Wi-Fi’nizi kimin çaldığını ve bunları nasıl engellediğini nasıl görebilirsiniz?

Android cihazınızdaki Wi-Fi bağlantısının yavaş çalışmasının birçok nedeni var. Birçoğu tamamen masum, ama birileri sizin izniniz olmadan kullanıyor olabilir. Bu makalede, Wi-Fi ağınızı tam olarak kiminle paylaştığınızı ve davetsiz misafirleri sonsuza dek nasıl atabileceğinizi nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

    Her yerde ücretsiz Wi-Fi nasıl edinilir? Akıllı telefonunuzu bir Wi-Fi etkin noktası olarak kullanma

Wi-Fi’imi kim kullanıyor? Düşük teknoloji yöntemi

Hiç birisinin fazla teknoloji kullanmadan Wi-Fi’nizi çalıp çalmadığını kontrol etmenin bir yolu var. Kablosuz yönlendiricinizde etkinlik olduğunu belirtmek için çok az yanıp sönen ışık olmalıdır. Yapmak isteyeceğiniz şey, normalde kendisine bağlanacak olan her cihazın bağlantısını kesmektir. Bu, tüm akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, herhangi bir akıllı TV ve oyun konsolu ve Wi-Fi bağlantısı olan herhangi bir şey anlamına gelir.

AndroidPIT fritzbox 7590 wifi router 1507

Işıklar hala yanıp sönüyorsa, birisinin yönlendiricinize bağlanması ve Wi-Fi’nizi çalması çok iyi bir şanstır. Tüm cihazların bağlantısını kesmek çok fazla güçlük gibi görünüyorsa, başka bir yol var.

Wi-Fi’imi kim kullanıyor? Yüksek teknoloji yöntemi

Wi-Fi’nizi kimin kullandığını bulmak için yapmanız gereken ilk şey, izlemek istediğiniz Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olmaktır. Ardından, aşağıdaki bağlantıdan ağ izleme uygulamasını Fing’i indirin.


Fing – Ağ Araçları

Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı açtıktan sonra, ana ekranda ağınızın adını Yenile ve Ayarlar düğmeleriyle birlikte göreceksiniz. Wi-Fi ağınıza bağlı tüm cihazları görmek için Yenile’ye dokunun.

Bu işlem birkaç dakika sürebilir, ancak sonrasında bir akıllı telefon, PC veya başka bir cihaz olup olmadığını bildiren bir göstergeyle birlikte bir cihaz listesi göreceksiniz.

Bu cihazla etkileşimde bulunmak için bir seçenek listesi getirmek için ağınızdaki herhangi bir cihaza dokunun. Bunlar arasında ping gönderme veya LAN üzerinden uyandırma sinyalleri bulunur ve bu cihazlar ağa bağlanıp bağlantısını kestiklerinde bile oturum açabilirsiniz.

fingapp

İzinsiz giriş aygıtları nasıl engellenir

Ağınıza bağlı cihazlardan biri tanıdık değilse veya şüpheliyse, sonsuza dek engelleyebilirsiniz. Fing, ağınıza bağlı her bir cihazın MAC adresini gösterir (sayı bu formatı izler ve rakam ve harflerden oluşur: ‘xx: xx: xx: xx: xx: xx’). Bu numarayı not edin.

    Yönlendiricinize bağlı bilgisayarda tarayıcıya yönlendirici IP’nizi girin, ardından sonraki sayfada yönlendirici giriş bilgilerinizi girin (yönlendirici IP’nizi bulmak için, bu kılavuzu kullanın) Yönlendiricinize giriş yaptıktan sonra Güvenlik seçeneklerini bulun (konumu yönlendiriciler arasında değişebilir ve Gelişmiş Ayarlar’ın altında bulunabilir). Güvenlik’te, MAC Filtreleme’yi ve ardından Cihaz Ekle’yi tıklayın. MAC alanına yasaklamak istediğiniz cihazın MAC adresini girin, böyle bir seçenek varsa bir ad verin. , ardından Uygula, Kaydet veya Tamam’ı tıklatın Yönlendiricinize giriş yaparken, son şifrenizin tehlikeye girmiş olduğunu görünce Wi-Fi şifrenizi de değiştirmeye değer olabilir.

Tarafından görüşNicholas MontegriffoTekrar çalmayı zorlaştırmak için Wi-Fi şifresi her zaman değiştirilmelidir.What do you think?5050529 katılımcı
AndroidPIT router wifi 2

Hepsi bu kadar. Wi-Fi’nizi kimlerin kullandığını bulmak için bu yöntemi kullandınız mı? Yorumlarda bize bildirin.