WiFi ağ bağlantısını kesen Samsung Galaxy A50 cihazını tamir etmek

Samsung Galaxy A50 gibi orta menzilli bir telefon ya da bu konuda herhangi bir akıllı telefonun WiFi ağından kopmaya devam etmesi durumunda, her zaman her şeyden daha küçük bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Geçmişte ağ ile ilgili bir çok problem görmüş olsak da, bunların çoğu bellenim sorunları, aksaklıklar veya ağ cihazlarındaki ufak sorunlardan kaynaklanmaktadır.

Ancak, kullanıcının cihazda özel bir ROM’u parlatmasından sonra sorunun oluştuğu durumlar da vardı. Bu biraz karmaşık, çünkü görünüşe göre, bir ürün yazılımı sorunu ve geliştiricinin değişmezliğine bakmak zorunda kalmadan sorunun ne olduğunu bilmiyoruz. Çoğu zaman sorun bitmemiş modlamadan kaynaklanıyor olabilir, ancak en etkili çözüm, stok üretici yazılımını tekrar cihaza yakmaktır.

Telefonunuzun ürün yazılımının bütünlüğünün hala sağlam olması koşuluyla, bu gönderi size yardımcı olabilir çünkü bağlantınızı kesen veya kimin bağlantısı kopmaya devam eden Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve sorunu belirleyene ve umarız çözene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Öyleyse, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Size benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

WiFi ağından kopmaya devam eden Galaxy A50 ile ilgili sorun giderme

Gerçekten yardımcı olmayanları çıkardığım için bu rehberde vereceğim sadece birkaç prosedür var. Tecrübelere dayanarak, bu sadece küçük bir problemdir ve aşağıdaki prosedürlerden biri ile çözülmelidir. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Sorun küçük bir aksaklık veya ürün yazılımı sorunu nedeniyle olabileceğinden, ilk önce bu işlemi yapmanız tavsiye edilir. Ne de olsa, yapmak çok kolaydır ve küçük problemleri çözmede çok etkilidir. Bu, aşağıdaki diğer tüm prosedürleri yerine getirmenize engel olabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, yine de kablosuz ağ bağlantısını kesmeye devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Ekran titrek sorunu ile Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Ağ cihazlarınızı kapatıp açın

Bu sorunun nedeninin ağ aygıtlarınız olması her zaman mümkündür. Bu şeylerin de çarpıştığı ve aralıklı olarak yayın sinyalini durdurduğu zamanlar vardır. Bu nedenle, telefonunuz ve şebeke aygıtlarınız arasındaki bağlantıyı güç çevirerek yenilemek çok önemlidir.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvardaki prizden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, cihazı tekrar prize takın ve sinyal yayınlanana kadar bekleyin. Telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin.

Şebeke bağlantınız kesilmeye devam edip etmediğini bilmek için cihazınızı yakından izleyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmayacak

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Galaxy A50 telefonunuz ilk iki işlemden sonra ağ bağlantınızı kesmeye devam ediyorsa, telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantıları silme ve tüm kablosuz iletişim servislerini yenileme zamanı geldi. Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayarak bunu başarabilirsiniz.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar açıldığında, Genel yönetim öğesini bulmak için aşağı kaydırın ve ardından üzerine dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. PIN’inizi, şifrenizi ya da düzeninizi girin. Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, yalnızca mobil veriler etkindir, bu yüzden WiFi’yi açın, böylece kullanılabilir ağları arayacak ve telefonunuzun ağınıza yeniden bağlanmasına izin verecektir. Bundan sonra bile bağlantı kesilmeye devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçenek yoktur.

DA OKUYUN: Nasıl çalışmıyor Galaxy A50 metinleri düzeltmek için | için sorun giderme metin gönderip alamıyor

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, bunun da dahil olduğu tüm yazılım sorunlarını çözebilir. Ancak, tüm olası çözümleri tüketmeden bu prosedürü önermek için her zaman tereddüt ediyoruz. Bu noktada, başka bir seçeneğiniz yok. Bu nedenle, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım WiFi ağından kopmaya devam eden Galaxy A50’nizi tamir etmenize yardımcı olmuş olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.