WiFi ağ bağlantısını kesen Samsung Galaxy S10e onarımı

Ağ sorunları Samsung Galaxy S10e gibi üst seviye akıllı telefonlarda bile en yaygın olanlardan biri. Aslında, okuyucularımızın bazıları, cihazlarının bir WiFi ağına bağlanma sorunları olduğundan şikayetçi olmuştur. Dikkatimi çeken bir vaka vardı çünkü Galaxy S10e’nin ağ ile bağlantısının kesildiği bildiriliyor.

Bu sorun telefonla veya ağ cihazlarınızla yalnızca küçük bir sorun olabilir. Telefonun kablosuz iletişimiyle ilgili herhangi bir önemli sorun olmamıştır, bu nedenle bunun kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir sorun olduğunu varsayabiliriz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu kısa sorun giderme kılavuzu size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştıysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

WiFi ağından kopmaya devam eden Galaxy S10e ile ilgili sorunları giderme

Gerçekten yardımcı olmayanları çıkardığım için bu rehberde vereceğim sadece birkaç prosedür var. Tecrübelere dayanarak, bu sadece küçük bir problemdir ve aşağıdaki prosedürlerden biri ile çözülmelidir. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Sorun küçük bir aksaklık veya ürün yazılımı sorunu nedeniyle olabileceğinden, ilk önce bu işlemi yapmanız tavsiye edilir. Ne de olsa, yapmak çok kolaydır ve küçük problemleri çözmede çok etkilidir. Bu, aşağıdaki diğer tüm prosedürleri yerine getirmenize engel olabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, yine de kablosuz ağ bağlantısını kesmeye devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Galeri durdu” hatası veriyor

İkinci çözüm: Ağ cihazlarınızı kapatıp açın

Her zaman bu sorunun nedeni ağ aygıtlarınız olabilir. Bu şeylerin de çarpıştığı ve aralıklı olarak yayın sinyalini durdurduğu zamanlar vardır. Bu nedenle, telefonunuz ve şebeke aygıtlarınız arasındaki bağlantıyı güç çevirerek yenilemek çok önemlidir.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvardaki prizden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, cihazı tekrar prize takın ve sinyal yayınlanana kadar bekleyin. Telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin.

Şebeke bağlantınız kesilmeye devam edip etmediğini bilmek için cihazınızı yakından izleyin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Galaxy S10e’niz ilk iki işlemden sonra ağ bağlantınızı kesmeye devam ederse, telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantıları silme ve tüm kablosuz iletişim servislerini yenileme zamanı geldi. Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayarak bunu başarabilirsiniz.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar açıldığında, Genel yönetim öğesini bulmak için aşağı kaydırın ve ardından üzerine dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. PIN’inizi, şifrenizi ya da düzeninizi girin. Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, yalnızca mobil veriler etkindir, bu yüzden WiFi’yi açın, böylece kullanılabilir ağları arayacak ve telefonunuzun ağınıza yeniden bağlanmasına izin verecektir. Bundan sonra bile bağlantı kesilmeye devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçenek yoktur.

DA OKU: donmaya devam ediyor Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, bunun da dahil olduğu tüm yazılım sorunlarını çözebilir. Ancak, tüm olası çözümleri tüketmeden bu prosedürü önermek için her zaman tereddüt ediyoruz. Bu noktada, başka bir seçeneğiniz yok. Bu nedenle, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna erişinceye kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım WiFi ağından kopmaya devam eden Galaxy S10e’nuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10e “İnternet kullanılamayabilir” hatası gösteriyor Samsung Galaxy S10eSamsung’daki Bixby’i nasıl devre dışı bırakabilirsiniz? Galaxy S10e ‘Kamera başarısız oldu’ hatasını göstermeye devam ediyor