WiFi sinyalini kaybetmeye devam eden bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Bağlantı söz konusu olduğunda, WiFi mobil verilerden daha güvenilirdir, ancak Samsung Galaxy A50’nin bazı sahipleri İnternet’e bağlanmakta zorlanıyor gibi görünüyor çünkü telefonlarının WiFi sinyalini kaybetmeye devam ettiği bildiriliyor. Sonuç olarak, cihazları İnternet’e bağlı kalmayacak ve birçok hizmet kesinlikle etkilenecektir.

Telefonunuzda böyle bir sorunla karşılaşırsanız, çalışmak için İnternet’e güvenen hizmetleri bozmamak için derhal ele almanız gerekir. Bu yazının amacı bu. Burada, WiFi sinyalini kaybetmeye devam eden Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Çoğu zaman, bu kolayca düzeltebileceğiniz küçük bir sorundur. Bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

WiFi sinyalini kaybetmeye devam eden bir Galaxy A50’de sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunda, telefonunuzun WiFi sinyalini sürekli olarak neden kaybettiğini bulana kadar tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve bunları birbiri ardına dışlayacağız. İşte bunun için yapmanız gerekenler…

Ağ cihazınızı yeniden başlatın

Ağ aygıtlarınızın arızalanma olasılığı her zaman oradadır. Hemen dışlamak ve sorunu izole etmek için ağ cihazınızı yeniden başlatın. Arızalı bir yönlendiricinin en iyi çözümü yeniden başlatmadır. Aslında, Galaxy A50’nizin daha kararlı bir Wifi bağlantısına sahip olmasını sağlamak için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. İşte böyle yapılır:

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir veya iki dakika güç vermeden bırakın. Bundan sonra tekrar duvar prizine takın veya kabloyu yeniden bağlayın. çevrimiçi olun ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Bundan sonra telefonunuz hala WiFi sinyalini kaybetmeye devam ediyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir

Galaxy A50’nizi Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Ağ cihazınızı yeniden başlattıktan ve telefonunuz hala wifi sinyalini kaybettikten sonra, yapmanız gereken belleği yenilemek. Bunu yapmak için, zorunlu yeniden başlatmayı yapmanız yeterlidir. Bu pil taklit tüm belleği ve uygulamaları yenilemek yanı sıra, tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükler. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın.Ses seviyesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun .

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdiğinde ve arada bir WiFi sinyalini kaybettikten sonra, bir sonraki çözüme geçmelisiniz.

WiFi sinyalini kararlı hale getirmek için Ağ Ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuzun yanı sıra yönlendiricinizin belleğini de yenilediniz, ancak sorun devam ediyor. Yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzdaki tüm şebeke servislerini sıfırlamaktır. Bu aslında bağlantıyı daha kararlı hale getirecektir. Bu yordam bu soruna karşı oldukça etkilidir ve hiçbiri silinmeyeceğinden verileriniz için endişelenmenize gerek yoktur. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. PIN, Parola veya Desen: Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra telefonunuz hala WiFi sinyalini kaybediyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: WiFi’ye bağlanmayacak bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Telefonunuzda Ana Sıfırlama yapın

Sorunun ağ cihazınızda veya telefonunuzda olmadığından emin olduktan sonra, daha sonra yapmanız gereken sıfırlamadır. Bu bir donanım sorunu olmadığı sürece, sıfırlama, telefonunuzun WiFi sinyalini sık sık kaybetmesini sağlamalıdır. Ancak sıfırlamadan önce, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, kilitlenmemeniz için sıfırlamadan önce Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bir şekilde WiFi sinyalini kaybetmeye devam eden Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olduk. Okuduğunuz için teşekkürler!


Telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yardım etmeye çalışacağız.