WiFi ağ bağlantısını kesmeye devam eden Samsung Galaxy A30 tamir

Samsung Galaxy A30 gibi bir akıllı telefonun WiFi ağı bağlantısını kesmeye devam etmesi muhtemelen küçük bir sorun. Geçmişte karşılaştığımız birçok benzer sorunla ilgili durum budur. Tabi telefon probleminden önce düzgün çalışıyorsa. Ancak, bu sorun telefonun kutusundan çıkarsa, muhtemelen bir üretim hatası olduğu için sorun gidermeye gerek yoktur.

Ancak Galaxy A30’unuzun iyi çalıştığını ve bu sorunun hiçbir zaman ortaya çıkmadığını varsayarsak, o zaman her zaman bu konuda yapabileceğiniz bir şey vardır. Bu yazıda, telefonunuzdaki bağlantının kopmaya devam etmesiyle ilgili sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı araştırıp birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WiFi Ağından kopmaya devam eden Galaxy A30 ile İlgili Sorunları Giderme

Şebeke sorunları olan bir telefonda sorun gidermede, sorunu kolayca ve güvenle belirlemek ve düzeltmek için kapsamlı olmanız gerekir. Telefonunuzu tekrar şebekeye tekrar bağlamak için veri kaybını önlemeye çalışmalıyız. Bu söylenirken, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu, telefonunuzun radyo işlevselliğini etkileyen küçük bir ürün yazılımı sorunu olabileceği için yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Ben şahsen böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım daha önce bu prosedür uygulanarak çözüldü. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve telefonunuzun telsizleri veya kablosuz işlevleri tarafından kullanılanlar da dahil olmak üzere tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecek olan simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, bağlantının kopmaya devam edip etmediğini görmek için aynı ağa yeniden bağlanmasına izin verin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl donmaya devam ediyor Samsung Galaxy A30 düzeltmek için

İkinci çözüm: Güç döngüsü ağ cihazları

Sorun gidermenize devam etmeden önce, bu noktada en iyisi ağ cihazlarınızı yeniden başlatmanız veya kapatmanızdır. Yönlendiricinizin veya modeminizin de zaman zaman yenilenmesi gerekir ve basit bir yeniden başlatma bu sorunu giderebilir.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın ya da güç kablosunu çıkarın. Cihazı bir veya iki dakika boyunca güç olmadan bırakın. Bundan sonra, güç kablosunu tekrar prize takın veya tekrar prize takın. Ağ cihazınızın çevrimiçi olmasını bekleyin ve ardından telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin.

Telefonunuz bundan sonra bile ağ bağlantınızı kesmeye devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Bağlantıyı kesen telefonu tamir etmek için ağ ayarlarını sıfırlayın.

İlk iki çözümden sonra ve telefon hala bağlantı kesilip duruyorsa, yapmanız gereken bir sonraki şey cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, cihazınızdaki tüm kablosuz bağlantıları kapsar ancak özellikle telefonunuzun radyolarıyla ilgili bir sorunsa, özellikle etkilidir. Endişelenmeyin, verilerinizden veya dosyalarınızdan hiçbiri silinmeyecek, bu nedenle bu işlemi yapma riski yoktur. İşte nasıl…

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, cihazınızda yalnızca mobil veriler etkindir. Böylece, WiFi’yi açın ve telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin. Bundan sonra hala bağlantı kesiliyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Açılmayacak Samsung Galaxy A30 nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Sistem önbelleği bozuk olduğu için telefonun ağ bağlantısını kesmeye devam etmesi de mümkündür. Geçmişte karşılaştığımız vakaların çoğu bu prosedürle çözüldüğü için bu olasılığı ekarte etmeniz gerekir. İşte böyle yapılır;

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A30 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, onları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, bağlantının kopmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 Ekran Titreşen Sorunu Nasıl Onarılır

Beşinci çözüm: Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Cihazınızın yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, bir ana sıfırlama bu sorunu çözebilir çünkü bu noktada sorunun ürün yazılımı ile olduğu açıktır. Ancak, sıfırlamayı gerçekten yapmadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceklerinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan ve bu olursa bunları kurtaramayacağınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, cihazınızı kilitlememek için Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A30 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzunun WiFi ağından kopmaya devam eden Samsung Galaxy A30’unuzu düzeltmede yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.