WiFi bağlantısı Galaxy A50’de sürekli düşerse ne yapmalı

Bir WiFi bağlantısı kesilmeye başladığında, sorun ağ cihazınızla veya telefonunuzla ilgili olabilir. Sorunun nedenini belirleyebilmek ve gidermek için telefonunuzda sorun gidermenizin nedeni budur. Samsung Galaxy A50’nin bazı sahipleri bu sorunla karşılaştı, bu yüzden sorunun gerçekten ne olduğunu bilmek için ele almamız gerekecek.

Bu yazıda, bu soruna olası çözümleri sıralayacağım, ancak sizin için işe yarayacak sadece bir prosedür olabilir. Çoğu zaman, bu oldukça küçük bir sorundur ve bir veya birkaç prosedür yaptıktan sonra Galaxy A50’nizi tekrar çalıştırabilmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Bırakmaya devam eden WiFi bağlantılı bir Galaxy A50’de sorun giderme

Bu kılavuzda, tüm olasılıkları dikkate almaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bununla birlikte, telefonunuzda WiFi bağlantısını kesmeye devam etmeniz için yapmanız gerekenler…

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Belirgin bir sebep veya sebep olmadan meydana gelmiş olabilecek sorunların düzeltilmesi söz konusu olduğunda, yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatma olmalıdır. Bunun nedeni, bu sorunun ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorundan kaynaklanabilmesidir ve zorla yeniden başlatma sorunu çözebilir. Yaptığı şey, pilin çıkarılmasını simüle etmek ve cihazınızın belleğini yenilemek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklemek. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdiğinde, WiFi bağlantısının hala kesilip düşmediğini görmeye çalışın.

AYRICA OKUYUN: Mobil Veri ile bağlanamayan bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

WiFi bağlantı sorununu çözmek için ağ cihazınızı yeniden başlatın

Bu gibi sorunlar söz konusu olduğunda, sorunun her zaman ve her seferinde yenilenmesi gerektiğinden ağ cihazınızla ilgili olması her zaman mümkündür. Bir yönlendiricinin kesintili bir bağlantıyla sonuçlanabilecek sinyal yayınını durdurduğu zamanlar vardır. Ağ cihazlarınızı yeniden başlatmak için biraz zaman ayırın. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, elektrik prizine yeniden takın veya kabloyu yeniden bağlayın. Cihazın çevrimiçi olmasını bekleyin ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Bundan sonra bile WiFi bağlantısı hala kararsızsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: WiFi’ye bağlanmayacak bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Ağ Ayarlarını Sıfırla

Sorunun ağ cihazınızla olmadığından ve diğer cihazlarınızın Galaxy A50’niz dışında sabit bir WiFi bağlantısına sahip olduğundan emin olduktan sonra, bundan sonra yapmanız gereken budur. Tüm ağ servislerini yenilemek için ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Bunun, bunun gibi sorunların çözümünde etkili olduğu kanıtlanmıştır. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra, WiFi bağlantısının hala düşmeye devam edip etmediğini bulmaya çalışın. Öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POST: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu Nasıl Onarılır

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Sorun ağ cihazınızla veya telefonunuzun donanımıyla ilgili olmadığı sürece, ana sıfırlamayı yaparak bu sorunu çözebilmeniz gerekir. Kişisel olarak geçmişte bir bellenim sorununun sonucu olabilecek benzer sorunlarla karşılaştım. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Sıfırlama işleminden sonra, kilitlenmemek için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama tamamlandığında, Galaxy A50’nizi yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Çoğu zaman, bu böyle bir sorunu çözecektir, ancak bir nedenle devam ederse, telefonunuzu kontrol etmenin zamanı gelmiştir.


Telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yardım etmeye çalışacağız.