WiFi’ye bağlanmayacak bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir

Ağ veya bağlantı sorunları oldukça yaygındır. Aslında, Realme X2 Pro’nun bazı sahipleri bizimle iletişime geçti, çünkü cihazlarının WiFi’ye bağlanmayacağı ve sonuç olarak artık cihazlarını tam potansiyellerinde kullanamayacakları bildirildi.

Bu tür sorunlar oldukça can sıkıcı olsalar da o kadar da ciddi değil. Bir veya birkaç prosedür uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Bu makalenin amacı bu. Telefonunuzdaki sorunları gidermeye çalışacağız ve sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyebilmek için tüm olasılıkları göz ardı edeceğiz. X2 Pro’nun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda WiFi ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, size bu şekilde yardımcı olabileceğimiz için bu yayını okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

WiFi’ye bağlanmayacak bir Realme X2 Pro ile ilgili sorunları giderme

WiFi’ye bağlanmayacak bir cihazda sorun giderirken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır, ancak bir donanım hasarı nedeniyle sorun meydana gelmediği sürece, aşağıdaki prosedürleri uygulayarak düzeltebilirsiniz.

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Zorunlu Yeniden Başlatma’yı herhangi bir şeyden önce, özellikle sorun belirgin bir neden veya neden olmadan başlamışsa yapmak zorunludur. Sorunun küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanması her zaman mümkündür. Zorla yeniden başlatmanın yapılması, telefonunuzun belleğini yenileyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. Dolayısıyla, sorun gerçekten oldukça küçük bir yazılımla ilgili sorunun sonucuysa, Realme X2 Pro’nuzun tekrar WiFi ağına bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Zorla Yeniden Başlatmanın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzun yeniden başlatılması bittikten sonra hala Kablosuz ağa bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmeye çalışın. Sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: SMS veya kısa mesaj gönderemeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Ağ cihazlarınızı yeniden başlatın

Telefonunuzun WiFi ağına bağlanmaması, sorunun cihazınızda olduğu anlamına gelmez. Çoğu zaman, yönlendiriciniz veya modeminizle ilgili sorun. Bu, ilk çözümü yaptıktan sonra sorun devam ederse, daha sonra yapmanız gereken ağ cihazlarınızı yeniden başlatmaktır.

    Modeminizi veya yönlendiricinizi duvar prizinden çıkarın veya güç kablosunu ana üniteden çıkarın. Bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra, elektrik prizine yeniden takın veya kabloyu yeniden bağlayın. Cihazın çevrimiçi olmasını bekleyin ve telefonunuzun yeniden bağlanmasına izin verin.

Realme X2 Pro’nuz bundan sonra WiFi’ye hala bağlanmıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Diğer cihazınızın da WiFi’ye bağlanıp bağlanmadığını öğrenin

Ağ cihazınızı kapattıktan sonra bile, sorunun telefonunuzda olmaması olasılığı vardır. Bu nedenle, İnternet’e bağlanabilecek başka akıllı telefonlarınız veya cihazlarınız varsa, aynı ağa bağlanıp bağlanamayacağını görmek için bunları test etmeye çalışın. Eğer yapabilirler ve sadece Realme X2 Pro’nuz yapamazsa, sorunun gerçekten telefonunuzda olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak, diğer cihazlarınız da aynı ağa bağlanamıyorsa, yönlendiricinizde bir sorun olabileceğinden İnternet Servis Sağlayıcınızı aramanın zamanı gelmiştir.

Ancak yalnızca X2 Pro’nuzun WiFi’ye bağlanmayacağını varsayarsak, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: MMS veya resimli mesaj göndermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Dördüncü çözüm: Mevcut WiFi bağlantısını unutun ve ardından yeniden bağlanın

İlk üç çözümü yaptıktan sonra ve Realme X2 Pro’nuz hala WiFi’ye bağlanmayacak, o zaman telefonunuz ve yönlendiriciniz arasındaki bağlantıyı yenileme zamanı. Yapmanız gereken mevcut bağlantıyı unutmak ve yeniden taramanıza ve aynı ağa yeniden bağlanmanıza izin vermektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Ana ekrandan, Uygulama çekmecesini çekmek için yukarı kaydırın. Ayarlar öğesini bulup dokunun. (Ayrıca Bildirim Merkezi’ni aşağı çekmek için ekranın üstünden hızlıca kaydırabilir ve sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunabilirsiniz.) Wi-Fi öğesine dokunun. Telefonunuzun bağlı olduğu ağın en sağındaki Bilgi simgesine (i) dokunun. Bu Ağı Kaldır’a dokunun. Geçerli bağlantıyı silmek istediğinizi onaylamak için Kaldır’a dokunun. Şimdi, anahtarını değiştirerek WiFi’yi devre dışı bırakın. Birkaç saniye sonra etkinleştirmek için düğmeyi tekrar açın. Bağlanmak istediğiniz ağa dokunun. Şifreyi gir. Ekranın sağ üst köşesindeki Katıl’a dokunun.

Daha sık olmamakla birlikte, bu prosedür herhangi bir WiFi sorununu düzeltir, ancak telefonunuz bundan sonra WiFi’ye hala bağlanmazsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Ekran titremesi sorunu olan bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Beşinci çözüm: Realme X2 Pro’nuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bu noktada, bir sıfırlama gerekli olacaktır. Bu, sorunun yalnızca bellenimde olması olasılığını ortadan kaldırır. Aslında, bu sorun belirgin bir neden olmadan ortaya çıktıysa, bir sıfırlama sorunu düzeltebilir. Ancak, sıfırlama işleminden önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun, çünkü bunların tümü silinir ve bundan sonra bunları alamayabilirsiniz. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Önce Realme X2 Pro’nuzu çevirin. Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye süreyle veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun. Güç tuşuna basarak veya seçeneğin kendisine dokunarak İngilizce’yi seçin. Sıfırlamayı başlatmak için Verileri Sil yazın. Ekranda verilen doğrulama kodunu girin. Şimdi iki seçeneğiniz var: Verileri sil ancak SMS’inizi, Kişilerinizi ve Fotoğraflarınızı saklayın veya her şeyi silecek olan bu veri bölümünü biçimlendirin. İstediğiniz seçeneğe dokunun. (Bu öğreticide Verileri biçimlendir’i seçelim.) Devam etmek için Tamam’a dokunun. Veri bölümünün silinmesi tamamlanana kadar bekleyin. Başarılı olması istendiğinde Tamam’a dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılacak, yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. Şimdi, telefonunuzu tekrar ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu servis merkezine getirmelisiniz. Ayrıca, yönlendiricinizdeki veya modeminizdeki her şeyin iyi olup olmadığını kontrol etmek için İnternet Servis Sağlayıcınızı aramak en iyisidir.

AYRICA OKUYUN: Ölümün siyah ekranına yapışmış bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Umarız WiFi’a bağlanmayacak Realme X2 Pro’nuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.