Wi-Fi’ye bağlanamayan, İnternet erişimi olmayan Motorola Moto Z3 Play’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Mobil cihazlarda yavaş taramadan kesintili veya hiç bağlantısız İnternet sorunları çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir. Bu yazıda ele alınan, Motorola Moto Z3 Play cihazında aniden Wi-Fi’ye bağlanmayacak ilgili bir konudur. Moto Z3 Play’inizin İnternet erişiminin nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

WiFi’ye bağlanamayan Moto Z3 Play ile ilgili sorunları nasıl giderebilirim?

Çoğu zaman, ani belirtiler Wi-Fi erişim noktasındaki rastgele ürün yazılımı sorunları veya kablosuz yönlendirici veya modem olan (ağ kurulumunuza bağlı olarak) çok fazla İnternet bağlantısı kaynağı nedeniyle ortaya çıkar. Bununla birlikte, telefondaki yazılım sorunlarını gidermeden önce kablosuz yönlendiricinizdeki veya modeminizdeki rastgele ürün yazılımı sorunlarını gidermeniz önerilir.

Bunu yapmanın en basit ve etkili yolu kablosuz yönlendiriciyi / modemi yeniden başlatmaktır. İşlem, mobil cihazlarda yazılımdan sıfırlama olarak çalışan yönlendirici / modem güç döngüsü olarak da adlandırılır. Kablosuz yönlendiricinize veya modeminize erişebiliyorsanız, bulun ve kapatmak için Güç düğmesine basın. Güç kapalıyken, AC adaptörünü güç kaynağından yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arasında çıkarın. Sonra tekrar takın ve açın. Bu, yönlendiriciyi / modemi harekete geçirmek ve çalışmayı durdurmak için tetikleyen küçük ürün yazılımı hatalarının temizlenmesine yardımcı olacaktır. Moto Z3 Play’iniz önceki geçici çözümü uyguladıktan sonra hala İnternet erişimine sahip değilse, devam edip aşağıdaki çözümlerden herhangi birini deneyebilirsiniz.

İlk çözüm: Moto Z3 Play’inizi yeniden başlatın / yumuşak sıfırlayın.

Wi-Fi bağlantı sorunları, telefondaki küçük yazılım sorunlarından kaynaklanan diğer rastgele aksaklıklar arasında da ortaya çıkabilir. Bu hataları gidermek için, yazılımdan sıfırlama veya cihazın yeniden başlatılması önerilir. Moto Z3 Play’inizi yumuşak sıfırlamak için:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve ardından Güç kapalı menüsü göründüğünde bırakın. Telefonu kapatmak için Kapat seçeneğine dokunun. 30 saniye sonra, Moto logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanmasına izin verin. Ayrıca durum çubuğundaki Wi-Fi sinyal göstergesini kontrol edin ve telefonunuzun güçlü sinyal alıp almadığını görün. Ardından, tarayıcı uygulamanızı açın ve telefonunuzun İnternet’e zaten erişip erişemediğini görmek ve test etmek için farklı web sitelerine gidin. Aksi takdirde, yine de Kablosuz İnternet’e bağlanamıyorsa, bir sonraki geçerli çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Moto Z3 Play’inizde Wi-Fi’yi devre dışı bırakın ve yeniden etkinleştirin.

Mobil cihazlarda rastgele Wi-Fi internet sorunlarına bir başka basit çözüm, Wi-Fi’yi kapatıp tekrar açmak için eski hiledir. Telefonun Wi-Fi işlevlerini yenilemenin ve yeniden başlatmanın başka bir yolu gibi görünüyor ve böylece rastgele Wi-Fi hataları ve hataları ortadan kaldırıyor. Denemek isterseniz, işte böyle yapılır:

  Ayarlar’a dokunun.Wi-Fi öğesine dokunun.Ardından Wi-Fi anahtarını kısa bir süre için kapatıp açın.

Alternatif olarak, durum çubuğunu iki kez aşağı kaydırın, ardından Wi-Fi’yi birkaç saniye kapatmak için Wi-Fi simgesine dokunun ve ardından tekrar açmak ve yeniden bağlanmak için simgesine dokunun.

Kablosuz özelliğini kapatıp açmanın yanı sıra, Uçak modu hilesini de deneyebilirsiniz. Bu, birçok akıllı telefon sahibi tarafından, Bluetooth ve Wi-Fi dahil olmak üzere telefonun kablosuz radyolarını etkileyen rastgele sorunlarla uğraşırken harikalar yarattığı kanıtlanmıştır. Ve sadece Uçak Modu anahtarını birkaç saniye açıp tekrar kapatarak yapılır.

Uçak modunun etkinleştirilmesi, telefonun kablosuz işlevlerini otomatik olarak devre dışı bırakır ve özelliğin devre dışı bırakılması bunları tekrar kapatır. Böylece, telefonun kablosuz işlevlerinde hızlı bir yeniden başlatma gibi çalışır.

Üçüncü çözüm: Moto Z3 Play’inizdeki ağ / APN ayarlarını sıfırlayın.

Telefondaki ağ ayarları hataları da çakışmaya neden olabilir ve sonunda Wi-Fi İnternet bağlantısını durdurur. Bu genellikle telefon ayarlarını değiştirdikten sonra oluşur ve bazı seçenekler buna göre yapılandırılmamıştır. Telefondaki sistem ayarlarını otomatik olarak geçersiz kılan bir yazılım güncellemesi yüklendikten sonra da aynı şey olabilir. Bunu temizlemek için, varsayılan veya orijinal değerleri geri yüklemek üzere telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilir ve buradan seçenekleri ayrı ayrı yapılandırabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Yukarı ok simgesine dokunun. Ayarlar-> Sistem-> Seçenekleri sıfırla menüsüne gidin.Ardından Wi-Fi, Mobil ve Bluetooth’u Sıfırla’ya dokunun. Devam etmek için AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Son olarak, onaylamak için AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Ağ ayarlarını sıfırlama tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın, ardından sorun başlamadan önce ağ tercihlerinizi önceki tercihlerinize göre yapılandırın. Wi-Fi dahil olmak üzere kullanmak istediğiniz ağ özelliklerini etkinleştirmeyi unutmayın.

Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en son sürüme güncelleyin.

Bir güncelleme yüklemek, rastgele hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar tarafından tetikleniyorsa sorunu düzeltmenin anahtarı olabilir. Yazılım güncellemeleri genellikle güvenlik geliştirmeleri için düzeltme ekleri sunar. Ancak telefonunuz Wi-Fi İnternet’e bağlanamadığından, Motorola Cihaz Yöneticisi aracını kullanarak telefon yazılımınızı bir bilgisayarda güncelleyebilirsiniz. Bu araç, Motorola cihazınızın bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlanmasını ve ardından dosya aktarımı veya güncelleme yazılımı gerçekleştirmesini sağlayan USB sürücüleri ve yazılımı içerir. Başlamak için, aracı Windows veya Mac bilgisayar için indirip yüklemeniz yeterlidir. Bu aracı kullanarak cihaz yazılımınızı güncellemek için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekir.

İnternet bağlantınız için mobil verilere güveniyorsanız, bunun yerine Moto Z3 Play’inizi kablosuz olarak güncelleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Tüm uygulamaları göstermek için Ana ekrandan Yukarı ok simgesine dokunun. Ayarlar’a dokunun. Sistem’i seçin. Sistem güncellemeleri’ne dokunun. Sistem güncelleme geçmişi istemi görünecektir.Güncellemeyi kontrol et seçeneğine dokunun. İstenirse, bilgileri okuyun ve Tamam’a dokunun. Bir güncelleme varsa ve yüklemek istiyorsanız İndir’e dokunun.

Güncelleme indirme ve kurulumunu tamamlamak için ekrandaki diğer talimatları izleyin.

Beşinci çözüm: Moto Z3 Play’inizi fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin.

Mümkün olan en son çözüm ve diğer herkesin sorunu çözemediğini deneme seçeneği bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama olacaktır. Bunu yapmak, telefonun Wi-Fi işlevleriyle çakışmaya neden olan kötü amaçlı yazılımlar ve hatalar dahil olmak üzere telefondaki her şeyi siler. Telefon ayarlarınızdan veya Android Kurtarma modundan bir ana sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. Tüm önemli verileri önceden yedeklemeyi unutmayın.

Ayarlar menüsü aracılığıyla Moto Z3 Play’inizi fabrika varsayılanlarına sıfırlamak için:

  Ayarlar’ı açın. Yedekle ve Sıfırla’ya gidin. İstenirse şifrenizi, PIN’inizi veya deseninizi girin. Telefonu sıfırla’ya dokunun.

Android Recovery ile fabrika ayarlarına sıfırlama da yapabilirsiniz. Bu donmuş bir Motorola Moto Z3 Play cihazında ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama için alternatif bir yöntem olacaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ardından, menü görünene kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda basılı tutun.Önyükleme Modu seçim menüsü görüntülendiğinde her iki düğmeyi de bırakın. Ekranda, Kurtarma düğmesine erişmek için Güç düğmesine ve Sesi Açma düğmesine birkaç kez basın ve bırakın. düğmesine basarak yalnızca Kullanıcı verilerini veya Kullanıcı verilerini + kişiselleştirilmiş içeriği vurgulayın. Sonra onaylamak için Güç düğmesine basın. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanana kadar bekleyin ve ardından cihazın yeniden başlatılmasını onaylamak için Güç düğmesine basın.

Çoğu zaman, mobil cihazlardaki yazılımla ilgili sorunlar ana sıfırlamadan sonra düzeltilir. Sorun devam ederse, büyük olasılıkla genellikle servis gerektiren donanım sorunlarıyla uğraşıyorsunuz demektir.

Diğer seçenekler

Sorunu ağ servis sağlayıcınıza veya operatörünüze iletebilir ve hesap ve hizmet durumunuzu doğrulayabilirsiniz. Sonlarında devam eden ağ kesintilerini kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, daha fazla sorun giderme yardımı ve önerileri için Motorola destek ekibine başvurarak özellikle telefon sistemini güncelledikten sonra sorun başladıysa. Sorunun Wi-Fi yönlendiriciniz veya modeminizle ilgili olduğundan şüpheleniyorsanız, cihaz üreticisine başvurun ve ürün yazılımını güncelleme veya gerekli sorun giderme işlemlerini gerçekleştirme konusunda yardım isteyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.