WiFi bağlantısını kesen bir Motorola Moto G7 nasıl düzeltilir

Motorola Moto G7 gibi bir akıllı telefon WiFi bağlantısını kesmeye başladığında, neredeyse küçük bir sorun olması bekleniyor. Telefonunuzda veya ağ cihazınızla ilgili bir sorun olabilir. Bu konuda yapabilecekleriniz telefonunuzu gidermek çünkü kişisel deneyimlerime dayanarak, bunun gibi sorunları çözmek o kadar da zor değil.

Bu yüzden, bu yazıda, WiFi bağlantısını kesen Moto G7’nizle ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve birbiri ardına koymayı deneyeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, size bir şekilde yardımcı olabileceğimizden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

WiFi bağlantısını kesmeye devam eden Moto G7 sorunlarını giderme

Böyle bir sorunu giderirken, asıl sorunun ne olduğunu belirleyebileceğiniz ve bazı önemli dosya ve verileri kaybetmemek için yeterince ayrıntılı olmanız gerekir. Bu söylenirken, işte size önerim:

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Yapmanız gereken ilk şey zorunlu yeniden başlatma. Telefonunuzun belleğini tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma. Bu, telefonla ilgili küçük bir sorunsa, bu prosedür onu düzeltebilir. İşte böyle yapılır:

    Açma / kapatma tuşunu 15 saniye boyunca veya Moto logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz normal önyükleme işlemine devam edecektir. Bundan sonra, telefonun hala WiFi bağlantısını kesip düşmediğini görmeye çalışın ve hala devam ederse bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Motorola Moto G7 Kılavuzları Sıfırla: Moto G7’nizi nasıl sıfırlayabilirsiniz

İkinci çözüm: Ağ cihazlarınızı kapatıp açın

Devam etmeden önce, bu sorunun başarısız ağ cihazlarınızdan kaynaklanması olasılığını dışlamak en iyisidir. Ağ cihazınızı kapatıp açarak bağlantıyı yenileyin. İşte böyle yapılır:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın ya da güç kablosunu ana birimden çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, prize tekrar takın veya kordonu tekrar bağlayın. Aygıtın çevrimiçi olmasını bekleyin ve sonra telefonunuzun tekrar bağlanmasına izin verin.

WiFi bağlantısı bundan sonra hala kopmaya devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Nasıl Motorola düzeltmek Moto G7 tamamen öldü ve cevap vermez

Üçüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Telefonunuzun şebeke servislerinde küçük bir problem olması çok olasıdır. Bu nedenle, cihazlarınızı kapattıktan ve ağ bağlantınızı kesmeye devam ettikten sonra WiFi bağlantınız hala düşmeye devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlamak. Bu, tüm şebeke servislerini varsayılan ayarlara getirmenin yanı sıra cihazınızdaki mevcut tüm bağlantıları siler. İşte Moto G7’nizde nasıl yapıldığı:

    Ana ekrandan, uygulama çekmecesini yukarı çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. Sistem öğesine, ardından da Gelişmiş öğesine dokunun. Seçenekleri sıfırla’ya dokunun. Şimdi Wi-Fi, mobil ve Bluetooth sıfırla’ya dokunun. Ayarları Sıfırla’ya dokunun. İşleminizi onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya tekrar dokunun. Telefonun tüm ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesini bekleyin. Tamamlandığında, Ayarlar ekranına geri dönün ve Ağ ve İnternet öğesine dokunun. Telefonunuzun aynı şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve sonra hala düşüp düşmediğini görmek için gözlemleyin.

Moto G7’niz WiFi bağlantısını kesmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Motorola Moto G7 açılmıyor veya siyah ekranda sıkışıp kalmıyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk üç prosedürü uyguladıktan ve sorunun ağ cihazlarınızda olmadığından emin olduktan sonra yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu sıfırlamaktır. Çoğu zaman, bunun gibi bir sorun açık bir sebep veya sebep olmadan ortaya çıktığında, sorun sıfırlama ile çözülebilir ve şimdi yapmanız gereken budur. Ancak, sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceklerinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan ve bunları sonradan alamayacağınızdan emin olun. Ayrıca, kilitlenmemeniz için sıfırlamadan önce Google hesabınızı kaldırın.

Telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınız:

    Moto G7’nizi kapatın. Güç tuşunu ve Ses kısma düğmesini 3 saniye basılı tutun veya kırık bir Android robotu olana kadar basılı tutun. GERİ KAZANIM MODU’nda gezinmek için Ses Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın ve ardından seçmek için güç tuşuna basın. Ekranda Motorola logosuyla maviye dönecek ve ünlem işareti olan kırık Android ile sizi başka bir siyah ekrana taşıyacak. Güç düğmesini basılı tutun ve Sesi aç düğmesine basın ve ardından her iki düğmeyi de bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi Azalt düğmesini kullanın ve ardından seçmek için açma / kapatma düğmesine basın. ‘Evet’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesine bir kez basın ve seçmek için güç tuşuna basın. Ses seviyesini azaltma düğmesini kullanarak Userdata + kişiselleştirilmiş içeriğini vurgulayın ve sonra seçmek için güç tuşuna basın. Sıfırlama başlayacaktır ve bittiğinde, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğinin üzerine gelin ve açma / kapatma tuşuna basın. Telefonunuzun yeniden başlatmayı tamamlamasını bekleyin ve ardından telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. WiFi bağlantısı bundan sonra hala devam ediyorsa ve diğer cihazların da aynı şebekeyle sağlam bir bağlantısı varsa, telefonu yerel bir mağazaya getirip kontrol ettirmeyi düşünmelisiniz.

Umarım WiFi bağlantınızı kesen Moto G7’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.