WiFi ağ bağlantısını kesmeye devam eden Samsung Galaxy A20 cihazını tamir edin

Samsung Galaxy A20 cep telefonunun bazı sahipleri bize telefonun WiFi şebekesiyle bağlantıyı kesin bir sebeple kesmeye devam ettiğini söyleyen bir ağ sorunu hakkında bildirdi. Sadece Galaxy cihazları için değil, diğer akıllı cihazlar için de yaygın bir problemdir. Çoğu zaman, bazı sorun giderme prosedürlerini yerine getirmeye istekli iseniz, muhtemelen kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir problemdir.

Bu yazıda, tam olarak bunu yapacağız. Ağ bağlantınızı kesen Galaxy A20’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve problemin ne hakkında olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

WiFi ağından kopmaya devam eden Galaxy A20 sabitleme

Bir tür yazılım sorunu olan bir akıllı telefonla ilgili sorunları giderirken, sorunun nedenini belirlemek ve çözebilmek için kapsamlı olmanız gerekir. Söylendiği gibi, işte bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı, aslında, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Bu, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve doğru yapıldığında uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Küçük ürün yazılımı sorununa karşı çok etkilidir ve işte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve hala bağlantının kopmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın çünkü hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A20, donma ve donmaya devam ediyor

İkinci çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Eğer Galaxy A20’niz ağ servislerini etkileyen küçük bir ürün yazılımı sorunu nedeniyle ağdan kopmaya devam ederse, bu prosedür bu sorunu çözecektir. Telefonunuzun kullandığı tüm mevcut ağ profillerini silmenin yanı sıra tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlere sıfırlar. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, WiFi özelliğini etkinleştirin, böylece telefonunuz alanı etkin noktalar için tarar. Kendi ağınıza yeniden bağlanmasına izin verin ve bağlantı kesilmeye devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Facebook Samsung Galaxy A20’nizde çökerse ne yapmalı?

Üçüncü çözüm: Ağ cihazlarınızı kapatıp açın

Sorunun yönlendiriciniz veya modeminiz gibi ağ cihazlarınızda olması olasıdır. İşlevleri ne olursa olsun, elektronik cihazların zaman zaman yenilenmesi gerekir ve bunları yeniden başlatarak yapabilirsiniz. Endişelenme, bunu yaparsan hiçbir şey kaybetmezsin. İşte nasıl…

    Yönlendiricinizin ve / veya modeminizin güç adaptörünü çıkarın. Pille desteklenen bir modeminiz varsa, pili de çıkarın. Cihazı bir veya iki dakika boyunca güç olmadan bırakın. Bundan sonra, tekrar prize takın ve çevrimiçi hale gelene kadar bekleyin. Telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasını sağlayın.

Bu işlemi yaptıktan sonra Galaxy A20’niz WiFi ağından hala kopuyorsa, bellenimi giderin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Bağlantı kesilmeye devam eden telefonu düzeltmek için önbellek bölümünü silin

Sistem önbelleğinin bozulduğu zamanlar olur ve bu olduğunda, bunun gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Gerçekten de böyle olup olmadığından emin değiliz, ancak eksiksiz olma adına, sistem önbelleğini silmeyi denemelisiniz, böylece yenisiyle değiştirilecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, Galaxy A20’nizin hala ağ bağlantınızı kesmeye devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın çünkü eğer öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Master Reset işlemini gerçekleştirin

Bir ana sıfırlama, yalnızca telefonun radyo işlemlerini etkileyen üretici yazılımı ile ilgili bir sorun olması kaydıyla bu sorunu çözebilir. Ancak sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, google ve samsung hesaplarınızı kaldırmayı da unutmayın, böylece kilitlenmezsiniz. Her şey ayarlandı ve hazırsa, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ağ bağlantınızı kesen Galaxy A20’nizi onarmanıza yardımcı olacağımızı umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A20 düzeltmek için

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.