Fi bağlantısından sorunsuz bir şekilde Sonraki.

Amazon TP-Link AV600 Güç Hattı Ethernet Adaptörü
37,99 $
Teklifi Kontrol Et
Amazon NETGEAR PowerLINE 1000 Mbps WiFi Temelleri Sürümü
$ 99.99
Teklifi Kontrol Et

Wi-Fi tekrarlayıcı

Bugün tekrarlayıcı olarak satılan Wi-Fi amplifikatörlerinin çoğu teknik olarak artık tekrarlayıcı değildir – ve bu iyi bir şey! Çünkü klasik tekrarlayıcılar Wi-Fi bant genişliğini yarıya indirir ve diğer büyük dezavantajlara sahiptir. Modern modeller ağ ağı olarak çalışmaktadır ve çoklu-çoklu-çıkış (MIMO) sayesinde, öncekilerden önemli ölçüde daha iyi performansa sahiptir.

Wi-Fi’nizi düzgün bir şekilde yükseltmek istiyorsanız, ağ etkin bir tekrarlayıcıya ihtiyacınız vardır. Ve sadece bu değil: tekrarlayıcı en uygun şekilde yerleştirilmelidir. NETGEAR WiFi Analytics gibi bir uygulama size yardımcı olabilir:

netgear screens

NETGEAR WiFi Analytics

Doğru pozisyonu bulduğunuzda ihtiyacınız olan tek şey doğru cihazdır. Maksimum uyumluluk ve koordineli yazılım güncellemeleri için, tekrarlayıcı yönlendiricinizle aynı üreticiden gelmelidir. Ancak, Netgear donanımını da kullanabilirsiniz. Orbi markalı cihazlar testlerimizde iyi performans gösterdi:

    Netgear Orbi RBK40 incelemesi: Google Wi-Fi’den dört kat daha hızlı

wifi repeater router vs devolo vs avm repeater

Alt çizgi

Yönlendiriciniz için doğru modeli bulursanız, tekrarlayıcılar daha iyi bir Wi-Fi aralığı için hızlı ve ucuz bir çözüm vaat ediyor. Ancak büyük bir Wi-Fi ağı oluşturmak için mevcut Mesh-Net çözümlerine bir göz atmak faydalı olabilir. Modern tekrarlayıcılar, veri paketlerini ciddi bir hız kaybı olmadan seçtiğiniz bir odaya taşımak için örgü ağlar kullanır.

Yönlendiriciniz için böyle bir sistem henüz mevcut değilse, yakında Mesh-Net ile ilgili ipuçlarını içeren özel bir makale bulacaksınız.

Wi-Fi tekrarlayıcılar ve elektrik hattı köprüleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.