Wi-Fi’ye bağlanamayan HTC U11, diğer Wi-Fi bağlantı sorunları nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi, HTC’nin U11 cihazı da çeşitli kusurlara yenik düşer. En yaygın sorunlardan biri olduğu ortaya çıkan kablosuz bağlantıdır. Aslında, HTC U11’in birçok kullanıcısı, telefonlarında İnternet’e bağlanmak için Wi-Fi kullanırken sorun yaşıyor. Aynı sorundan rahatsız olan bu kişilerden biriyseniz, bu yayın HTC U11 akıllı telefonunda Wi-Fi sorunlarını gidermenize ve düzeltmenize yardımcı olacak önerilen geçici çözümleri içerir. Gerektiğinde bu gönderiye başvurmaktan çekinmeyin.

Devam etmeden önce, Note8’inizle ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bu yeni cihaz hakkında bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için HTC U11 sorun giderme sayfamıza mutlaka uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

HTC U11’de Wi-Fi sorunlarının olası nedenleri

Çeşitli faktörler mobil cihazlardaki kablosuz bağlantı özelliklerini etkileyebilir. Bunlar arasında etkin olmayan hesap durumu, ağ kesintisi, yazılım hatası, yanlış ayarlar ve en kötü, ağ ekipmanı veya akıllı telefonun kendisinde donanım hasarı vardır. En olası nedeni belirlemek için, sorunun ne zaman oluştuğunu düşünmek yardımcı olabilir. Örneğin, kablosuz internet bağlantınızı aniden mi kaybettiniz, yoksa telefon ayarlarınızda bazı değişiklikler yaptıktan, yeni içerik ekledikten, uygulama veya yazılım güncellemesi yükledikten sonra mı meydana geldi? Veya cihazınız ıslandığında veya kazayla düştükten sonra sorun başladı mı? Bu soruların her birine yanıt vermek, sorunu izole etmenize ve muhtemelen hızlı bir çözüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ana sorunla uğraşırken ipucu olarak kullanabileceğiniz başka bir şey, genellikle bir web sitesi açmak veya çevrimiçi içerik indirmek gibi bir şey yapmaya çalışırken hata mesajları ve kodlardır. Bu uyarı mesajlarında genellikle neyin yanlış gittiğine ve işleri normale döndürmek için neler yapılması gerektiğine dair ipuçları bulunur.

En kötü olasılık donanım hasarındadır. Bu, özellikle de telefonunuzun sıvıya maruz kaldığı veya yanlışlıkla düştüğü önceki durumlar varsa, bunun altında yatan nedendir. Bu gibi olaylar, muhtemelen ağ anteni gibi HTC U11 ağ işlevleriyle ilişkili olanlar da dahil olmak üzere duyarlı bileşene zarar verebilir. Karşılaştığınız Wi-Fi sorununun donanımla ilgili olduğu düşünüldüğünde, göz önünde bulundurmanız gereken en iyi seçenek profesyonel bir yardım istemektir. Bu, cihazınızı yetkili bir servis merkezine götürmeniz ve cihazınızın bir teknisyen tarafından dikkatlice değerlendirilmesini gerektiren anlamına gelir. Cihazınız hala garanti kapsamındaysa, bunun yerine garanti için de yararlanmayı düşünebilirsiniz.

Bu arada, HTC U11’inizdeki Wi-Fi bağlantı sorununun donanım hasarı ile ilişkili olmadığından eminseniz, sonunda düzeltilmesini sağlama şansınız daha yüksektir. HTC U11 Wi-Fi sorununuzla ilgili yolları öğrenmek için okumaya devam edin ve mümkün olan en kısa sürede tekrar çevrimiçi olun.

Potansiyel çözümler ve önerilen geçici çözümler

Aşağıdaki yöntemler, mobil cihazlarda kablosuz bağlantı sorunlarına genel çözümler olarak kabul edilir. Sorunun temel nedenini belirlemediğiniz göz önüne alındığında, bu yöntemlerin her birine bir şans vererek şansınızı değerlendirebilir ve hangisinin sorunu sizin tarafınızdan çözebileceğini görebilirsiniz. Ancak neyin yanlış gittiğinden ve cihazınızın hangi yönünün düzeltilmesi gerektiğinden eminseniz, devam edip doğrudan ana sorun üzerinde çalışabilirsiniz. Bunu yapmak, gereksiz sorun giderme işlemlerinde zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar. Ama sonra tekrar, ihtiyaç duyduğunuzda bu izlenecek yollara başvurmaktan çekinmeyin.

Sorunun çözülüp çözülmediğini belirlemek için her adımı tamamladıktan sonra HTC U11 kablosuz bağlantınızı test ettiğinizden emin olun. Gerekirse bir sonraki uygulanabilir çözüme geçin.

İlk yöntem: Modemi veya kablosuz yönlendiriciyi kapatıp açın.

Bu genellikle, İnternet bağlantısı konusunda sorun yaşayan abonelerine İnternet servis sağlayıcıları tarafından önerilen ilk yöntemdir. Buradaki güç döngüsü, kablosuz ağ ekipmanının (modem veya kablosuz yönlendirici) birkaç saniye kapatılması ve ardından tekrar açılması anlamına gelir. Bunu yapmak, modeminizin veya kablosuz yönlendiricinizin kablosuz ev ağınızla sorunlara neden olabilecek olası bozuk bellenimini ortadan kaldıracaktır. Aynı şekilde modeminizin veya kablosuz yönlendiricinizin ana kuleden yeni bir bağlantı kurmasına izin verecektir. Dolayısıyla, daha önce yapmadıysanız, modeminizi veya kablosuz yönlendiricinizi nasıl kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç düğmesini bulun ve ardından cihaz tamamen kapanana kadar basın. Kapalıyken, güç kablosunu güç kaynağından veya duvar prizinden çıkarın. En az 30 saniye fişini çekin. Geçen süreden sonra modeminizi / yönlendiricinizi tekrar güç kaynağına takın. Tekrar açmak için Güç düğmesine basın.Tüm ışıkların sabit hale gelmesini bekleyin. HTC U11 cihazınızı ve ağa bağlı diğer cihazları yeniden başlatın. Telefonu yeniden başlatmak (yumuşak sıfırlama) için kapatmak için Güç düğmesine basın. Yaklaşık 30 saniye sonra tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın. Güç düğmesini basılı tutun ve ardından Yeniden Başlat öğesine dokunun.

Telefon tamamen açıldığında, Wi-Fi bağlantınızı test edin ve zaten istendiği gibi çalışıp çalışmadığına bakın.

Modeminizde veya kablosuz yönlendiricinizde herhangi bir kırmızı ışık görürseniz bu yöntemi uygulayın. Genellikle her şeyin yolunda olduğunu söylemek için ışıklar Mavi veya Yeşil renkte görünmelidir. Kırmızı ışık genellikle bir uyarıyı ve bir şeyin yanlış olduğunu gösterir.

İkinci yöntem: Ağ kesintisini kontrol edin.

Devam eden ağ kesintisinin olası bir göstergesi modeminizde veya kablosuz yönlendiricinizde kırmızı ışık göstergesidir. Bu durumda, yapmanız gereken ilk şey, modemi veya yönlendiriciyi üç kereye kadar kapatıp açmaktır. Işıklardan herhangi biri hala kırmızı görünüyorsa, büyük olasılıkla bir kesinti anlamına gelir. Onaylamak için İnternet servis sağlayıcınızı arayabilirsiniz.

Ağ kesintisinin yanı sıra, hesap durumunuzu servis sağlayıcınız veya operatörünüzle de doğruladığınızdan emin olun. Bağlantısızlık gibi bazı ağ sorunları etkin olmayan hesap durumuna bağlıdır. Bu durumda, giden servislerin yanı sıra internet bağlantınız geçici olarak devre dışı bırakılır. Hesap sorunları çözüldüğünde, tüm hizmetleriniz tekrar normal şekilde çalışmaya başlar. Bu yüzden onları aradığınızda bunu yaptığınızdan emin olun.

Üçüncü yöntem: Kablosuz’u kapatıp tekrar açın.

Bu hile, rastgele uygulamalar aksaklıklarının neden olduğu kablosuz bağlantı sorunları yaşayanların çoğuna harikalar yarattı. HTC U11 akıllı telefonunuzda Wi-Fi özelliğini açmak veya kapatmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine (kare noktalar) dokunun. Ayarlar’a dokunun. KAPALI duruma getirmek için Wi-Fi anahtarına dokunun. Birkaç saniye sonra tekrar açmak için Wi-Fi anahtarına tekrar dokunun. Menzildeki kullanılabilir kablosuz ağların bir listesini görüntülemek için Wi-Fi öğesine dokunun.

HTC U11 cihazınızdaki Wi-Fi ağlarını manuel olarak da tarayabilirsiniz. Bunu yapmak için üç dikey noktaya dokunun ve ardından Tara’yı seçin.

  Kayıtlı ağları görüntülemek için Ayarlar simgesine (direksiyon simidi gibi görünür) dokunun. Bunu yaptığınızda, herkese açık Wi-Fi kullanılabilir olduğunda bildirim etkinleştirmek ve uyku modu sırasında Wi-Fi durumunu ayarlamak gibi seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Dördüncü yöntem: Telefonunuzun Ayarlarını kontrol edin.

HTC U11 cihazınızda Wi-Fi kullanımının yanı sıra Wi-Fi kullanımında sorun yaşayıp yaşamadığınızı kontrol etmeniz gereken özellikler arasında Uçak Modu ve Güç Tasarrufu Modu bulunmaktadır. Uçak veya Uçuş Modu etkinleştirildiğinde, HTC U11 cihazınızdaki arama işlevleri, veri hizmetleri, Bluetooth ve Wi-Fi dahil tüm kablosuz radyolar kapatılır. Bunu olası nedenlerden dışlamak için Ayarlar’a gidin ve Uçak modunun kapalı olduğundan emin olun. HTC cihazınızda Uçak modunu nasıl açacağınız veya kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç düğmesini basılı tutun Uçak Modu öğesine iki parmağınızla ekranınızdaki durum çubuğundan aşağı kaydırın. Bunu yaptığınızda Hızlı Ayarlar paneli açılır. Uçak modunu açmak veya kapatmak için Hızlı Ayarlar panelindeki Uçak modu kutucuğuna dokunun. KAPALI olarak ayarlandığından emin olun.

Durum çubuğunda Uçak modu simgesini göreceğiniz için Uçak modunun açık olup olmadığını anlayacaksınız. Uçak modu kapatıldığında, çağrı işlevi tekrar açılır ve cihazınızda önceki Bluetooth ve Wi-Fi durumu geri yüklenir.

Uçak modundan ayrı olarak kontrol etmeniz gereken bir diğer özellik de HTC U11 akıllı telefonda Güç Tasarrufu modu veya Aşırı Güç Tasarrufu modudur. Etkinleştirildiğinde, bu özellik pil ömrünü uzatmak için telefon işlevlerinizin çoğunu sınırlar. Bununla birlikte, yalnızca telefon aramaları, kısa mesaj ve e-posta gibi en temel işlevleri kullanabileceksiniz. Bunun Wi-Fi bağlantı sorununuza neden olmadığından emin olmak için ayarları kontrol edin ve Güç tasarrufu modunun KAPALI olduğundan emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar’a dokunun. Güç’e dokunun.

Ayrıca HTC U11 cihazınızda Extreme Power saving modunun ne zaman otomatik olarak açılacağını veya etkinleştirileceğini ayarlayabilir veya belirleyebilirsiniz.

  Bunu yapmak için, Aşırı Güç Tasarrufu Modu’na dokunun, Aşırı güç tasarrufu modunu otomatik olarak aç, ardından güç tasarrufu modunun ne zaman otomatik olarak etkinleştirileceğini belirten pil seviyesini seçin.

Beşinci yöntem: Kablosuz ağı unutun ve yeniden bağlanın.

Mobil cihazlarda kablosuz bağlantı sorunları ile mücadelede etkili çözümlerden biri, sorunlu ağı unutmak veya kaldırmak ve daha sonra yeniden bağlanmaktır. Bunu yaptığınızda, kablosuz ağ şifreleri de dahil olmak üzere mevcut Kablosuz ayarlarınız silinir, bu nedenle aşağıdaki adımlara geçmeden önce bunları not ettiğinizden emin olun:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. Tercih ettiğiniz kablosuz ağları listeden seçin. İstenirse, devam etmek için ağ anahtarını veya parolayı girin.

Kablosuz ağa başarılı bir şekilde bağlandığınızda durum çubuğunda Wi-Fi simgesinin görüntülendiğini göreceksiniz.

Altıncı yöntem: HTC U11 cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Ağ ayarlarını sıfırlamak, HTC U 11 akıllı telefonunuzdaki bağlantı sorunlarını mobil veriler veya Wi-Fi ağı ve Bluetooth cihazları aracılığıyla düzeltmenize yardımcı olabilir. Ancak bu işlem, ağ şifreleriniz ve özelleştirilmiş ayarlarınız dahil olmak üzere ağ bilgilerinizi siler. Sıfırlamadan sonra, ağ ayarlarınız orijinal ayarlarına veya fabrika varsayılanlarına geri yüklenir. Denemek istiyorsanız, işte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ardından cihazınız yeniden başlatılır.

Daha sonra kablosuz ağınızı tekrar kurabilir, yeniden bağlanabilir, ardından HTC U11 cihazınızın artık İnternet’e kablosuz olarak bağlanıp bağlanamayacağını test edebilirsiniz.

Daha Fazla Yardım Alın

Bu önerilen yöntemlerden hiçbiri kablosuz bağlantı sorununu çözemezse veya HTC U11 cihazınız hala Wi-Fi’ye bağlanamıyor veya Wi-Fi hataları alamıyorsa, sorunu yükseltmek için şimdi cihaz operatörünüzle veya HTC Destek ile iletişim kurmayı düşünmelisiniz. ve daha fazla yardım ve tavsiye isteyin. Sorunun güncel olmayan yönlendirici ürün yazılımı olduğundan şüpheleniyorsanız, yönlendirici üreticinize başvurun ve yönlendirici ürün yazılımının güncellenmesi konusunda yardım alın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.