Wifi kapalıyken otomatik olarak bağlanmayan mobil veri nasıl Galaxy S10 | Çalışmayan mobil verilere geç

Tasarım gereği, wifi kapsama alanı dışındaysa Galaxy S10’unuz otomatik olarak açılmalıdır. Varsayılan olarak etkindir ancak kontrol etmek istiyorsanız, Wifi ayarlarınız altında olmalıdır (Ayarlar> Bağlantılar> Wifi ağına basılı tutun> Diğer ayarlar (üç nokta)> Gelişmiş> Etkinleştir Mobil verilere geç). Bu gerçekleşmezse bunun için bir sebep olmalı. Bu sorun giderme makalesi, Galaxy S10’unuzda wifi kapalıyken otomatik olarak bağlanmayan mobil verileri düzeltmenize yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Galaxy S10’da wifi kapalı olduğunda otomatik olarak bağlanmayan mobil verileri nasıl düzeltebilirim

Galaxy S10, wifi sinyali zayıfsa veya yoksa mobil verileri otomatik olarak açan akıllı wifi yönetim sistemi ile donatılmıştır. S10 modelinde tam olarak yeni olmamakla birlikte, önceki modellerde aynı özellik bulunduğundan, Samsung bu konuda oldukça gelişti. Temel olarak, S10’unuz kablosuz internet bağlantısı kesildikten sonra mobil verilerin otomatik olarak devreye girdiğinden emin olarak kesintisiz internet deneyimi sunmaya çalışacaktır. Kağıt üzerinde, bu özellik kusursuz çalışıyor gibi görünüyor ama gerçekte, her zaman işe yaramıyor. S10’unuzda bu sorunu yaşıyorsanız, düzeltmek için bu kılavuzu izleyin.

Mobil veri otomatik olarak # 1 numaralı bağlantıya bağlanmıyor: Ağın çalıştığını onaylayın

Yapmak istediğiniz ilk şey, mobil verilerin otomatik olarak bağlanmamasının nedeninin mevcut olmayan bir ağ olmasını sağlamaktır. Mobil veri çalışan bir hücresel ağa ihtiyaç duyar. Bir ağ kesintisi veya kesintisi varsa veya Galaxy S10’unuzda hiç sinyal yoksa, mobil veriler hiç çalışmaz. Bazen, büyük ağ kesintileri varsa, taşıyıcılar aboneleriyle iletişim kurabilir. Kısa bir süre önce böyle bir mesaj alırsanız, yapmanız gereken tek şey, operatörünüz bir düzeltme bulana kadar beklemektir.

Başka bir telefonunuz varsa, mobil verilerin bu kartta çalışıp çalışmadığını görmek için SIM kartınızı takmaya çalışın. Varsa, aşağıda sorun gidermeye devam etmelisiniz.

Mobil veri otomatik olarak # 2 numaralı bağlantıya bağlanmıyor: Sinyal gücünü kontrol edin

Ağ kesintisi olmadığına eminseniz, yapmak istediğiniz başka bir temel şey de, S10’unuzun sinyal gücünün iyi olmasını sağlamaktır. Zayıf sinyal kapsama alanına sahip bir bölgedeyseniz, mobil veri bağlantısı kesilmeye devam edebilir. Veya, wifi kapsama alanı dışında olduğunda mobil verilerin otomatik olarak bağlanmamasının nedeni bu olabilir.

Mobil veri otomatik olarak # 3 numaralı bağlantıya bağlanmıyor: SIM kartı yeniden yerleştirin

Bazen, SIM kart tepsiye doğru şekilde yerleştirilmezse veya kartla iyi temas etmiyorsa, ağ sorunları olabilir. Sorunu çözmek için cihazınızı kapatın ve SIM kart tepsisini çıkarın. Ardından 5 saniye sonra SIM kartı tekrar yerine takın, kartın yuvaya sıkıca oturduğundan emin olun. Ardından, telefonunuzu tekrar açın ve ne olduğunu görün.

Mobil veri otomatik olarak 4. Fix bağlanmadı: Yazılım sıfırlaması yapın

Galaxy S10’daki birçok ağ sorununa küçük hatalar neden oluyor. Uygulamanın kendisini yeniden başlattıktan sonra sorun dönerse, yapmak istediğiniz bir sonraki şey yumuşak sıfırlama gerçekleştirmektir. Bu sistemi temizlemeli ve muhtemelen böceklerden de kurtulmalıdır. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Mobil veri otomatik olarak 5. bağlantıya bağlanmıyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Telefonunuzun ağ yapılandırmasındaki bir hata da soruna neden olabilir. Ağ ayarlarını en iyi durumda tutmak için sıfırlama ağ ayarlarını sorun giderme listenize eklediğinizden emin olun. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Mobil veri otomatik olarak # 6 numaralı bağlantıya bağlanmıyor: Taşıyıcı güncellemelerini yükleyin

Mevcut sorunu içeren ağ sorunları, zayıf veya verimsiz kodlamadan kaynaklanıyor olabilir. Beklemede olan veya mevcut bir yazılım güncellemesini yüklediğinizden emin olun. Bu sorun bazı Galaxy S10 ile bilinen bir sorun ise, operatörünüz zaten bunun için bir düzeltme yayınlamış olabilir.

Mobil veri otomatik olarak 7. no.lu bağlantıya bağlanmıyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğünde düğmelere hemen çıkın. Logoyu gördükten hemen sonra, EMUI ekranı kurtarma modu seçenekleriyle görünecektir. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Mobil veri otomatik olarak # 8 numaralı bağlantıya bağlanmıyor: Hileli uygulamaları kontrol et

Hata, yeni bir uygulamayı yükledikten hemen sonra olmuşsa, uygulamayı silmeli ve düzeltip düzeltmeyeceğini görmelisiniz. Değilse, kötü bir üçüncü taraf uygulaması sorunu olasılığı için sorun gidermeye devam edersiniz. Bunu yapmak için, cihazı güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Dokunmatik ekran sorunu güvenli modda görünmezse, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirip sorunu kontrol edin. S10’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

9 numaralı düzeltme otomatik olarak bağlanmıyorsa mobil veriler: Uygulama tercihlerini sıfırla

Hataya neden olarak yanlışlıkla devre dışı bırakılmış bir uygulama varsa, uygulama tercihlerini sıfırladığınızdan emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Mobil veriler otomatik olarak 10. bağlantıya bağlanmıyor: Yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara sıfırla

Bu süre boyunca hiçbir şey değişmezse, telefonu silmeniz ve tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara döndürmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama genellikle yazılımla ilgili sorunları çözmede etkilidir. Bu sorunun en olası nedeni yazılım veya uygulama olduğundan, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bunu düzeltmek için iyi bir fırsat sunar.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Sesi Azalt’ı seçin. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için düğmeye basın. Mobil veriler, otomatik olarak # 11 numaralı bağlantıya bağlanmadı: Şebeke operatörünüz ile görüşün.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.