WiFi ağına bağlanamayan Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10e gibi üst düzey bir akıllı telefon WiFi ağına bağlanamadığında, bunun yalnızca bir ürün yazılımı sorunu olmasını bekleyebilirsiniz. Geçmişte karşılaştığımız benzer meseleler böyle. Söylemeye gerek yok, sorun oldukça küçüktür ve telefonunuzda herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasar belirtisi olmaması koşuluyla, sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bu yazıda, nedense WiFi’ye bağlanamayan Galaxy S10e’nuzun nasıl giderileceği konusunda size rehberlik edeceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorunu yaşıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden aşağıdakileri okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

WiFi ağlarına bağlanamayan Galaxy S10e ile ilgili sorun giderme

Öncelikle, halka açık bir WiFi ortak noktasına bağlanmaya çalışıyorsanız, bu tür bir ağ yöneticisinin şifreyi zaten değiştirmiş olma olasılığı her zaman vardır. Bu nedenle, telefonunuz otomatik olarak yeniden bağlanmaya çalıştığında, oturum açma sorunları nedeniyle artık bir IP adresi alamaz. Ağın sahibinden, ağa yeniden bağlanabilmeniz için yeni giriş bilgileri sormasını istemeniz en iyisidir.

Bununla birlikte, telefonunuz sahip olduğunuz WiFi şebekesine bağlanamıyorsa ve giriş bilgilerinizin değiştirilmediğini biliyorsanız, sorun ağ cihazlarında veya telefonunuzda olabilir. Bazı sorun giderme prosedürlerini yerine getirmelisiniz ve söylenenlerle birlikte yapmanız gerekenler:

Tüm ağ cihazlarınızı yeniden başlatın

Telefonunuzla ilgili sorunları gidermeden önce, modem veya yönlendiricinizi gidermek daha iyi ve çok daha kolaydır. Bunu yapmanın gerçekten önemli olup olmadığını merak ediyorsanız, evet, bunun nedeni, yönlendiricinin düzgün sinyal yayınlayabilmesi için güç döngüsünün olması gerektiği zamanlar olmasıdır. Endişelenme, bunun için karmaşık prosedürler uygulamana gerek yok. Sadece bu adımları izleyin ve her şey bundan sonra düzgün çalışabilir:

  Modeminizi ve / veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın. Ağ cihazlarınızı bir veya iki dakika kapalı bırakın ve aynı zamanda Galaxy S10e’nizi yeniden başlatın. Ağ ekipmanınızı tekrar prize takın ve etkin hale gelmesini bekleyin. Şimdi, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin.

Galaxy S10e’niz bundan sonra hala WiFi ağına bağlanamıyorsa, sorun gerçekten telefonunuzda olabilir. Bir sonraki prosedüre geçin.

Samsung Galaxy S10e “Maalesef, Facebook durdu” hatası veriyor

Telefon WiFi’ye bağlanamıyorsa, ağ ayarlarını sıfırlayın

Ağ cihazlarınızı yeniden başlattıktan sonra da sorun devam edeceğinden, telefonunuzun sorunlarını gidermenin zamanı geldi. Bu adımda, cihazınızdaki tüm ağ ayarlarını sıfırlamaya çalışacağız ve bu işlem aşağıdaki değişiklikleri yapacaktır:

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacak. Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalarda kısıtlayıcı ayarlar varsayılan ayarlarına dönecektir. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Ve bu böyle yaparsın:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra yalnızca mobil veriler etkin kalacaktır, bu nedenle WiFi özelliğini etkinleştirin ve telefonunuzun mevcut noktaları işaretleyin. Bulduktan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve doğru bilgileri girdiğinizden emin olun. Telefonunuz bundan sonra hala WiFi’ye bağlanamıyorsa, sorun zaten cihaz yazılımı ile olabilir. Bir sonraki çözümü dene.

Samsung Galaxy S10e’de Ölümün Siyah Ekranını Düzeltme

Sistem önbelleğini silin, böylece yenisiyle değiştirilir

Telefonunuz ilk başlatıldığında, sistem önbelleği Android tarafından oluşturulur. Sistemin telefonunuzun sorunsuz çalışmasını sağlar, ancak önbellek bozulduğunda, burada ve orada performans sorunları oluşabilir. Ve bu sorun aslında sonuçlardan sadece biri olabilir. Bu olasılığı dışlamak için yapmanız gerekenler:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, bağlanmaya çalıştığınız ağı unutmaya çalışın ve ardından telefonunuzun tekrar taranmasına ve aynı ağa bağlanmasına izin verin. Hala WiFi ağına bağlanamıyorsa, nihai çözüm zamanı.

Galaxy S10e’nizde Ana Sıfırlamayı gerçekleştirin

Bu noktada, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Bu sorun fiziksel ya da sıvı hasarından kaynaklanmadığı sürece, ana sıfırlama kesinlikle çözecektir. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi önce silineceklerinden yedeklediğinizden emin olun; bundan sonra bunları daha sonra kurtaramayabilirsiniz. Ayrıca, sıfırladıktan sonra kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırdığınızdan emin olun.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme özelliği, WiFi ağlarına bağlanamayan Samsung Galaxy S10e’nizi düzeltmenize yardımcı olabilir. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Ekran titremesi sorunuyla Samsung Galaxy S10e cihazını tamir edinSamsung Galaxy S10e şarj etmiyor: İşte nasıl düzeltebiliyorsunuz… Mesajlar Samsung Galaxy S10e’de hata oluşmaya devam ediyor