WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy A30

Samsung Galaxy A30’un bazı sahipleri şikayet ediyor çünkü en son güncellemeden sonra cihazlarının bağlantısı kesiliyor. Mesele şu ki, bu sorun bir bellenim veya uygulama güncellemesinden sonra ortaya çıkarsa, sorunun bellenim veya yazılımla ilgili olduğundan neredeyse emin olabilirsiniz. Ancak, telefonunuzu düşürdükten veya ıslandıktan sonra sorun başladıysa, bu bir donanım sorunu olabilir.

Bu yazıda, WiFi ağından bağlantıyı kesen Galaxy A30’unuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu ve sorunu çözmek için ne yapılması gerektiğini bulana kadar tüm olasılıkları araştırmaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bu tür bir sorunu olan kullanıcılardan biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

WiFi ağından bağlantıyı kesen Galaxy A30’da sorun giderme

Gerçekten yardımcı olmayanları atladığım için bu kılavuzda size vereceğim birkaç prosedür var. Deneyime dayanarak, bu sadece küçük bir sorundur ve aşağıdaki prosedürlerden biri ile düzeltilmelidir. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Bağlantıyı kesen telefonu düzeltmek için yeniden başlatmaya zorlayın

Sorun küçük bir aksaklık veya bellenim sorunundan kaynaklanabileceğinden, önce bu prosedürü yapmanız her zaman tavsiye edilir. Sonuçta, küçük problemleri çözmede oldukça kolay ve çok etkilidir. Bu, aşağıdaki diğer tüm işlemleri yapmanıza engel olabilir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya Galaxy A30 logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hala WiFi ağından bağlantısının kesilip kesilmediğini görmeyi deneyin. Yine de devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

AYRICA OKUYUN: Twitter Samsung Galaxy A30’da durmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

İkinci çözüm: Ağ cihazlarınızı kapatıp açın

Bu sorunun nedeninin ağ cihazlarınız olması her zaman mümkündür. Bunların da çöktüğü ve yayın sinyalinin zaman zaman durduğu zamanlar vardır. Bu nedenle, telefonunuz ve ağ aygıtlarınız arasındaki bağlantıyı yeniden açarak yenilemek çok önemlidir.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, cihazı duvar prizine geri takın ve sinyal yayınlamaya başlayana kadar bekleyin. Telefonunuzun ağa yeniden bağlanmasına izin verin.

Ağ ile bağlantısını kesmeye devam edip etmediğini öğrenmek için cihazınızı yakından izleyin. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Galaxy A30’unuz ilk iki prosedürden sonra hala ağ bağlantısını kesiyorsa, telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantıları silmenin ve tüm kablosuz hizmetleri yenilemenin zamanı geldi. Bunu, telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayarak yapabilirsiniz.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar açıldıktan sonra Genel yönetim’i bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. PIN kodunuzu, şifrenizi veya kalıbınızı girin. Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, yalnızca mobil veriler etkinleştirilir, bu nedenle WiFi’yi açın, böylece kullanılabilir ağları tarar ve telefonunuzun ağınıza yeniden bağlanmasına izin verir. Bundan sonra bile bağlantı kesilmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 yavaş çalışmaya başladı. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Bu sorunun bazı bozuk önbellek dosyalarından kaynaklanması da mümkündür. Bu yüzden eskisini silmeniz gerekir, böylece yenisi ile değiştirilir. Bunu telefonunuzun önbellek bölümünü silerek yapabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy A30’unuz bundan sonra hala ağ bağlantısını kesmeye devam ederse, sıfırlama zamanı.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30’unuzu açmayacak şekilde nasıl düzeltebilirim?

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ana sıfırlama, bu dahil herhangi bir yazılım sorununu çözebilir. Bununla birlikte, olası tüm çözümleri tüketmeden bu prosedürü önermekten her zaman çekiniyoruz. Bu noktada, başka seçeneğiniz yok. Bu nedenle, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız WiFi ağından bağlantıyı kesen Galaxy A30’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.