Widgets ile Android İçin En İyi Ücretsiz Hava Uygulamaları

Android ana ekranı ana ekranı için seçtiğiniz widget'ın türü, kişiliğinizi bir bakışta gösterebilir. Örneğin, bir müzik hayranıysanız, gerçek müzik uygulamasını açmadan ana ekrandan kolayca müzik parçalarını çalmanıza, duraklatmanıza veya atlamanıza olanak veren bir müzik uygulaması widget'ı oluşturabilirsiniz. Benim gibi saat ve hava durumuyla ilgili tipik bir kişiyseniz, ana ekranınızı özelleştirmek için en iyi hava durumu ve saat widget'lerine ihtiyacınız olacak. Hava durumu uygulamalarını aradığımda, doğruluğuna ve widget tasarımına odaklanıyordum. Sizinle paylaşmak istediğim widget'lar ile Android için 7 en iyi ücretsiz hava durumu uygulaması var ve tarzınıza göre en iyisini bulacağınızı umuyoruz.

Widget ile Android için En İyi Ücretsiz Hava Widget'ları

Hava ve Saat Widget'ı

play.google.com

Hava durumu ve Saat widget'ı, bulunduğunuz yerdeki mevcut hava durumu ve en sevdiğiniz şehirler hakkında gerçek zamanlı olarak size doğru bilgileri sağlar. Eğer çok seyahat etmeyi seven bir kişi iseniz, hızlı bir şekilde ziyaret edeceğiniz şehri bulabilir ve uygulama size mevcut hava durumu, nem, basınç, UV indeksi ve rüzgar hızı hakkında bilgi verir. Yağış ile saat başı, 5 gün ve hatta 10 gün.

Hava Durumu ve Saat Widget'ı widget stili, metin rengi ve yazı tipini değiştirmenize olanak tanır. Ayrıca farklı widget boyutları ile gelir, böylece stilinize ve ekran boyutuna ayarlayabilirsiniz. Normal ekranlar için 2 × 1, 4 × 1, 4 × 2 ve 4 × 3 widget boyutları, büyük ekranlar ve tabletler için 5 × 1, 5 × 2 ve 5 × 3 vardır. Android ana ekranınıza uymuyorsa endişelenmeniz gerekir.

Hava durumu ve konum bilgilerini arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayan başka bir ilginç özelliği var.

 

GO Hava Durumu

Kaynak: googleplay

Doğruluğu konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü dünyadaki 200.000'den fazla lokasyona profesyonel ve doğru bir hava durumu servisi sağlamak için AccuWeather ile işbirliği yapıyorlar. Hava durumu tahmininin yanı sıra, gün doğumu ve gün batımı zamanı, yağış ihtimali, rüzgar tahmini gibi diğer bilgileri de alacaksınız.

Tasarım hakkında nasıl? Herkesin farklı bir tarzı olduğunu fark ettiler, böylece widget'larını 1000'den fazla kişiselleştirilmiş temaya (hava durumu widget'ları ve hava durumu duvar kağıtları) sağladılar, böylece sevdiğiniz birini seçebilirsiniz. Go Hava Durumu, kullanımı kolay ve farklı widget boyutları ile pürüzsüz UI ile tasarlanmıştır, bu yüzden tüm ekranlar için uygun olabilir.

Hava durumu widget'ınızı temalarını periyodik olarak değiştirerek özelleştirmeyi seviyorsanız, Go Weather Weatherecast widget'ını seçebilirsiniz. Sadece size doğru hava durumu bilgilerini değil, aynı zamanda çeşitli ve güzel kişiselleştirilmiş temalar da veriyorlar. Bu, Android için en iyi hava durumu uygulamalarından biridir.

Ayrıca okuyun: Android için en iyi kök uygulamaları

 

Canlı Widget'lar Canlı

 

Kaynak: googleplay.com

Onun adı olarak, bu uygulama ana ekranda canlı hava koşulları ile muhteşem bir animasyonlu duvar kağıdı vardır. Uygulamada uygulanan Weather Live ™ adlı yenilikçi bir teknolojiyle, gerçek zamanlı koşulları ana ekranınıza yansıtan bir canlı hava sahnesini getirebilirler. Bu çok havalı!

Weather Live'daki widget her zaman diğer hava koşullarında nadiren bulunan bir pusulayı içerir. Onlar farklı şekillerle güzel bir şeffaf widget var: dairesel, dikdörtgen veya kare.

Hava Durumu Canlı, sıcaklık hakkında Celsius veya Fahrenheit, ve rüzgar hızı için saniyede saat veya metre başına Kilometreler gibi seçebileceğiniz ortak ölçüm birimleriyle hava hakkında bilgi verecektir. Basit ve güzel tasarım ve detayların hayranı iseniz, Hava Durumu Canlı sizin için uygundur.

Amber Hava Durumu

Kaynak: googleplay.com

Amber Hava tam bir kişiselleştirme ve kişisel görünümü ile android için bir hava uygulaması. Bunlar 3D hava, şeffaf, çizgi film saat hava durumu ve özel oyunlar için yapılmış özel hava saati widget'ları dahil olmak üzere çeşitli stilleri ve temaları ile widget sağlar. Seçebileceğiniz diğer şeyler hava durumu saatleri, hava durumu simgeleri ve hatta ana ekranınızdaki widget için farklı bir yazı tipidir. Çoğu serbest, özellikle de hava saati. Materyal bir tasarıma sahip olan Amber Weather, temiz ve modern görünmektedir.

Onlardan hangi bilgileri alacaksınız? Peki, Amber Hava Durumu otomatik olarak konumunuzu algılar ve size hava durumu bilgilerini saatlik, 7 günlük hava durumu ve benzeri verir. Hava durumunu kontrol etmek için listeye yeni bir şehir de ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, otomatik güncelleme aralığı: 15 dakika, 30 dakika, 1 saat, 3 saat, 6 saat, 12 saat ve 1 gün.

 

1Weather: Widget Tahmin Radarı

Kaynak: googleplay.com

Birçok kullanıcı 1Weather'ın tasarım açısından en iyi hava durumu uygulaması olduğunu kabul etti. Canlı hava durumu geçmişini, dinamik fotoğraf arka planını destekler ya da arka planı kendiniz de özelleştirebilirsiniz. Bu hava durumu uygulaması, daha sade ve güzel bir tasarıma sahip olanlar için iyidir. Muhteşem, minimalist, güzel tasarım ve onların detay özellikleri arasındaki kombinasyon, onları Android için en iyi hava durumu uygulamalarından biri haline getiriyor.

Mevcut durum bilgileri ve konumunuzdaki bilgileri ve saatte ve yerde 12 noktaya kadar bilgi verir. ABD'de yaşıyorsanız, Ulusal Hava Servisi'nden (NWS) Şiddetli Uyarılar alabilirsiniz.

1Weather, hava durumu bilgilerini arkadaşlarınızla e-posta ve sosyal medya üzerinden paylaşmanıza olanak veren hava durumu uygulamasıdır.

Hava Kanalı

Kaynak: googleplay.com

Hava Durumu uygulaması size saat başı, 3 saatlik, 10 günlük ve Celsius veya Fahrenheit'te hafta sonu tahminlerini sunabilir. Geçmiş ve gelecekteki radarı gösteren hızlı yükleme radar haritaları içeren bir hava durumu haritası vardır. Harita katmanları ayrıca yol veya uydu görüntülerini, su sıcaklığını, rüzgar hızlarını, kar örtüsünü vb. Gösterebilir. Hava durumu uyarı uyarısı özelliği, her zaman size şiddetli hava ve uyarı konularında uyarı bildirimi gönderir.

Bu uygulama basit bir tasarıma sahip başka bir uygulama ve kullanımı çok kolay. Basitlik sevenler için adanmış güzel ve basit bir widget tasarımı vardır. Hava durumu widget'ları 1 × 1, 2 × 2, 1 × 4 ve 4 × 4 boyutlarında kullanılabilir.

Yahoo Hava Durumu

Kaynak: googleplay.com

App kullanımı kolay yanında Yahoo Hava Durumu uygulaması için çok güzel sözler. Yahoo, kullanıcılarını memnun etmek için bu uygulamaya çok sıkı çalıştı. Özellikleri ve performanslarını güncelliyor ve geliştiriyorlar. Çarpıcı Flickr fotoğraflarıyla, tahminlerin, bulunduğunuz yeri seçip eşleştirebileceğiniz güzel bir arka plana sahip olmasını sağlarlar.

Hava durumu bilgilerini istediğiniz kadar ayrıntılı olarak alabilirsiniz. Favori özellikleri interaktif haritaları taramanıza ve sevdiğiniz şehirleri ve destinasyonları izlemenize olanak tanır.

Sana söylediğim gibi, Yahoo Hava Durumu uygulamasını kullanmak çok kolay. Ayrıntıları hava durumu bilgilerini almak için ekrana dokunup aşağı doğru kaydırabilirsiniz. Şehirleri eklemek isterseniz, artı işaretine dokunabilirsiniz. 20 şehre kadar ekleyebilirsiniz. Yerler veya şehirler arasında geçiş yapmak için soldan sağa kaydırmanız yeterlidir. Bu çok kolay. Bu arada, fotoğraflarınızı Flickr'daki #projectweather adresine katılarak Yahoo Hava Durumu'na da gönderebilirsiniz. İlginç!

 

Ayrıca okuyun: 6 En İyi Android Seyahat Uygulaması Ücretsiz Olmalıdır