Wi-Fi’ye bağlanamayan, İnternet erişimi olmayan bir Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Mobil cihazlardaki Wi-Fi sorunları birçok farklı faktöre bağlanabilir. Bu nedenle, altta yatan neden önceden belirlenmedikçe sorun gidermek için daha fazla zaman gerektiğini belirtir. Bu yazıda, bir Samsung Galaxy J3 akıllı telefonda geçen kablosuz bağlantı sorunlarını çözebilecek standart prosedürleri haritaladım. Aynı cihazdaki ilgili sorunlarla başa çıkmak için yardıma ihtiyaç duyduğunuzda bu izlenime başvurmaktan çekinmeyin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipleri için, Galaxy J3 sorun giderme kılavuzumuza uğrayın, çünkü okuyucularımız tarafından bildirilen sorunların çoğunu zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya hâlâ daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Galaxy J3’ünüzün Wi-Fi internete erişmesini engelleyen nedir?

Sorunu gidermeden önce, en azından neyin yanlış gittiğini ve Galaxy J3’ünüzün Wi-Fi’ye nasıl bağlanamadığını anlamaya çalışmanız önemlidir. Bu, hızlı bir çözüm alma şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Size bazı girdiler vermek için, suçlu olarak kabul edilebilecek en yaygın faktörleri ve her birinin telefonunuzun Wi-Fi işlevlerini nasıl etkileyebileceğini özetledim.

  Hesap sorunları – Hesaplarınızda çözülmemiş sorunlarınız varsa İnternet erişimi geçici olarak engellenebilir. Hesabınızın iyi durumda olduğundan ve tüm hizmetlerinizin etkin olduğundan emin olmak için operatörünüzle iletişim kurun.Base tower sorunları – ağınızın temel kulelerinde planlanan bakım veya beklenmedik teknik sorunlar, bulunduğunuz yerde İnternet’in bulunmamasının ana nedenidir. Ağ kesintileri her zaman meydana gelebilir, bu nedenle ağ sorunları kaçınılmazdır. Ağ ekipman hatası – yönlendirici veya modem ürün yazılımı mükemmel değildir ve bu nedenle herhangi bir zamanda çökebilir. Bu olduğunda, ağ ekipmanınız tüm cihazlarınıza kablosuz sinyalleri alamaz ve iletemez. Yanlış ağ ayarları – sorun yalnızca Galaxy J3’ünüzde değişiklik yaptıktan sonra meydana gelirse tetikleyici olarak yanlış ağ ayarlarını düşünebilirsiniz. ağ ayarları. Neyin değiştiğini tam olarak hatırlayabiliyorsanız, cihazınız Wi-Fi’ye hala bağlanabiliyorken önceki ayarlara geri dönün. Aksi takdirde, bunun yerine bir ağ ayarlarının sıfırlandığını düşünün.Bad uygulamaları – dolandırıcı uygulamaların suçlanacağı mobil cihazlarda birçok kablosuz bağlantı sorunu yaşanmıştır. Bu, tarayıcınız gibi ilgili herhangi bir uygulama belki de bozulduğunda ve çöktüğünde gerçekleşir. Sonuç olarak, cihazınızdaki tarayıcı uygulamasını kullanarak İnternet’e göz atamazsınız. Hatalı güncellemeler – ürün yazılımı güncellemelerinin uygulandığında alıcı cihazda sorunlara neden olması normaldir. Aslında, büyük Android güncellemeleri birçok cihazda çeşitli sorunlara veya güncelleme sonrası sorunlara neden olmuştur.Sistem hataları – telefon sistemi bozulduğunda, telefonunuzun Wi-Fi dahil diğer işlevleri muhtemelen etkilenecektir. Çoğu zaman, küçük sistem hataları telefona yüklü haydut uygulamalar, hatalar veya kötü amaçlı yazılımlar tarafından tetiklenir. düşme veya sıvıya maruz kalma. Wi-Fi anteni biraz hasar görmüş olabilir ve bu nedenle artık amacına hizmet edemeyebilir.

Donanımla ilgili Wi-Fi sorunları için, servis genellikle nihai çözümdür. Ancak yine de sorununuzu gidermeye çalışmayı tercih edebilirsiniz. Hiçbir şey çalışmazsa, servis merkezi ziyareti için bir tarih belirlediğiniz ve telefonunuzun bir teknisyen tarafından teşhis edilmesinin zamanıdır.

Galaxy J3’ünüzdeki Wi-Fi sorunlarına potansiyel çözümler

Aşağıda vurgulanan genel çözümler ve Galaxy J3’ünüzdeki Wi-Fi işlevlerinde sorun gidermeyi ve düzeltmeyi deneyebileceğiniz yararlı çözümler ve yardımcı çözümler bulunmaktadır. Bu yöntemler, telefonunuzun donanım bileşenlerinden herhangi birine zarar gelmediği sürece muhtemelen sorunu çözecektir. Her yöntemi uyguladıktan sonra, cihazınızda Kablosuz İnternet’i test etmeyi ve zaten erişiminizin olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Değilse, sonraki yönteme geçin.

İlk çözüm: Yönlendiricinizi / modeminizi kapatıp açın.

Yönlendiriciyi veya modemi birkaç saniye kapatmak, özellikle yönlendirici veya modem ürün yazılımı çöküyorsa, sorunu genellikle düzeltir. Bu işleme yönlendirici / modem güç döngüsü denir ve işte böyle yapılır:

  Kablosuz yönlendiricinizi veya modeminizi kapatın. Yönlendiricinizin veya modemin AC adaptörünü güç kaynağından çıkarın. Yaklaşık 30 saniye ila 1 dakika bekleyin. Ardından yönlendiricinizi veya modeminizi tekrar prize takın. Açmak için güç düğmesine basın. Tüm LED göstergeleri sabit olana kadar bekleyin.

Yönlendirici veya modem yeniden başlatılırken, artık İnternet’e kablosuz olarak bağlanıp bağlanamayacağınızı görmeye çalışın.

İkinci çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Telefonda basit bir yeniden başlatma, cihazınızın Wi-Fi üzerinden İnternet’e erişmesini engelleyen küçük yazılım hatalarını ve aksaklıklarını düzeltmenin anahtarı olabilir. Telefonunuzda aniden internet bağlantısını kaybederseniz, Wi-Fi işlevlerini yenilemek için yeniden başlatın.

Bunu yapmak için Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Menüden Kapat’ı seçin ve Tamam’a dokunun. Telefonunuz kapanıyor. 30 saniye sonra, aygıtın gücü açılana kadar Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

Artık telefonunuzda Wi-Fi İnternet’e bağlanıp bağlanamayacağınıza bakın.

Üçüncü çözüm: Kablosuz’u kapatıp tekrar açın.

Wi-Fi anahtarını kapatmak ve açmak, cihazınızdaki Wi-Fi bağlantısının yenilenmesine de yardımcı olabilir. Bir deneyin ve neler olduğunu görün.

Bunu yapmak için Uygulamalar-> Ayarlar-> Wi-Fi seçeneğine gidin, ardından Wi-Fi’yi birkaç saniye kapatmak için Wi-Fi düğmesine dokunun ve ardından Wi-Fi özelliğini tekrar etkinleştirmek için simgesine dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve İnternet’e tekrar kablosuz olarak erişip erişemeyeceğinizi görmeyi deneyin.

Dördüncü çözüm: Uçak modunu açın ve kapatın.

Bu basit eski numara, mobil cihazlarda farklı bağlantı sorunlarıyla karşılaşan birçok insana zaten harikalar yarattı. Uçak modunun neden ve nasıl değiştirileceğine dair kesin bir açıklama olmamakla birlikte, sorunu çözer, bunu yapmak olumlu bir sonuç verir. Bu yüzden bir şans vermeyi düşünebilir ve o zaman ne olduğunu görebilirsiniz.

Bunu yapmak için Uygulamalar-> Ayarlar-> Uçak moduna gidin, ardından etkinleştirmek için Uçak modu düğmesine dokunun. 30 saniye veya 1 dakika sonra Uçak modunu tekrar kapatmak için düğmeyi değiştirin.

Galaxy J3’ünüzü yeniden başlatın, ardından Wi-Fi ile internete bağlanın ve zaten çalışıp çalışmadığını görün.

Beşinci çözüm: Kablosuz ağınızı unutun.

Şu anda kullanmakta olduğunuz ağ dahil olmak üzere kaydedilmiş bozuk kablosuz ağlar da bunun altında yatan neden olabilir. Bu durumda, kaydedilmiş kablosuz ağların cihazınızdan kaldırılması veya unutulması büyük olasılıkla sorunu çözecektir.

Galaxy J3’ünüzdeki kablosuz ağı unutmak için Uygulamalar-> Ayarlar-> Wi-Fi seçeneğine gidin. Kayıtlı tüm kablosuz ağları göstermek için üzerine dokunun ve ardından unutmak veya kaldırmak istediğiniz kablosuz ağa dokunun. İşlemi onaylamak için Unut öğesine dokunun.

Ayrıca hiçbir şeyin çakışmaya neden olmadığından emin olmak için tüm kablosuz ağları cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Kablosuz ağları kaldırdıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza bağlanmak için ekleyin. Wi-Fi’yi etkinleştirmek için Uygulamalar-> Ayarlar-> Wi-Fi menüsüne geri dönmeniz ve ardından Wi-Fi anahtarına dokunmanız yeterlidir. Kablosuz ağınızı seçin ve Bağlan’a dokunun.

Kablosuz ağınızı listede görmüyorsanız, manuel olarak eklemeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Wi-Fi ekranının sağ üst tarafında bulunan Menü simgesine (üç nokta) dokunun ve ardından Ağ ekle’ye dokunun. Ağ adını, şifreyi ve diğer gerekli bilgileri ve ayarları girin. Kablosuz ağınızı kurmayı tamamladığınızda Kaydet’e dokunun.

Cihazınızı yeniden başlatın ve son eklenen kablosuz ağınıza bağlanın. İnternet’e göz atın ve şimdi geçip geçmediğine bakın.

Altıncı çözüm: Galaxy J3’ünüzdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Cihazınızdaki bazı ayarları değiştirdikten sonra telefonunuz Wi-Fi internet bağlantısını kaybederse ve hangi ayarların veya seçeneklerin değiştiğini ve sorunu tetiklediğini hatırlayamıyorsanız bir ağ ayarlarının sıfırlanması gerekebilir. Ancak bu, sunucu ayrıntıları ve şifreler dahil olmak üzere kablosuz ağ bilgilerinizi siler. Bununla birlikte, sıfırlamaya başlamadan önce bu bilgileri not edin.

Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamak için Uygulamalar-> Ayarlar-> Yedekle ve sıfırla-> Ağ ayarlarını sıfırla’yı seçin ve ardından onaylamak için Ayarları iki kez sıfırla’ya dokunun. İstenirse cihazınızın şifresini girin.

Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve kablosuz ağınıza bağlanın.

Son seçenek: Galaxy J3’ünüzde fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Tüm önceki yöntemleri uyguladıktan sonra sorun devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama son çare olarak kabul edilebilir. Düzeltme olarak tam sistem sıfırlaması gerektiren telefon sistemiyle ilgili karmaşık bir sorun olabilir. Ancak, telefonunuzda depolanan tüm verilerinizin ve kişisel bilgilerinizin işlem sırasında silineceğini lütfen unutmayın. Şansınızı denemek ve bir ana sıfırlamaya devam etmek isterseniz, verilerinizi yedekleyin ve aşağıdaki adımları izleyin:

  Ses Seviyesini Artır ve Ana Ekran düğmelerini aynı anda birkaç saniye boyunca veya Samsung logosu görünene kadar basılı tutun. Menüden Verileri Sil / Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini belirlemek için Ses Açma / Kapatma düğmesini kullanın. Evet’i vurgulamak için Ses Açma / Kapama düğmesine tekrar basın ve ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. Telefonunuz sıfırlanana kadar bekleyin ve tamamlandığında Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğinin vurgulandığını görmelisiniz. ve ilk etkinleştirme ayarına devam edin.

Kablosuz ağınızı ekleyin ve ayarlayın, ardından artık İnternet’e kablosuz olarak bağlanıp bağlanamayacağınızı test edin.

Diğer Öneriler

  Cihazınızı güncelleyin. Telefonunuzdaki kullanılabilir yazılım güncellemelerini kontrol edin ve varsa verilerinizi yedekleyin, ardından güncelleme indirme ve yüklemeye devam edin. Bir yazılım güncellemesi, özellikle cihazınızdaki bir sistem çakışması veya eski bir bellenimden kaynaklanıyorsa sorunu çözmenin anahtarı olabilir. Güncellemeler ayrıca hata düzeltmeleri de içerir, bu nedenle telefon sisteminizde yaşayan bazı hataların tetiklediği Wi-Fi hatalarını da çözebilir. Sorunun kablosuz yönlendiriciniz veya modeminizle ilgili olduğundan şüpheleniyorsanız, daha fazla yardım için ekipman üreticisine başvurmayı düşünmelisiniz. Tıpkı diğer elektronik cihazlar gibi, kablosuz yönlendiriciler ve modemler de özellikle eskiyken ürün yazılımı çökmelerine karşı hassastır. Ağ ekipmanıyla ilgili sorunun önemli bir göstergesi, üzerindeki kırmızı ışıktır. Ayrıca, diğer tüm cihazlarınızın aynı kablosuz ağda İnternet erişimi yoksa. Galaxy J3’ünüze yeni bir bellenim (Android) güncellemesi yükledikten sonra sorun devam ederse ve devam ederse, sorunu Samsung Destek’e yükseltmek bir sonraki seçeneğiniz olacaktır. Size başka seçenekler sunabilirler.Hizmet / onarım. Yukarıda belirtilen geçici çözümler, altta yatan neden yazılımla ilgiliyse Wi-Fi İnternetinizdeki sorunu çözebilmelidir. Ancak bu noktaya el altında aynı sorunla ulaştıysanız, bir teknisyenin yardımını aramanız bir ipucu. Hatalı bir donanım arızalı olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra açılmayacak veya açılmayacak Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu ve Potansiyel Çözümler] Logoda takılı kalan Samsung Galaxy J3 hakkında ne yapılmalıSamsung Galaxy J3 Samsung Logosuna Önyükleme Sonra Sorunu Kapatır & Diğer İlgili Sorunlar “Ne yazık ki Google Uygulaması durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy J3’ün (2017) nasıl düzeltileceği [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J3’ünüz suya düştüyse ve bundan sonra açılmıyorsa yapmanız gerekenler [ Sorun giderme kılavuzu]