Wifi kullanırken Galaxy S10 Plus “internet kullanılamayabilir” hatası nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahipleri, telefon bir WiFi ağına bağlı olsa bile gösterilen “İnternet kullanılamayabilir” hatası konusunda şikayet ediyorlar. Bu olduğunda, telefonun internet bağlantısı olmadığı bildiriliyor ve bu durum kullanıcının kendi WiFi veya halka açık erişim noktasına bağlı olsa bile gerçekleşebilir. Bu sorunla ilgili olan şey, telefonla ilgili bir sorun veya telefonunuzun bağlı olduğu ağ cihazıyla ilgili bir sorun olabilir.

Bu yazıda, cihaz bir WiFi ağına düzgün bir şekilde bağlandığında Galaxy S10 Plus’ınızı “İnternet kullanılamayabilir” hatasıyla gidermekte size yardımcı olacağım. Burada tüm olasılıkları göz önünde bulundurmaya çalışacağız ve neden olduğunu ve bununla ilgili yapılması gerekenleri anlayana kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bunun gibi bir ağ sorunu yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy S10 Plus ile “İnternet kurulamayabilir” hatası alıyorsanız

“İnternet kullanılamayabilir” hatasını aldıktan sonra telefonunuzun tekrar düzgün çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken sadece birkaç işlem var. Bununla birlikte, sorun giderme işlemlerimizde titiz olmamız gerekiyor ve işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu soruna ilk defa rastlıyorsanız ve bunun nedeni belli bir sebep ya da sebep olmadan ortaya çıkarsa, bu yalnızca küçük bir ürün yazılımı sorunu veya hatta bir aksaklık olabilir. Zorla tekrar başlatma prosedürünün düzeltebileceği bir şey. İşte böyle yapılır:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 + logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bundan sonra, telefonunuzun iyi bir internet bağlantısı alıp almadığını görmek için deneyin. Ancak, “internet mevcut olmayabilir” hatası hala görünmeye devam ediyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Maalesef Chrome durdu” hatası veriyor

İkinci çözüm: Ağ Ekipmanınızı Yeniden Başlatın

Bu hatanın ortaya çıkmasının bir başka olası nedeni de, ağ cihazlarınızın yenilenmesi gerekmesi olabilir. Bu sefer, şunları yaparak onları gidermemiz gerekir:

  Modeminizi veya yönlendiricinizi çıkarın. Bir iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, cihazı tekrar prize takın ve sinyalini yayınlayana kadar bekleyin. Telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin.

Şimdi Galaxy S10 Plus’ınızın iyi bir internet bağlantısı alıp almadığını test edin. Ancak, “İnternet mevcut olmayabilir” hatası hala görünüyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü çözüm: Sorunu izole et

Sorunun şebekenizde veya telefonunuzda olup olmadığını öğrenmemiz gerektiği anlamına gelir. Mümkünse, telefonunuzun iyi bir bağlantı kurup kurmadığını ve hatanın görünmeyeceğini bilmek için diğer şebekelere bağlanmasına izin verin. S10 Plus’ınız diğer ağlarla iyi çalışıyorsa, sorun yönlendiricinizde veya servis sağlayıcınızda olabilir. İnternet bağlantınız için teknik desteği aramalı ve tamir etmelerine izin vermelisiniz.

Yapabileceğiniz diğer bir şey, diğer cihazların ağınıza bağlanmasına izin vermek ve doğru şekilde çalışıp çalışmadıklarını yakından gözlemlemektir. Olurlarsa, sorun telefonunuzda olabilir ve böyle bir durumda, bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy S10 Plus ile aşırı ısınan görünüyor ne yapmalı

Dördüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırla

Ağınıza bağlıyken yalnızca Galaxy S10 Plus’ınızın “İnternet kullanılamayabilir” hatası aldığını varsayarsak, o zaman yapmanız gereken sonraki şey budur. Ağla ilgili tüm sorunlar için genel bir sorun giderme yordamıdır ancak çok etkilidir. Eğer yapılırsa, aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir:

  Depolanan Wi-Fi ağları silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Şimdi, telefonunuzun ağ ayarlarını nasıl sıfırlarsınız:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzun aynı şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve hala “İnternet kullanılamayabilir” hatası alıp almadığını kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Kişisel deneyimime dayanarak, ana donanım sıfırlaması, sorunun bir donanım sorunundan kaynaklanmadığı durumlarda bu sorunu çözecektir. Ancak bazı önemli dosyaları ve verileri kaybedebileceğiniz için bu prosedürü sonuncusu olmak için sık sık ayırırım. Ancak, bu noktada çok fazla seçeneğiniz yok, bu nedenle önemli dosya ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan ve Google ve Samsung hesaplarınızı sildiğinizden emin olun; .

  Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, tüm düğmeleri bırakın. Seçmek için düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızdaki “İnternet mevcut olmayabilir” hatasını düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Bixby Voice hata durdu Samsung Galaxy S10 Plus, Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran Güvenliğini Ayarlama Samsung Galaxy S10 Plus ile “Mesajlar durdu” hatası düzeltildi