Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Wi-Fi ile internete bağlanabilmek akıllı telefonlar için çok önemlidir. Bu nedenle, Samsung Galaxy S8’in sahibi olan okuyucularımızdan, yeni telefonlarının Wi-Fi ağlarına bağlanamadığından şikayet eden mesajlar aldığımızda, bunu önceliklerimizden biri haline getirdik. Bu nedenle, bu yazıda, Wi-Fi bağlantısıyla ilgili bir şey olan üç sorunu ele alacağım ve elbette, sorun gidermemizin konusu yeni Galaxy S8.

İlk sorun, bir Wi-Fi ağına bağlanmayacağı bildirilen bir birim hakkında. Aygıtla ilgili bir sorun olabilir veya ağla ilgili bir sorun olabilir. İkincisi, Wi-Fi anahtarının grileştiği veya devre dışı bırakıldığı nadiren meydana gelen konular arasındadır. Bu sorun oluştuğunda bir ağa bağlı olup olmadığınıza bağlı olarak, bu durumda bağlantı olmadan bırakabilirsiniz. Son olarak, telefon boşta kaldığında internetin düştüğü bir sorun var. Bir sorun gibi görünebilir ama çoğu zaman değildir. Bu sorunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve oluşması durumunda cihazınızda nasıl sorun giderileceğini öğrenmek için aşağıdaki okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kablosuz ağa bağlanmayacak Galaxy S8 sorun giderme adım adım kılavuzu

Sorun: Nedense, yeni Galaxy S8’im artık bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanamıyor. Zaten yüzlerce kez yeniden başlatmayı denedim, ancak yine de evim wi-fi’ye veya daha önce bağlandığım halka açık noktalara bağlanmayacak. Veri kullanmadıkça kullanamadığım için bu sorunu telefonumla düzeltmek için yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler. Sorun Giderme: Telefonunuzda, yalnızca bu sorunun Wi-Fi hizmetiyle veya donanımla ilgili aksaklıklarla sınırlı olup olmadığını ve Wi-Fi’yi işleyen donanımla sınırlı olup olmadığını bilmek zorundayız. Bu sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmemiz gerekiyor, bu nedenle bu sorunu bir teknolojiden yardım almadan çözüp çözemeyeceğimizi bileceğiz çünkü eğer değilse, ünitenizi değiştirmelisiniz. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

1. Adım: Üçüncü taraf uygulamaların soruna neden olup olmadığını öğrenmek için telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu sorunun yüklediğiniz uygulamalardan birinin neden olduğu olasılığını ortadan kaldırmalıyız. Hangisi olduğunu bilmediğimiz için, telefonu yalnızca dahili uygulamaların çalışmaya devam edeceği ve tüm üçüncü taraf öğeleri geçici olarak devre dışı bırakılacağı teşhis durumunda başlatmamız gerekiyor. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın ve başarılı olup olmadığını görmek için bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanmayı deneyin. Galaxy S8’inizi güvenli modda şu şekilde başlatabilirsiniz:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Şimdi bir Kablosuz hotspot’a bağlanmaya çalışın ve başarılı olursa, telefonunuzun normal çalışmasına müdahale eden bir uygulama olduğu doğrulandı. Bu uygulamayı bulup kaldırmanız gerekir. Aramanıza, sorundan önce yüklediğiniz uygulamalardan başlayın. Ardından bunları kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Telefonunuz güvenli modda bile bir Wi-Fi şebekesine başarıyla bağlanamazsa, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Şimdi bu sorunun bazı bozuk önbelleklerden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaya çalışacağız. Bu geçici dosyalar, belirgin bir nedenden ötürü bozulma eğilimindedir ve yeni bir ürün yazılımı yüklendiğinde de eski haline gelecektir. Bunu yaparak sorunun çözüleceğine dair bir garanti yoktur, ancak bunu ortadan kaldırmak zorundayız. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra telefonun yeniden başlatılması biraz daha uzun sürecektir, ancak aktif olduktan sonra bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanmaya çalışın ve sorun devam ederse bir sonraki adıma geçin.

3. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk iki prosedür işe yaramazsa, bu son çare olacak. Telefonu varsayılan fabrika ayarlarına geri getirerek sorunun çözülüp çözülemeyeceğini bilmek için bunu yapmanız gerekir. Değilse, mağazaya geri getirip değiştirmenin zamanı geldi. Ancak sorun giderildiyse, ayarlarınız ve yüklemenizle ilgili uygulamalar hakkında daha dikkatli olmanız gerekir.

Ancak sıfırlamadan önce, dosyalarınızın ve verilerinizin tümü silinecekleri için bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun, ardından aşağıdaki adımları uygulayarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Ardından telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatın ve ardından maste sıfırlama yapın:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra sorun devam ederse, telefonu mağazaya geri getirmeli ve gerçekten yanlış bir şey olduğu için değiştirilmesini sağlamalısınız.

Galaxy S8’iniz gri renkte bir Wi-Fi anahtarı ile nasıl giderilir

Sorun: Merhaba. Yeni Galaxy S8’imdeki Wi-Fi anahtarı açılamıyor. Demek istediğim, neden böyle olduğu hakkında bir fikrim yok, bir nedenle devre dışı veya gri görünüyor. Telefon zorlukla bir hafta benimle öylesine çok sinir bozucu ve endişe benim tarafımda dikkate onun fiyat. Bana yardım edebilir misiniz lütfen? Teşekkürler.

Sorun Giderme: Galaxy S3’ten beri bu tür bir sorun zaten yaşanıyor, bu yüzden daha önce birçok kez gördük. Bir aksaklık, bir ürün yazılımı sorunu veya üçüncü taraf uygulamalarının neden olduğu bir sorun olabilir. Şimdi, bu konuda yapmanız gerekenler:

1. Adım: Güvenli moddayken Kablosuz’u açmayı deneyin

Yine, sorunun bir uygulama sorunundan kaynaklanması mümkündür, bu nedenle telefonunuzu güvenli modda başlatmamız gerekir. Bu arada, bu yöntem her zaman daha önce çalıştı, bu yüzden denemenizi istiyoruz:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Bu moddayken Wi-Fi anahtarı etkinse, açın ve bu konumda bırakın ve ardından telefonunuzu normal modda yeniden başlatın. Bu, sorunu çözmelidir, ancak kalırsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Adım 2: Ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabileceğinden fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin

Wi-Fi anahtarı Güvenli modda hala devre dışı bırakılmışsa veya telefonunuzu normal şekilde yeniden başlattıktan sonra bile devre dışı kalırsa, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Tabii ki, önce dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu Ayarlar Menüsü üzerinden sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya getirmek için geri yükleyin.Ayarlar düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. .

Başarısız olursa, telefonu tekrar mağazaya getirin ve değiştirin.

Ekran kapandığında Galaxy S8 Wi-Fi bağlantısı kesiliyor

Sorun: Umarım siz bu sorunu biliyorsunuzdur. Telefonum bir Galaxy S8 ve neredeyse 3 hafta önce aldığımdan beri Wi-Fi her zaman çalışıyor. Ancak geç saatlerde, telefon kullanılmadığında e-postalarım geçmiyor. Ancak, ekran açıldığında, kaçırdığım tüm mesajlar acele eder, bazen ekran açılır açılmaz 20’den fazla mesaj alabilirim. Telefonum arızalı mı veya bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Evde ve ofiste gerçekten iyi bir Wi-Fi bağlantım olduğu için mobil veri kullanmamayı tercih ediyorum. Telefonumun daha önce olduğu gibi çalışmasını istiyorum. Teşekkürler.

Çözüm

Telefonunuzla ilgili bir sorun yok. Sadece değiştirilmiş bir ayar olabilir. Telefonunuzun Wi-Fi ayarlarına gitmeniz, Gelişmiş’i seçmeniz ve ardından uyku sırasında Wi-Fi’yi açık tut öğesine dokunmanız ve ardından Her Zaman’ı seçmeniz yeterlidir. Bu, telefon boşta kaldığında Wi-Fi’nin kapanmasını önler.

Ancak, Wi-Fi zaten olması gerektiği gibi ayarlanmışsa ve bu sorun devam ederse, tüm sistem önbelleklerini değiştirmek için önbellek bölümünü silmeniz yeterlidir:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.