WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

  Samsung Galaxy S8’inizde WiFi hotspot ile doğru bağlantı kuramayacağı sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenin.Ayrıca, çözümümüz sorunu çözmezse cihazınızda nasıl sorun gidereceğinizi öğrenin.

Samsung Galaxy S8’in bazı sahipleri WiFi ile ilgili sorun hakkında bize e-posta gönderdi. Bazılarına göre, sorun çok uzun zaman önce olmayan bir güncellemeden sonra başladı ve telefonlarının bağlı oldukları WiFi ağından aralıklı olarak ayrıldılar. Bağlantı kesilmesi rastgele gerçekleşir ve birkaç saniye ile bir dakika arasında sürebilir. İnternet bağlantısını tamamen kaybettiğiniz kadar ciddi olmayabilir, ancak birisine önemli bir e-posta göndermeden hemen önce sorun ortaya çıkarsa ne kadar zahmetli olacağını hayal edin.

Galaxy S8 gibi üst düzey bir telefonun WiFi bağlantısı ile bir sorunu olmamalı ve bu sorun devam ettiği için ele almamız gerekiyor. Bu sorunun sadece bir çözümünü biliyoruz, ancak herkesin WiFi sorununu çözebileceğimizin garantisi yok çünkü her sorun benzersiz. Telefonunuzdaki sorun sert bir yüzeye veya suya düştükten sonra başlamışsa, bu fiziksel ve / veya sıvı hasardan daha fazladır ve yalnızca telefonunuzu inceleyebilecek bir teknisyen size yardımcı olabilir.

Şu anda aralıklı WiFi bağlantı sorunu yaşayan Galaxy S8’in sahiplerinden biriyseniz, bu makale düzeltmenize yardımcı olabilir. Öyleyse, okumaya devam edeceğim, çünkü eminim ki, meseleden mavi bir şekilde başlayan sorun, neden veya neden olmadan size yardımcı olacağından emin olacağım. Veya bir güncellemeden sonra ortaya çıkan bağlantı sorunları bile aşağıdaki çözümle giderilebilir.

Telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, daha önce birçok sorunu ele aldığımız için Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmekten çekinmeyin ve olasılıklar sizinkiyle benzer sorunlar olabileceğidir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

WiFi bağlantısını kesmeye devam eden Galaxy S8 için hızlı düzeltme

Olası fiziksel ve / veya sıvı hasarı gibi bu soruna yol açabilecek önemli bir olay olmadığı sürece, telefonunuzun kablosuz bağlantısı üzerinde büyük etkisi olan çok basit bir prosedür izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Hem Wi-Fi, mobil veri, Bluetooth, vb.’yi kapsayan prosedür biraz geneldir, ancak bu tür sorunlarla baş etmede çok etkilidir. Yapmanız gereken temel olarak telefonunuzdaki tüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır ve bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla üzerine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bu, tüm veri bağlantılarını fabrika çıkış varsayılanlarına sıfırlar ve aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Aşağıdaki ağ bağlantısı durumu da varsayılan değerlerine geri döndürülecektir:

  Uçak modu: OFFBluetooth: OFFVeri dolaşımı: OFFMobil hotspot: OFFVPN: OFFMobil veri: ONWi-Fi: OFF

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzun bağlanmak için kullandığınız Wi-Fi etkin noktasını taramasını, algılamasını ve bağlanmasını sağlamalısınız ve bunu telefonunuzdaki Wi-Fi anahtarını açarak yapabilirsiniz. Bununla birlikte, sorun bundan sonra devam ederse, deneyebileceğiniz başka bir prosedür vardır, ancak bunun etkisi cihazınızın radyo işlevlerinden daha fazla bellenimdir. Bununla birlikte, yazılımla ilgili hemen hemen tüm endişeleri ele almada etkilidir.

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla’ya dokunun. Bilgileri gözden geçirin ve ardından AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Geçerli PIN, şifre veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Bunun yaptığı şey, telefonunuzu varsayılan ayarlarına sıfırlamaktır, ancak Ana sıfırlamanın aksine, dosyalarınız ve verileriniz bozulmadan kalır, hatta uygulamalarınıza ve mesajlarınıza asla dokunulmaz. Bu nedenle, hem dosyalarınız hem de telefonunuz için etkili ve güvenlidir. Sorun bundan sonra ortaya çıkmaya devam ederse, düşündüğümüz kadar küçük değildir. Sorunu çözmek için bazı sorun giderme prosedürlerini uygulamanız gerekir. Bu sorunu çözmek için izlemeniz için kısa bir sorun giderme kılavuzu hazırladığım için aşağıdaki okumaya devam edin.

İLGİLİ YAZILAR:

  Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S8 internet bağlantısı çok yavaş, yedekleme nasıl oluşturulur, diğer sorunlar Samsung Galaxy S8 E-posta Sorunu ve Diğer İlgili Sorunlarda Video Göndermiyor Samsung Galaxy S8 dolaşımı yurtdışında çalışmaz, sim kart tanınmıyor hata, diğer sorunlarSamsung Galaxy S8, “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” hatası gösteren nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 hakkında ne yapmalı mesajların gönderilemediğini gösterir, ancak gerçekten gönderilirler [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir mesaj alırken bildirimde bulunmayan Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

WiFi ağından bağlantıyı kesen Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

WiFi ile ilgili sorunların giderilmesi, yönlendiricinizin ve / veya modeminizin veya sahip olduğunuz diğer ağ cihazlarının yeniden başlatılmasını içerecektir. Onunla rahat değilseniz, bu tür görevleri yerine getirecek kadar teknisyen olan arkadaşınıza sorun. Bazı sorun giderme işlemleri yapmak isteyenler için okumaya devam edin…

Sorunun hala devam edip etmediğini öğrenmek için Galaxy S8’inizi Güvenli modda çalıştırın

Sorunun güvenli modda meydana gelip gelmediğini bulmaya çalışın, eğer değilse, yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzun WiFi hotspot’a düzgün bir şekilde bağlanmasını önleyen uygulamaları izlemek ve kaldırmaktır. Telefonu güvenli modda nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir.

Bir uygulamayı cihazınızdan nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Ağ ekipmanınızı yeniden başlatın

Ağ ayarlarını sıfırladığınızda telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantıları zaten yenilediniz, ancak sorun hala devam ettiğinden, bağlantıyı tekrar yenileme zamanı geldi, ancak bu sefer ağ cihazlarınızdan yapın. Yönlendiricinizi, modeminizi, ağ anahtarınızı, sinyal tekrarlayıcıyı ve internet bağlantısı sağlamanıza yardımcı olan her şeyi çıkarın. Yeniden başlattıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini ve hala devam edip etmediğini görmeye çalışın, ardından bir sonraki yönteme geçin.

Önbellek bölümünü sil

Cihazınızdaki her işlev ve özellik, üretici yazılımı tarafından oluşturulan kendi önbelleğine sahiptir. Bu dosyalar zamanla eski haline gelir veya bozulur ve bu olduğunda böyle şeyler olabilir. Bu nedenle, tüm sistem önbelleklerini silin, böylece yenileriyle değiştirilir. Endişelenmeyin, bunu yaptığınızda dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmez:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra sorun devam ederse, Ana sıfırlamayı yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Ana Sıfırlamayı Yapın

Sıfırlamadan önce, tüm önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun. Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekledikten sonra, sıfırlama işleminden sonra kilitlenmemeniz için Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını devre dışı bırakın. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirmişsinizdir ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra sorun devam ederse, muhtemelen ve donanım ile ilgili olduğundan, servis merkezine getirmeniz gerekir, böylece teknoloji sizin için kontrol edebilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S8 cihazınız “Ne yazık ki Kişiler durdu” hatasını göstermeye başladığında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 cihazınız “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” hatasını gösteren nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S8’inizde “Maalesef, Galeri durdu” hatasını gösteren sabitleme nasıl yapılır [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 bir güncellemeden sonra “Ne yazık ki Ayarlar Ayarlar durdu” hatasını göstermeye başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy S8 rastgele donuyor ve yeniden başlatılıyor, Wi-Fi açıkken kendi kendine kapanma, diğer sorunlarÖnyükleme işlemine devam edemeyen, ancak yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy S8’inizi nasıl düzeltebilirsiniz [Sorun Giderme Kılavuzu]