Wi-Fi’ye Bağlanmayan Bir Android Nasıl Onarılır (Tüm Çeşitlerde)

Android telefonlar etkileyicidir. Özellikleri ve tasarımları birçok kullanıcıyı hayrete düşürdü; Ancak Android telefonunuzda veya tabletinizde Wi-Fi bağlantı sorunları ile karşılaştınız mı? Yaptıysanız, tek değilsiniz çünkü android Wi-Fi sorunları oldukça yaygın. Bu nedenle, android cihazlarınızda Wi-Fi sorunlarını çözmenize yardımcı olacak bir çözüm listesi oluşturduk.

“Android akıllı telefonlar” için ipuçları, geçici çözümler ve çözümler hakkında konuşacağız: Samsung Galaxy, HTC, Nexus ve LG ve tüm varyantlar. Karşılaşacağınız sorunu gidermeye çalışırken basit çözümlerle başlayacağız ve karmaşık çözümlere geçeceğiz.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S7 Edge’i Güvenli Modda Açın ve Android Açılmıyor

İlgili: Samsung Galaxy S9 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Android İçin Çözümler Wi-Fi’ye Bağlanmayacak

Neden android telefonum / tabletim internete bağlanmıyor?

Android telefonunuzda Wi-Fi sorunları ile karşılaşmanızın tek bir nedeni olmamasına rağmen, 4 koşulda sınıflandırılabilir.

4 Muhtemel sebepler:

  IP adresi ve DHCP gibi ağ konfigürasyonları Yazılım ve ürün bilgisi aksaklığı Şifreler ve yanlış bilgilendirme Radyo dalgası dağılımı: (WiFi, düz bir çizgide hareket eden radyo dalgalarıdır, modemden uzak bir konumda veya ayrı duvarların arkasındaysanız yorumlanabilir)

 

1. Çözüm: Wi-Fi’nizi değiştirin

Hiç bağlanamıyor veya Wi-Fi bağlantınız düşmeye devam ediyor olsa da, Wi-Fi bağlantısını değiştirmenin birçok durumda etkili olduğu bilinmektedir. Telefonunuzun bildirim alanlarını aşağı çekin ve Wi-Fi simgesini arayın, kapatmak için üzerine dokunun, beş saniye bekleyin ve tekrar Açın. Telefonun mevcut Wi-Fi bağlantılarını aramasına izin verin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bu basit numara, hangi modele sahip olursanız olun etkilidir. Samsung Galaxy S2 Wi-Fi sorunlarını çözdü, ancak aynı zamanda birkaç kullanıcı için Samsung Galaxy S7 Edge Wi-Fi sorunlarını çözdü.

2. Çözüm: Uçak Modunu Değiştirin

Bu, birçok kullanıcı için işe yarayan bir düzeltmedir, bu nedenle Uçağı değiştirmeyi deneyin. Uçak Modunu Samsung Galaxy telefonunuzun bildirim alanında bulabilir, bulamayanlar için, bildirim alanının tüm simgelerini kontrol etmenize ve Uçak Modunu aramanıza izin veren simgeye dokunabilirsiniz. Kapatın, beş saniye bekleyin ve tekrar Açın.

 

3. Çözüm: Telefonunuzun Bluetooth’u Açık mı?

Bluetooth, Wi-Fi için bir çelişki yaratabilir, çünkü bazı kullanıcılar Bluetooth açık olduğunda bazı telefonlarda Wi-Fi’nin çalışmadığını fark etmişlerdir. Android Smartphone Bluetooth’unuz Açıksa, bildirimler alanından Kapatın ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için Wi-Fi’nizi tekrar kullanmayı deneyin.

4. Çözüm: Güç Tasarruf Modu

Güç tasarrufu modu, pilinizin daha az güç tüketmesine yardımcı olmak içindir. Wi-Fi’nin pili hızlı bir şekilde tükettiği bilindiğinden, Güç Tasarrufu modunu açtığınızda, genellikle Wi-Fi bağlantınızı keser. Güç Tasarruf Modunun Kapalı olduğundan emin olun. Güç Tasarrufu Moduna Samsung Galaxy telefonunuzun Ayarlar menüsünden erişebilirsiniz.

Birçok Samsung Galaxy S3 kullanıcısı, Samsung Galaxy’nin Wi-Fi Engelliler’e bağlanmayacağını, çünkü bunun zayıf bir bağlantı yüzünden olduğunu söyledi. Telefon uyku modundan döndüğünde, güç tasarrufu modunun Wi-Fi ile etkileşime girdiği ve bir şekilde bağlantıyı kestiği tespit edildi. Sorun yazılımın içindeydi, bu nedenle kullanıcılar kararlı bir Wi-Fi bağlantısı kullanmak isterlerse Güç Tasarrufu Modunun Kapatılmasını sağlamak zorunda kaldılar.

Güç Tasarrufu Modunun telefonunuzda bir çakışma yaratıp yaratmadığını kontrol edin; böylece Samsung Galaxy cihazınızdaki veya diğer Android cihazlarınızdaki Wi-Fi sorununu çözebilirsiniz.

 

5. Çözüm: Tüm Wi-Fi Ağlarını Unutun ve Yeniden Başlayın

Wi-Fi sorunlarını çözmede kullanışlı bir yöntem, özellikle bir şebekeye bağlanamadığınızda, telefonunuzdaki Wi-Fi’nin yeni bir başlangıç yapması için tüm şebekeleri silmek. Ancak devam etmeye karar vermeden önce, Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanmak için gereken tüm ayrıntılara sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, ağ adını ve ağa bağlanmak için gereken şifreyi içerecektir.

  Telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidin Bağlantı üzerine dokunun Wi-Fi arayın ve üzerine dokunun Telefonunuza eklediğiniz tüm Wi-Fi şebekeleri burada listelenir. Ağ adlarının her birine ve ardından Unut seçeneğine dokunun.

Şebekeler silindiğine göre, Ayarlar’a gidip Wi-Fi ve ardından Wi-Fi ağına dokunarak bağlanmak istediğiniz ağı eklemelisiniz. Burada bağlanmak istediğiniz ağı bulacaksınız, üzerine dokunun, şifreyi girin ve bağlanabilmelisiniz.

Wi-Fi bağlantı sorunları pek çok android telefon sahibini rahatsız etti ve Samsung Galaxy 2 Wi-Fi sorunlarını ve Wi-Fi ile Samsung Galaxy S4 sorunlarını nasıl çözebileceğimizi sordular. Bazı S7 ve S7 Edge sahipleri de telefonlarındaki bağlantı sorunlarından şikayetçi olmuş ve bu çözüm bir kaç Samsung Galaxy kullanıcısı için sorunu çözmüştür.

 

6. Çözüm: Parolalar Hakkında Her Şey

Parolalar kaçınılmaz olarak önemlidir çünkü ağın yetkisiz erişime karşı korunmasını sağlar ve yanlış parola girerseniz, bir bağlantı kuramazsınız. Şifreyi biliyor olsanız da yanlış girme olasılığı vardır. Harfleri doğru girip girmediğinizi ve telefonunuzda büyük harf kilidi olup olmadığını kontrol edin. Müşteriler WPA2 kullanan bir ağa bağlanmaya çalıştığında Samsung Galaxy S3 Wi-Fi kimlik doğrulama hatası oluştu, ancak sorun güncellemeler aracılığıyla çözüldü.

7. Çözüm: Doğru ağa mı bağlanıyorsunuz?

Sık sık, benzer ada sahip birkaç ağ fark edebilirsiniz. Doğru ağa bağlandığınızdan emin olun, aksi halde bağlantı kuramazsınız.

Çözüm 8: Akıllı Ağ Anahtarı

Bazı Samsung Galaxy telefonları, Smart Network Switch özelliği ile birlikte gelir; bu, Wi-Fi bağlantısı dengesiz olduğunda, telefonunuzun otomatik olarak mobil verilere geçeceği ve mobil veri bağlantısını kullanacağı anlamına gelir. Wi-Fi ile ilgili sorunları unutmamızı kolaylaştırırken, mobil veri bağlantınızı kullanmak istemiyorsanız, Kapatın. Samsung Galaxy S5 hakkında şikayetçi olan birçok kullanıcı Wi-Fi sinyalini düşürmeye devam ediyor, bunu faydalı bir çözüm olarak buldu.

  Bildirimler gölgesini aşağı çekin Wi-Fi Ayarları menüsünü açmak için Wi-Fi simgesine dokunun Şimdi simgesine dokunun Telefonun sağ üst tarafındaki Daha fazla seçeneğine dokunun Ekranda Akıllı Şebeke Değiştirme ile ilgili ayrıntıları içeren yeni bir kutu açılacak Akıllı Şebeke Anahtarını kullanmayı durdurmak için.

www.guidingtech.com

 

9. Çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Telefonunuzu yeniden başlatmak, telefonunuzun Wi-Fi sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir. Güç menüsünü görene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından Yeniden Başlat üzerine dokunun. Birkaç saniye içinde telefonunuz tekrar açık olmalıdır. Wi-Fi’nin bağlanmasına izin verin ve beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

 

10. Çözüm: İşletim Sistemi Güncellemesi

İşletim sistemleri düzenli olarak güncellenmelidir. Telefonunuzun yazılımı zamanında güncellendiğinde android telefonunuz daha iyi çalışacaktır. Telefonunuzdaki Wi-Fi, yazılımdaki bir hata nedeniyle çalışmıyor olabilir. Bir şirket bir hatanın farkında olduğunda, güncellemelerdeki düzeltmeleri yapar. Samsung Galaxy S3 trendleri arasındayken, kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri, Samsung Galaxy S3’lerinin Wi-Fi’ye Bağlanabildiği, İnternet kullanamayacağıydı. Bu, birçok kullanıcının sorunu çözmesine yardımcı olan bir çözümdü. Sadece S3’te çalışmakla kalmıyor, birçok Samsung Galaxy kullanıcısı da bu çözümün kendileri için de telefonlarında çalıştığını bildirdi.

  Telefonunuzun en son yazılımı kullanıp kullanmadığını kontrol etmek için, Ayarlar bölümüne gidin Cihaz Hakkında üzerine dokunun Güncellemeleri Denetle veya Güncellemeleri İndir üzerine dokunun. Kullanmakta olduğunuz telefona bağlı olarak, farklı seçenekler bulabilirsiniz, ancak telefonunuzun en son yazılımı kullandığından emin olmak için telefonunuzdaki güncellemeleri kontrol etmenizi sağlayan seçeneği aramanız gerekir.

11. Çözüm: Uyku sırasında Wi-Fi’yi Açık Tutun

Cihazınız Wi-Fi bağlantısını kesmeye devam ediyorsa, Wi-Fi ayarlarını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Okurlarımızdan biri “Samsung Galaxy S5’im bağlantıyı koparmaya devam ediyor” derken şikayet etti ve bu sorunu çözdü:

  Telefonunuzun ayarlarına girmek için bildirim gölgesini aşağı çekin ve dişli simgesine dokunun. Şimdi Wi-Fi arayın ve üzerine dokunun. Kullanmakta olduğunuz Samsung Galaxy telefonuna veya sürümüne bağlı olarak farklı seçenekler görebilirsiniz, sağ üstteki üç noktaya veya ‘Diğer’ kelimesini tıklayın. Şimdi aşağı açılır menüden Gelişmiş’i seçin ve üzerine dokunun. “Uyku Sırasında Wi-Fi’yi Tutun” fark edeceksiniz. Her zaman, Sadece fişe takılıyken ve asla olmadığında seçimini yapabilirsiniz. Wi-Fi’nizin sürekli bağlı kaldığından emin olmak için Her zaman üzerine dokunun.

Bu, telefonunuz uyku moduna girdiğinden Wi-Fi bağlantısının sona ermesiyle bağlantı kopma problemini çözmenize yardımcı olabilir. Uyku modu ayarlarının Wi-Fi bağlantılarına müdahale ettiğini fark etmeyen birçok Android kullanıcısı için faydalıdır.

12. Çözüm: Modeminizi Yeniden Başlatın

Modeme bağlı tüm cihazlar çalışmıyorsa, modeminizi yeniden başlatmanız önerilir. Bunu yapmak için, modemle birlikte verilen kılavuzu takip etmeniz gerekir. Kullandığınız modemin modeline ve tipine bağlı olarak, farklı adımlar izlemeniz gerekebilir. Modemi yeniden başlatmak, modemdeki sorunlardan kaynaklanan Wi-Fi bağlantısı sorunlarını çözmenize yardımcı olur.

Modemi yeniden başlatmanın – (modemi WikiHow.com’da nasıl yeniden başlatacağınızı okuyun) sorunun çözülmediğini fark ederseniz, ağa bağlanıp aynı modemi kullanarak başka bir cihazdan Wi-Fi kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Diğer tüm cihazlar bağlantıyı sorunsuzca bağlayıp kullanabiliyorsa, telefonunuzda sorun gidermeye devam edebilirsiniz.

Diğer taraftan, hiçbir cihaz bağlanamıyorsa, modeminizde sorun gidermeniz gerekecektir. Bunun için modem üreticilerini arayabilir ya da modemle birlikte verilen kılavuzda belirtilen talimatları uygulayabilirsiniz.

www.youtube.com

Çözüm 13: Üçüncü Parti Uygulaması

Bazı üçüncü taraf uygulamaları, Wi-Fi’nin beklendiği gibi çalışmasına izin vermeyen bir çatışmaya neden olabilir. Sorun yaşamaya başladığınızdan bu yana yakın zamanda bir uygulama indirdiyseniz kontrol edin. Bunu yaptıysanız, uygulamanın güncellendiğini kontrol etmelisiniz. Güncelleştirilirse ve sorunun uygulamadan kaynaklanıyor olması durumunda, uygulamayı kaldırın veya devre dışı bırakın ve bir kez daha Wi-Fi bağlantısını kullanmayı deneyin.

Okurlarımızdan biri Samsung Galaxy S4 Wi-Fi cihazının açılmayacağından şikayet ettiğinde, soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğunu fark etmeden önce birkaç sorun giderme adımını takip etti. Üçüncü taraf bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, telefonunuzu Güvenli Modda açın.

  Güç düğmesine basın ve basılı tutun İleride, basılı tutun Güç Kapalı düğmesine dokunun. Güvenli modda yeniden başlatmak isteyip istemediğiniz sorulur. Tao OK Cihazınız Güvenli moda geçecek ekran.

Telefonunuzu Güvenli Modda kullanmayı deneyin ve Wi-Fi bağlantısının sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunu yaparsa üçüncü bir taraf soruna neden olabilir. Telefonunuzu normal moda girmek için normal şekilde yeniden başlatabilir ve ardından uygulamalarınız için güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. Tüm uygulamalar güncellenir ancak sorun devam ederse, Wi-Fi’niz düzgün çalışana kadar soruna neden olabileceğini düşündüğünüz uygulamaları kaldırmak isteyebilirsiniz.

 

Çözüm 14: Kablosuz Yönlendirici Ayarlarınızı Kontrol Edin

Android telefonum Wi-Fi’a bağlanmayacağı zaman, genellikle kablosuz yönlendiricinin ayarlarını kontrol etmeyi düşünürüm – (linksys.com adresinden resmi kılavuzu okuyun), ben de kullanıyorum, çünkü ayarlarla uğraşmış ve bitmiş olabilir. telefonumun Wi-Fi’e bağlanmasını engelleme. Telefonunuzun Wi-Fi erişimine izin verildiğinden ve Mac Adresinin engellenmediğinden emin olun, aksi takdirde Kablosuz yönlendiriciye bağlanamazsınız.

Screen Shot 2016-07-18 at 9.06.24 PM

http://www.linksys.com/my/support-article?articleNum=142912 adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

15. Çözüm: Tarih ve Saat

Özellikle zaman dilimleri arasında sık sık seyahat edenler, Wi-Fi ile ilgili sorunların farkına varabilir çünkü android akıllı telefonunuzun tarih ve saati önemli bir rol oynar. Bağlanmaya çalıştığınız yönlendirici üzerindeki tarih ve saatle eşleşmelidir, aksi halde bağlantı kuramayabilirsiniz.

Telefonunuzun tarih ve saatinin, bulunduğunuz yerin tarihini ve saatini yansıttığından emin olun. Ayrıntıları, telefonunuzun Ayarlar menüsüne giderek ve ardından Tarih ve Saat öğesine dokunarak değiştirebilirsiniz. Ardından, tarih ve saati geçerli konumunuzla değiştirmeli ve ardından Wi-Fi’ye bağlanmayı denemelisiniz.

 

Çözüm 16: Modem’in donanım yazılımını güncelleyin

Bazı Android telefon Wi-Fi sorunları gerçekten telefondan doğmaz, bunun yerine kablosuz ağa bağlanmak için kullanılan yönlendiriciden kaynaklanır. Yönlendirici soruna neden olabilir ve sorunun giderilmesi için bir ürün yazılımı güncellemesi gerektirebilir. Yönlendiriciniz için bekleyen herhangi bir üretici yazılımı güncellemesi olup olmadığını kontrol edin ve güncelleyin. Bir kullanma kılavuzu kullanarak yönlendiricinizi güncelleme adımlarını takip etmeniz gerekebilir veya yönlendiriciniz için çevrimiçi yardım alabilirsiniz.

Yönelticinizi güncelledikten sonra, telefonunuzu tekrar Wi-Fi şebekesine bağlamayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Modemimdeki donanım yazılımı nasıl güncellenir – Bu PDF kılavuzunu d-link’ten (kaynak) okuyun.

Screen Shot 2016-07-18 at 9.21.40 PM

Screen Shot 2016-07-18 at 9.23.32 PM

 

 

17. Çözüm: Wi-Fi Direct’in önbelleğini ve Verilerini kaldırın

Samsung Galaxy’niz WiFi ağına bağlanamıyorsa, sorunu çözmek için adımlardan biri Wi-Fi Direct’in önbelleğini ve verilerini silmek. Bu çözüm, en yeni Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’e kadar tüm Samsung Galaxy telefonları için çalışıyor. Bu verileri silmek, eski veriler silinmişse, telefon otomatik olarak yeni önbellek dosyaları oluşturduğundan herhangi bir soruna neden olmaz. Bununla birlikte, kaydedilmiş olan şifreleri de kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, genellikle bağlandığınız ağın ağ adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

  Telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidin Uygulamalara gidin Application Manager üzerine dokunun ve Wi-Fi Direct seçeneğinin altında Wi-Fi Direct’i arayın.

Android Wi-Fi Direct

Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi telefonunuzu kullanmayı deneyin. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

 

Çözüm 18: Android telefonunuzun Önbellek Bölümünü Silin

Samsung Galaxy S5 kullanıcıları Android Lollipop’a güncellendiğinde, pek çok kullanıcı, Samsung Galaxy S5 Wi-Fi’inin Lollipop’a güncelleme yaptıktan sonra yavaşladığını bildirdi. Bu sorun, telefonun önbellek bölümünü silerek, telefon için yeni önbellek dosyalarının oluşturulabilmesiyle çözüldü. Telefonunuzu güncellerken benzer bir sorunla karşılaştıysanız, bu çözümü yararlı bulabilirsiniz. Önbellek bölümü silindiğinde, telefonda otomatik olarak yeni veriler oluşturulur.

LG G5 Önbellek Bölümünü Sil / HTC ONE M9 Önbellek Bölümünü Sil / Nexus Önbellek Bölümünü Sil

  Telefonun Kapatılması Ses Seviyesi ve Ana Tuşu bir arada basılı tutun ve Güç tuşunu basılı tutarak telefonunuzu açın. Ekranda Android simgesini gördüğünüzde, Açma / Kapama tuşunu bırakın, ancak ekranınızda bir menü gelene kadar diğer iki tuşa basılı tutun. Menüdeyken, Şimdi ‘Önbellek Bölümünü Sil’ yazan seçeneği vurgulamak için Ses Kısma tuşunu kullanın. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın

Önbellek dosyalarını kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra, aynı menüye döneceksiniz. Seçeneği vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın, Sistemi Şimdi Yeniden Başlat ve telefonunuz yeniden başlatılacak ve normal moda geri dönecektir. Wi-Fi’ye bağlanın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bu çözüm özellikle, yakın bir güncellemeden sonra Wi-Fi çalışmazsa veya sistemin önbellek dosyaları bozulmuş olduğu için çalışmazsa faydalı olmuştur.

www.talkandroid.com

Devamını oku –Android pil tüketimi

Çözüm 19: Android Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Bu Android için son fakat en etkili çözüm Wi-Fi problemine bağlanmıyor. Bir cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, tekrar orijinal durumuna getiriyorsunuzdur. Bu, indirdiğiniz uygulamalar dahil tüm verilerin kaybedileceği anlamına gelir. Bu nedenle fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine devam etmeden önce veriler için bir yedekleme oluşturmak gereklidir. Tüm Samsung Galaxy telefonları, telefonun Ayarlar menüsünde sıfırlamadan önce verileri yedekleme seçeneği sunar. Dahili yedekleme seçeneğini kullanabilir veya verileri bir bilgisayara manuel olarak yedeklemeyi ya da bir uygulamayı kullanmayı seçebilirsiniz.

Yedekleme oluşturulduktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:

  Android telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidin. Yedekle ve Sıfırla üzerine dokunun, Kullanmakta olduğunuz Android sürümüne bağlı olarak, benzer bir seçenek görebilirsiniz Şimdi Fabrika verilerine Sıfırla öğesine dokunun

Telefonunuzun fabrika ayarlarına sıfırlanması biraz zaman alacak ve yeniden başlatılacaktır. Bu yapıldıktan sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra probleminizin çözülüp çözülmediğini kontrol etmeye çalışın.

 

Sık sorulan Sorular

 

Samsung Galaxy telefonunuz bir Wi-Fi Şebekesini tarayamadığında ne yapmalı?

Bu genellikle birçok Android telefonlarda fark edilir. Gizli bir ağı taramaya çalıştığınızda, ona bağlanamazsınız. Bu sorunu çözmek için, ağ ayarlarına erişiminiz varsa şebekeyi gösterebilir veya ağa bağlanmak için el ile ekleyebilirsiniz. Ağı manuel olarak eklemek için, ağ adını (SSID) ve şifreyi ve şifreleme türünü bilmeniz gerekir.

  Telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidip Wi-Fi üzerine dokunarak Wi-Fi’nizi açın. Şimdi Wi-Fi özelliğini açmak için simgelerin yanındaki düğmeye dokunun; böylece ağları taramaya başlar. Ekranın altında Wi-Fi ağı ekleme seçeneğini göreceksiniz. Üzerine dokunun. Doğru ağ adını ve şifreyi girin ve ‘Bağlan’a dokunun.

www.androidcentral.com

Wi-Fi Bağlantısı Bırakma Durumunda Ne Yapmalı?

Telefonunuz her uyku moduna girdiğinde Wi-Fi bağlantısı kesiliyor mu? Bağlantıyı kesme sorununa genellikle Wi-Fi ayarlarınızdan kaynaklanır ve bu, telefonunuzun uyku modundayken Wi-Fi bağlantısının kesilmesine neden olabilir. Ayarlar, Wi-Fi’nin her zaman açık olması ve telefonunuz etkin olmadığında önemli e-postaları veya mesajları kaçırmamanız için değiştirilebilir. Ayarlarınızı değiştirmek için Wi-Fi ayarlarına erişin; böylece Wi-Fi’niz her zaman Açık olur. Daha fazla ayrıntı için Çözüm 10’a bakın.

 

 

Ya Wi-Fi’im açılmıyorsa?

Wi-Fi hakkındaki makaleyi açmaz

İPUCU: Davanızın kapalı olduğundan emin olun.

 

WiFi Bağlantılıysam, İnternet Erişimi Yoksa?

Basitçe, cihazınızı 1-3 kez yeniden başlatmak bu sorunu çözebilir. Değilse, WIFI’yı okuyun ancak İnternet yok veya tam bir yeniden başlatma aşaması yapmaya çalışın.

Android cihazınızı kapatın

 

  Uçak modunu açın Güç düğmesini 7 saniye basılı tutun- Telefonu kapatmak için Pili çıkarın (3-5 Dakika) Güç düğmesini 1-2 dakika basılı tutun Pili değiştirin ve cihazı açın 2 dakika sonra Wi- Fi. Uçak modunun kapalı olduğundan emin olun.

 

Galaxy telefonumdaki Wi-Fi bağlantısı çok yavaşsa ne yapmalıyım?

Yavaş bağlantılar çok can sıkıcı olabilir. Hiçbirimiz, web sitelerini açmak veya video izlemek için bizi çok uzun süre bekleten bir Wi-Fi bağlantısına sahip değiliz. Birçok sağlayıcı, aynı anda çok sayıda insanın Wi-Fi’ye bağlanması durumunda en yoğun saatlerde suçlamaktadır. Buna, kullanıcıların çoğunun aynı anda aynı Wi-Fi kanalında olduğu Wi-Fi kanalları neden olur.

Böyle bir sorunu çözmenin kolay bir yolu Wi-Fi Analyzer uygulamasını kullanmaktır. Google Play Store’da mevcuttur ve uygulamayı indirmek ve yüklemek nispeten kolaydır. Ağı analiz eder ve hangi kanalın sizin için en iyi olacağını kontrol etmenize yardımcı olur.

Yavaş WiFi sorunları Galaxy serisi, özellikle Samsung Galaxy s5 ile çok belirgin.

  Çözümü göster 18, 17, 16 ve 13 Çoğu kişi, cihazını veya modem donanım yazılımını güncelleyerek bu sorunu çözdü Çoğu durumda, yalnızca basit bir yönlendirici yeniden başlatmanız gerekir. Modemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Çoğu modem şöyle çalışır:
  Sıfırlama düğmesini 10 saniye basılı tutun. Bazı modemlerde, bir iğne kullanmanız ve küçük bir tutucunun içine sokmanız gerekir. Modemi prizden çıkarın ve en az 5 dakika bekleyin. tekrar takın

Modeme uzak bir konumdan veya ayrı duvarların arkasından bağlanmaya çalışıyorsanız, çalışmaz. Her şeyin tek tip / düz bir yolda hareket eden radyo dalgaları ile ilgili olduğuna dikkat edin. İki veya daha fazla duvar sizi engelliyorsa, bu durum dalgalarınızla girişime neden olabilir.

Başka bir yavaş Wi-Fi Geçici Çözüm

1. “DNS SET” uygulamasını indirin 2. Wifi’e gidin ve mevcut WIFI’ınızı unutun 3. Mevcut WIFI’nızı seçin ve yeniden giriş yapın 4. “DNS SET” Uygulamasını açın ve OTOMATİK ÇALIŞTIR’ı seçin

 

 

Neden Android’im Wi-Fi kimlik doğrulaması hatası oluştuğunu söyledi?

 

Kimlik doğrulama sorunu ne anlama geliyor?

“Wifi kimlik doğrulama hatası oluştu” mesajını aldığınızda, bu basit olan, android cihazınızın ağ yapılandırmasının, yönlendiricinin ağına uymadığı veya eşleşmediği anlamına gelir. Bu olabilir

  Yanlış şifre girdiniz Yanlış SSID (servis seti tanımlayıcısı -Wi-Fi ağ adı) MAC adresi doğrulama veya filtreleme Yanlış kablosuz güvenlik (WPA / WPA2 / AES, TKIP) Yanlış radyo Modu (802.11a / b / g / n) Yanlış Kanallar Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) Ağ adresi çevirisi (NAT)

 

 

Bu kimlik doğrulama wifi sorunları nasıl düzeltilir

 

  Wi-Fi şifrenizi iki kez kontrol edin. Mümkün olan herhangi bir hatayı sınırlamak için girerken wifi görünür olduğundan emin olun. Çoğu durumda, yönlendiricinizin Linksys, Netgear gibi varsayılan bir SSID adı olacaktır. Aynı SSID’ye sahip ikiden fazla ağınız varsa, sorunlara neden olabilir. Öte yandan, bazı ISS SSID’yi değiştirmemenizi önerir, kimlik doğrulama hatasına ve diğer wi-fi sorunlarına neden olabilir. Yapılacak en iyi şey, SSID adını varsayılan değere sıfırlamak ve benzer bir adı paylaşmamaya karar vermektir. Yönlendirici ayarlarınızda, bunu “Kapalı veya devre dışı” konumuna getirmeyi düşünün. Mac adres filtreleme, Mac adreslerini bir Wi-Fi ağına bağlanmayı kısıtlayabilir. Bu özellik açıksa, adresinizin etkin olup olmadığını görmek için iki kez kontrol edin. Doğru Kablosuz güvenlik ayarlarına sahip olduğunuzdan emin olun (WPA / WPA2) ETC. Bunlar, ISS’nizin yerleştirdiği özel kimlik doğrulama ve şifreleme türleridir. Bunlar, bazı güvenlik ve gizlilik seviyeleri sağlar. Bunlar arasında çalışmayı düşünün ve hangisinin sizin için en iyisi olduğunu görün. Ayrıca, Wifi Düzeltme ve Wifi Uygulaması gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. 5 GHZz VEYA 2.4 GHz. 802.11a / b / g / n, en kablosuz iletişim ağı için standart bir ayardır. Kanalın değiştirilmesi yalnızca Wi-Fi’nizi daha hızlı hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda parazit, kimlik doğrulama hataları ve IP çakışması sorunlarını da sınırlar. Wi-fi uygulamasını indirerek kanalınızı kolayca değiştirebilir veya yönlendirici arka ucunda yapabilirsiniz.

 

Wi-Fi Kimlik Doğrulama hatası için basit geçici çözüm:

  Wi-Fi ayarlarına gidin ve Uçak modunu açın Wi-Fi ayarlarına tekrar gidin, tercih edilen ağa tıklayın ve “Bu Ağı Unut” düğmesine tıklayın. Uçak modunu kapat kapalı Wi-Fi ağına tekrar bağlan

 

WiFi’niz hala bağlı değilse veya IP adresi alamıyorsa ne olur?

  Yönlendiricinin IP Ayarlarını Değiştirme. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin: Ayarlar> Wi-fi> Düzenle> Gelişmiş Seçenekleri Göster ve ardından IP Ayarlarını Statik olarak değiştirin. Wi-fi> Ayarlar> Gelişmiş’ten S5 MAC adresini bulun ve bu adresin yönlendiricinizde bulunduğundan emin olun. MAC filtrelemeyi kapatmak daha iyidir. Kanal çok kalabalıksa, etki Wi-fi hızında olacaktır. Bu yüzden daha az meşgul bir kanala atlamaya çalışın.

play.google.com

 

 

Android Wi-Fi açılmazsa ne yapmalı?

Android telefonunuz açılmazsa Wi-Fi’yi kapatın ve telefonunuzu kapatarak kapatıp açın (telefonun bataryası çıkarılabilirse) ve ardından otuz saniye bekleyin gücü aç. Telefon açıldığında, Wi-Fi’yi açın ve şebekeye bağlanmasına izin verin. Bağlantı başarıyla kurulursa sorun çözülür. Bu konuda tam kılavuzumuzu okuyabilirsiniz: android açılmıyor veya android Wi-Fi açılmıyor

Öte yandan, hala çalışmıyorsa, telefonun asıl donanımıyla ilgili bir şeylerin yanlış olması ihtimali vardır. Telefonunuzun dahili kabloları kopmuşsa, Wi-Fi bağlantınızın kurulmasına izin vermez. Bunu düzeltmek için, telefonunuzu çözebilecek bir uzmana götürmeniz önerilir. Telefonunuz garanti altındaysa, sorun giderilemediğinde, batarya değişimi alabilirsiniz.

 

 

İnsanların göz ardı ettiği yaygın ve basit koşullar

  Çok fazla bağlı cihaz var. Aynı ağ üzerinde aynı IP adresini paylaşan birden fazla cihaz varsa, IP çakışması oluşabilir. (Router IP Adresinizi Bulun), Makeuseof bu “Wi-Fi keşifim kapalı” hakkında gerçekten iyi bir rehber yazıyor. Evet, insanlar bu basit çözüme bakma eğilimindedir. Analiz ettiğimiz raporların sayısı, 10 kullanıcının 3’ünde Wi-Fi kapalı. Yanlış ağa bağlanma. Ayrıca, basit bir unutulmuş ağ bilgisi sorunu çözebilir. Yanlış bilgi. Çoğu zaman insanlar basit bir Caps veya boşluk bırakarak Wi-Fi şifresini unuturlar. Lütfen şifrenizi girerken görünür kıldığınızdan emin olun. Modem kabloları doğru takılmamış. Bu, bu sorunu çözmenin basit ama etkili bir yoludur. 10 kişiden 1’i bu hatayı fark etti. Wi-Fi radyo dalgalarınız engellendi (radyo dalgası elektromanyetik spektrum). Wi-Fi’nizi engelleyen şeyler: Kanallar- Komşunuzun ağı ve çalışması gibi yakınınızda çok fazla kablosuz ağ var. Bu, kanalınızı değiştirerek veya wifi uygulamasını kullanarak düzeltilebilir. Radyo ve mikrodalga fırın gibi ev elektroniği paraziti sınırlayabilir veya parazite neden olabilir. Ayrıca “IP adresi alma” hatasını düzeltebilir. İnternet servis sağlayıcınız. ISS’nize başvurun, bu alanda küresel bir sorun, bir kesinti veya bir kesinti olabilir.

 

Samsung Galaxy Tab Wi-Fi Bağlantısı Yok

Samsung galaxy tablet serisinde Wi-Fi kararsızlığı eğilimi var. Ancak, tab 3 wifi sorunu düzeltmek için bir çok yolu vardır ve bunlar burada ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Samsung galaxy tabletiniz internete bağlanmayacaksa, bu basit çözümler işe yarayabilir. “Hızlıca bağlanırken bir ağa bağlanmayı düşünün, Wi-Fi’nizi kapatın ve ardından tekrar bağlanmayı deneyin”. Bu kullanıcı tarafından verildi.

Tarihi ve saati değiştirme – bunu yapmak için, Giriş ekranından Uygulamaya dokunun ve Ayarlar> Tarih ve Saat> Otomatik Tarih ve Saat’e gidin ve ayarlanan saati aydınlatan ve tarih ayarını seçen onay kutusunu temizleyin. Doğru saati ve tarihi ayarlamak için bu seçeneklere tek tek dokunun.

Bazen kullanıcıların sorunu çözebilecek Wi-fi uyku politikasını ayarlaması da istenebilir. İşte bunu nasıl yapacağınız:

  Galaxy Tab 3 cihazınızın ana ekranından Menü> Uygulama> Ayarlar> Wi-Fi ayarları seçeneklerine gidin. Ardından, menü düğmesine ve ardından ‘Gelişmiş’ düğmesine dokunun. Wi-Fi Uyku ilkesi seçeneğine buraya dokunun. Wi-Fi özelliğini bekleme modunda otomatik olarak devre dışı bırakan ve başka bir seçenek ‘Hiçbir zaman takılı olmadığında’ seçeneği olan ‘Ekran kapandığında’ gibi seçenekleri görüntüleyecektir. ‘Asla’ olan ayarları

 

Çoğu durumda, bu çözümler üzerinde çalışacak: Samsung galaxy tab 3, tabpro, tab 1o, Tab S2, Tab E, tab 7 ve tab 4.

 

Bu başka hangi tabletlerde çalışabilir?

Gibi tabletler:

Google Piksel C,

Sony Xperia Z4 Tablet,

Google Nexus,

Sony Xperia Z3 Tablet Kompakt,

Amazon Fire HD ve

Lenovo Yoga Tab

 

Şifreleme Algoritmanızı değiştirin. Bunlara aşağıdaki URL’den erişebilirsiniz

  Linksys – http://192.168.1.1 3Com – http://192.168.1.1 D-Link – http://192.168.0.1 Belkin – http://192.168.2.1

 

Peki ya Galaxy notu, LG G, HTC, SONY XPERIA, Xiaomi, Nexus ve MOTO X gibi diğer android telefonlar?

Yukarıda listelenen çözümlerin çoğu bu android cihazlar için çalışacaktır.

LG G3 ve en son LG G5 gibi LG akıllı telefonları hakkında şikayetler.

En son LG G5 Wi-Fi şikayetleri:

Ben de aynı sorunu yaşıyorum wifi çalışmıyor ve lg g3 mobil defalarca yeniden başlatmak gerekiyor Lg şirket bu sorunu çözmek ve ayrıca ağ sorunu olması gerekiyor, bazen çağrı damla ve mobil ağ görünmez modda çözmek için birçok yol var ama çalışmıyor

Blackdogdisc üzerinden

AT&T D850. Tüm bunları yaptım ve hala oluyor. Fabrika ayarlarına sıfırladım. Marshmallow için OTA güncellemesi. Hala oluyor. Tamamen haywire. Alandaki ağları “görecek”… belki 8… o zaman sadece bir tane görecek… o zaman hiçbir şey… o zaman 6… o zaman 2. Bir tane bulup “Bağlan” a basarsanız, onu tamamen tamamen bırakacak ve “görmeyecek” “Artık”… ya da “kaydedildi” ye geri dönün. bazen istediğim ağa bağlanmasını sağlayacağım… sonra on saniye sonra… gitti. Yoksa beş dakika için iyi olacak… ve bir şeyler yapmaya başlar başlamaz… bir uygulama veya e-posta için veri ilet… ölü. Bu noktada 20 saatten fazla zaman harcadım, bununla başa çıkmak için uğraştım ve anladığım kadarıyla bu telefon çöplükte olacak… bu “küçük” donanım sorunu için… tüm telefon şu anda geniş yararsız. Her şey iki yıl boyunca iyiydi… birdenbire bir gün wifi haywire oldu. Bu yüzden tamamen sinir bozucu. Asla başka bir LG .. Asla.

Sony Xperia Z Wi-Fi çözümü

Servis Moduna Girin ve WIFI’ı Onarın Sony Xperia Z cihazınızı sorun

  Şuraya gidin: Dialer Girin: * # * # 7378423 # * # * Servis modu görünecektir Test Et Aşağı Kaydır’a tıklayın ve WLAN’ı seçin Otomatik olarak kullanılabilir bir ağa tarar ve bağlanır

Ayrıca, Sminina modunu kapatın. Kapalı olup olmadığını Ayarlar> Güç yönetimi> Stamina modu seçeneğine giderek kontrol edebilirsiniz.

Nexus’ta Wi-Fi bağlantı sorunu

genel bakış

  Uyku sırasında Wi-Fi açık: Her zaman Tarama her zaman kullanılabilir: Açık Zayıf bağlantılardan kaçının: Kapalı – Kablosuz ve Ağ> Wi-Fi> menü düğmesine tıklayın> Gelişmiş Wi-Fi, daha sonra “Zayıf bağlantılardan kaçının” seçeneğinin işaretini kaldırın. Wi-Fi frekans bandı şu şekilde ayarlandı: yalnızca 2,4 GHz Wi-Fi optimizasyonu: her zaman açık

Her zaman IP yapılandırmasını ayarlama seçeneğiniz vardır. Bunu kolayca yapabilirsiniz, yalnızca ayarları seçin, Wi-Fi’ye gidin, bağlanmaya çalıştığınız ağı basılı tutun ve “ağı değiştir” seçeneğini seçin. Gelişmiş seçenekleri göster kutusunu seçin ve IP ayarları altında Statik’i seçin.

Bu sorunlar ve çözümleri, Samsung Galaxy S3 / S2, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, S6 Edge ve en son Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’de geçerli ve etkili. Ayrıca Samsung Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy Note 5, Tablet dahil olmak üzere Samsung Galaxy Note Serisi cihazlarda etkilidir. Bu çözümleri yararlı ve takip etmesi kolay bulacaksınız. Amacımız, telefonunuzu bir profesyonele götürmeden çalışmanıza yardımcı olmaktır. Ancak, bu çözümler sizin için işe yaramazsa, telefonunuzu bir tamirhaneye veya Samsung mağazasına götürmeniz gerekir.

Ayrıca okuyabilirsiniz: Samsung Galaxy S7 de Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Giderilir