WiFi’ye bağlanmayacak bir Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A50 orta sınıf bir cihazdır ve amiral gemileri kadar hızlı olmasa da, sorunsuz bir şekilde çalışabilmelidir. Her zaman güvenilir hizmetler arasında WiFi bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda, telefonun bazı sahipleri cihazlarının artık WiFi’ye bağlanmayacağından şikayet etti. Bu can sıkıcı bir sorun olabilir ama gerçekten o kadar da ciddi değil.

Aşağıda, telefonunuzu tekrar bir WiFi ağına bağlamaya çalışabileceğiniz bazı etkili çözümleri haritaladım. Hepsini yapmak zorunda kalmayabilirsiniz ama hangisinin sizin için uygun olduğunu görmeye çalışın. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, size yardımcı olabileceğimiz için bu makaleyi okumaya devam edin.

WiFi ağına bağlanmayacak bir Galaxy A50’de sorun giderme

Genel olarak, ağ ile ilgili sorunlar hem telefonunuzun hem de ağ cihazınızın belleğini yenileyerek düzeltilebilir. Bununla birlikte, cihazınızın normal çalışmasını etkileyen ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olması da mümkündür. Ancak endişelenmeyin, bu sorun bir donanım sorunu nedeniyle ortaya çıkmadığı sürece düzeltebilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

Önce Ağ Cihazınızı yeniden başlatın

Sadece kendi ağınıza bağlanmaya çalışıyorsanız bu sorunla ilgilenirsiniz çünkü eğer değilse, sadece bağlanmak istediğiniz ağın sahibi olan kuruluşa sormalısınız. Yani, kendi WiFi ağınıza bağlanmaya çalışırken bu tür bir sorun yaşadığınızı varsayarsak, yapmanız gereken ilk şey ağ cihazınızı yeniden başlatmaktır. Kurulumunuza bağlı olarak modeminizi ve yönlendiricinizi yeniden başlatmanız gerekebilir.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir veya iki dakika güç vermeden bırakın. Bundan sonra tekrar duvar prizine takın veya kabloyu yeniden bağlayın. çevrimiçi olun ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Galaxy A50’niz bunu yaptıktan sonra hala WiFi ağınıza bağlanmıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 ile On Ortak Ağ veya Bağlantı Sorunu nasıl düzeltilir

Bağlanmayan Galaxy A50’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Ağ cihazınızın belleğini zaten yenilediniz, ancak telefonunuz yine de ağa bağlanmıyor, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzun belleğini yenilemek. Diğer çözümlere geçmeden önce bu yordamı uygulamanız önemlidir, çünkü bu sorun sistemdeki oldukça küçük bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir.

Zorla yeniden başlatma, aslında telefonunuzun belleğini yenileyen ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Çoğu zaman, böyle bir sorun küçük bir sorundan kaynaklanıyorsa, bu sorunu düzeltmek için yeterli olacaktır. İşte böyle yapılır:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın.Ses seviyesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar her iki tuşu da basılı tutun .

Telefonunuz yeniden başlatmayı bitirdikten sonra, aynı ağa bağlanıp bağlanamayacağını görmeyi deneyin. Hala bağlanmıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Diğer cihazların ağa bağlanmasına izin ver

Bu prosedürün amacı sorunu izole etmektir. Hareket halinde olan ağ cihazınızsa, diğer telefonlarınız veya cihazlarınız da Galaxy A50’nizle aynı soruna sahip olmalıdır. Ancak, herhangi bir sorun olmadan ağa düzgün bir şekilde bağlanabiliyorlarsa, sorun sadece telefonunuzda olabilir ve sorun gidermeye devam etmeniz gerekir.

Galaxy A50’nizin Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Ağla ilgili küçük sorunlar söz konusu olduğunda, sorun telefonunuzda olduğu sürece, ağ ayarlarını sıfırlamak her zaman bunları düzeltir. Yapman gereken bu. Ağ ayarlarını varsayılanlara geri döndürür ve bir sorun geliştirmiş veya çökmeye devam etmeye başlamış olabilecek tüm ağ hizmetlerini yeniler. Silinmeyecek veya değiştirilmeyecekleri için dosyalarınız ve verileriniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun. PIN, Parola veya Desen: Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra WiFi hizmeti devre dışı bırakılacaktır, bu yüzden tekrar etkinleştirin, telefonunuzun ağı bulmasına ve yeniden bağlanmaya çalışmasına izin verin. Herhangi bir nedenle cihazınız bundan sonra hala bağlanmıyorsa, bir sonraki çözümü yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

İLGİLİ POST: WiFi ağından bağlantıyı kesen Samsung Galaxy A50’yi düzeltme

Master Galaxy A50’nizi sıfırlayın

Bu noktada ve önceki tüm prosedürleri yaptıktan sonra, son çare telefonunuzu sıfırlamak olacaktır. Bu, bu sorunun yalnızca ürün yazılımı veya hizmetlerle ilgili olma olasılığını ortadan kaldırır. Sıfırlama her zaman böyle problemleri düzeltir, özellikle de belirgin bir sebep veya sebep olmadan meydana gelmişse. Ancak Galaxy A50’nizi gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturun, çünkü hepsi silinecektir. Yedeklemeden sonra, sıfırlamadan sonra telefonunuzun dışında kalmamanız için Google hesabınızı kaldırmak en iyisidir. Hazır olduğunuzda şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy A50’niz sıfırlamadan sonra hala WiFi ağına bağlanmıyorsa, ancak diğer cihazlarınızın aynı ağla ilgili sorunları yoksa, telefonunuzu kontrol etmenin zamanı geldi. Öte yandan, sorun WiFi ağınızla ilgiliyse, İnternet Servis Sağlayıcınızı aramalısınız, çünkü yönlendiriciniz düzgün çalışmıyor olabilir.

Umarım bir WiFi ağına bağlanmayacak Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.


Telefonunuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yardım etmeye çalışacağız.